2013 - 2017

Fotogalerie akcí a poděkování 

AKCE ZA ROK 2017

V týdnu před adventem jsme společně s koordinátorkou dobrovolníků navštívili pacienty 3.patra GARC v Kladně.

Sešli jsme se v počtu 5 canisterepeutických týmů, proto jsme mohli pracovat ve dvou skupinách a tak navštívit téměř pokoje na patře.

Protože většina pacientů byla ležících bez možnosti aktivního přístupu k pejskům, pojali jsme návštěvu jako Mikulášskou nadílku, kterou přinesli pejsci v podobě krásných přáníček dětí ze školky.

K přáníčkům jsme babičkám a dědečkům přidali ovoce a sladkou karamelovou sušenku ke kafíčku.

Měli jsme na hlavách santovské čepičky a sobí parohy pro vánoční obvesení pacientů. Sobí parůžky jsme nakonec věnovali jako dárek poslední klientce, které udělaly velikou radost. S touto ozdobou na hlavě pak tato bývalá výcvikářka švýcarských ovčáků s přehledem cvičila naše pejsky z invalidního vozíku. A naše holky poslouchaly a tím udělaly paní velikou radost. Byla to krásná tečka za naší skoro adventní návštěvou v GARCu. 

V úterý dne 14.11.2017 jsme Petra V. s Kessií, Soňa s Gerrym a já Jarka T. s Aidou v zácviku navštívili čtvrté patro GARCu Kladno. S pejsky jsme chodili po pokojích v doprovodu příjemné paní koordinátorky Kateřiny, která mimo jiné práci pejsků fotila. Dalo by se říci, že zastoupení našich canisterapeutů bylo pestré od malého Gerryho, hrdého samce a velké začínající, vykulené Aidy po zkušenou psí terapeutku Kessie, která jasně dávala najevo, že už dávno ví, co má dělat a co se od ní očekává. Převážně jsme navštívili babičky, kterým naši kamarádi vykouzlili dobrou náladu a úsměv na rtech. Radost byla tak veliká, že i slzička radosti ukápla. Pěkně jsme si popovídali, babičky si užily hlazení a psí společnosti. Aida hlazení moc dlouho nevydržela, tak alespoň předvedla, jak se umí točit dokola a s radostí podávala všem pac. Všichni jsme si to moc užili.

V sobotu 17. 9. 2017 jsme s pejsky zavítali do domova seniorů ve Švermově.

V první části jsme měli krátkou ukázku s mobilními klienty, kteří se nám shromáždili ve společenské místnosti.

Nejprve jsme každý představili sebe i pejska a předvedli, co umí (podávání předmětů, oblečení, bot…cviky z poslušnosti a i nějaké speciální cviky). 
Potom jsme podle možností zúčastněným umožnili, aby si podle možností vyzkoušeli, jestli je taky pejskové budou poslouchat.

Bylo jich hodně a naši pejskové se moc snažili, aby se dostalo na všechny. 😊
Babičky i dědečkové byli nadšení, bylo vidět, jak pookřáli, jak se nabili pozitivní energií.
Poté jsme navštívili některé pokoje klientů, kteří neměli možnost se dostavit na skupinovou akci.
Na pokojích nebylo tolik prostoru a taky jsme pracovali podle možností imobilních klientů.
Někde si pejskové i poleželi v posteli.

Odjížděli jsme s pocitem dobře odvedené práce a příslibem, že v rámci možností bude naše spolupráce se zařízením pokračovat.

Na akci se sešli:
Monča s Aďkou a Stelou
Petr s Debie a Chikem 
Jarka s Aidou
Gabča s Bartem

GaB

Po loňském, velmi úspěšném workshopu, jsme se rozhodli pro opětovné uspořádání této velmi inspirativní vzdělávací akce i v letošním roce. Oslovili jsme tedy Mrg. et. Mgr. Martinu Michálkovovou, ředitelku organizace Zmysel života (www.zmyselzivota.sk) a naplánovali workshop na sobotu 28.10.2017. Opět jsme zvolili velmi příjemné prostředí Galerie Kladno na Sítné (www.galeriekladno.cz). Společně s Maťkou přijel i skvělý fotograf Tomino Čontofalský, který pořídil fotodokumentaci z naší akce. Celý slovenský tým doplnila šestice psích pomocníků – westíci Kerinka, Kloe a Energy, dále samojedka Elfinka a dva fleti Annie a Baya. Kromě fotodokumentace na akci vznikl i velmi hezký videoklip, který natočil a sestříhal náš druhý fotograf, Tomáš Ruprich. Oběma pánům moc děkujeme.

Zvolená témata semináře navázala na loňsky workshop. Zde je malá „ochutnávka“:
• Duševní hygiena psa – welfare – pozitivní motivace psa – komunikace s pejskem při CT
• Hyperaktivní děti s přidruženým postižením, práce s nimi, zklidňování, využití pomůcek pro zdravé i handicapované klienty 
• Odbourání strachu ze psů
• Práce se seniory, práce se skupinou handicapovaných klientů

… a mnoho dalších zajímavých témat.

Velmi zajímavým a inspirativním hostem našeho workshopu byl letos pan Jiří Švihálek, majitel české firmy Yoggies http://yoggies.cz/. Poutavé vyprávění o vzniku firmy a myšlence vyrábět zdravé psí granule bez chemie, zaujal naprosto všechny přítomné a motto výrobce Yoggies „Zdraví začíná v misce“ bezezbytku naplňují právě granule Yoggies lisované za studena s až 87% podílem kvalitního masa. Mezi chovateli jsou tyto granule oprávněně nazývané „sušený BARF“. Všechny naše otázky, i ty docela „zvídavé“, byly panem Švihálkem zodpovězeny a dlouhý potlesk zakončil tento velmi zajímavý příspěvek.

Workshop byl všemi hodnocen velmi dobře. Kromě inspirace jsme načerpali také novou energii do naší další práce. Tím workshop splnil svůj účel na 100% a my se těšíme na další podobné vzdělávací akce.

V sobotu a v neděli 2. a 3. září jsme byli pozváni tradičně na Dny města Kladna.

Tato akce je velice časově i fyzicky náročná pro nás i pro pejsky, na této akci bývá poměrně živo a tak se snažíme pejsky prostřídat tak, abychom je nevyčerpali.

Proto jsme se na oba dva dny rozdělili do skupin a průběžně se střídali. V průběhu akce padlo spousta dotazů od dychtivých dětiček, zvídavých maminek i tatínků, nadšených babiček a nevěřících dědečků. A naši čtyřnozí přátelé makali, doslova se rozdali. Podávali věci, nosili aport, nechali se česat, hladit, drbat, cvičili s dětmi i dospělými, no zkrátka pracovali na sto procent.

Všichni pejskové byli naprosto perfektní, zvlášť musíme vyzdvihnout premiéru Aidy, Cassie a Teddyho, nejmladších členů, všichni byli výborní a chovali se vzorně, doslova jako profíci.

Velký dík všem účastníkům včetně těch, co přišli bez pejsků, protože jejich pejskům nedělá dobře hlučné prostředí, což musíme respektovat.


Bylo to náročné, ale zvládli jsme to, jsme prima parta 😊

Na akci se podíleli: Hanka s Emou, Luky s Alisou / Hanka s Barčou / Péťa s Kesie a Jarka s Aidou / Babča s Bartem / Barča s Cassie / Rupríšci se Stelou, Aďou, Deborkou a Chickem / Míša K. se Stelou a Amálkou / Hanka s Tomáškem a benjamínkem Teddym. 
Pomocníci: Maruška s Aničkou
Moderátor a fotograf: Míša V.

Den dětí ŘLP ČR, s. p. se konal 2. června 2017. Páteční odpoledne provázelo slunečné a teplé počasí, takže jsme mohli pro děti zaměstnanců připravit aktivní program s našimi psími kamarády. Po nachystání našeho stanu s různými materiály a rozložení agilit jsme byli připraveni na  malé i velké klienty.

Děti si mohly pejsky pomazlit a hladit, odměňovat za povel, půjčit si je a proběhnout s nimi sportovní dráhu agilit … a na dalších stanovištích si pejsky mohly zkusit vyčesat, ale také si s pejskem malovat a otisknout tlapku na papír se svým otiskem ruky.

Odpoledne bylo pro pejsky vyčerpávající díky slunečnému počasí, ale zvládli jsme to všichni na jedničku.

Děkujeme vedení ŘLP ČR, s. p., všem zúčastněným jak dětem, tak i doporovodu… a také díky všem teamům z našeho spolku (Gábina, Míša K., Míša V., Maruška + Anička, Petra V., Nikča, Hanka L., Hanka + psí doprovody).

 

Děkujeme a někdy v budou zase na viděnou ahoooj.

 

Hanka Procházková (Trachtová) + Emma

V sobotu jsme v rámci spolupráce s naším významným partnerem měli možnost, stejně jako v loňském roce, předvést canisterapeutické aktivity v rámci akce „Family day“, tedy dne pro zaměstnance s dětmi.

Počasí vyšlo moc pěkné, dokonce až příliš, protože teploty byly opravdu vysoké a našim pejskům se v tom vedru nepracovalo úplně lehce. Pejsky jsme v pravidelných intervalech střídali, také jsme je občerstvovali stříkající vodou na stanovišti kolegů hasičů a nakonec jsme dostali povolení pejsky pustit i do jezírka v parku, kde se akce konala.

Děti si pejsků užily do syta, někteří s pejsky proběhly agility minidráhu, kterou jsme postavili, někteří se učily s pejsky „komunikovat“, nebát se jich, hrát s nimi různé hry.

Akce byla moc prima, děkujeme našemu partnerovi za možnost být s tolika dětmi a jejich rodiči v kontaktu, myslím, že radost dětí i dospělých je z fotek patrná :-)

Minulý týden jsme měli příležitost jet se 4 pejsky z Canisterapie Kladno navštívit děti z Motolské nemocnice na jejich ozdravném pobytu v kempu v Chrustenicích.

Společně s dětmi jsme prošli téměř všemi oblastmi aktivit canisterapie, děti byly úžasné, pracovaly s pejsky, aniž si to uvědomily, od samostatného vedení psa, před kontaktní aktivity, interaktivní hry, až po polohování s vybranými dětmi. Pro pejsky to byla téměř 3 hodinová činnost s malou půlhodinovou přestávkou, kdy i „zatvrzelí dětští pejskaři“ si museli jít hrát po dobu odpočinku s kostičkamii.

Posledních 20 minut naši psí terapeuti pomáhaly dětem hledat jejich poklad v lese, což byla pro psí holky velká výzva hledat sádrová vejce pro děti v okolí potoka a samy nesmět do potoka ani šlápnout, protože „pracovaly“ s dětmi. Zvládly to úžasně bez ztráty „retrívří kytičky“ a cestou jsme je zaslouženě nechaly vyplavat v rybníku.

Zástupci Canisterapie Kladno, v rámci spolupráce s jedním naším partnerem, znovu po roce navštívili Speciální školu v Neratově http://www.zakladniskolaspecialnineratov.cz/ , kde dva dny ve spolupráci s kolegy z partnerské organizace, zajišťovali program pro děti, jehož součástí byla také canisterapie. Celá dvoudenní akce byla koncipována jako pomoc škole s úpravami venkovních prostor pro děti a zároveň po dobu přítomnosti dětí ve škole, část týmu zajišťovala aktivity, mezi kterými byla canisterapeutická činnost našich členů s jejich čtyřmi pejsky. Práce s dětmi byla úžasná, celkem bylo 16 dětí, pro které jsme, kromě standardních canisterapeutických aktivit, uspořádali také malou olympiádičku s disciplínami, kde děti ukázaly, co s pejskem už „umí“, jako bylo provádění pejska slalomem, prolézání tunelem, podávání předmětů apod. A náš společný čas byl stále provázen kontaktem s pejsky, který je pro tyto děti nesmírně důležitý a pomáhá „otevřít“ dítě pro další aktivity a činnosti. Také jsme společně s dětmi „vyrobili“ trička s obtisky tlapiček pejsků a dětí. Barevní jsme byli všichni až za ušima :-D .

Druhý den jsme vyrazili na krátký pěší „výlet“ do chráněných dílen. Tam i zpět děti vedly samostatně pejsky (no někdy to bylo i obráceně J).

Oba dva dny v Neratově byly prostě úžasné plné radosti ze vzájemné práce a pomoci - jak s dětmi, tak s našimi kolegy, s báječnými lidičkami ze Speciální školy v Bartošovicích a v Neratově samotném, kde to prostě sálá krásnou energií zvanou „člověčenství“.

V pátek odpoledne 12. května jsme ve složení tří canisterapeutických týmů (Maruška s Beruškou a Rupríšci (Petr RuprichMonika Ruprichová) s Aďkou a Deborkou) vyrazili do Prahy do Troje, kde jsme slíbili předvést canisterapii v Dětském centru Gabriel pro miniškoličku. Věděli jsme, po předchozích konzultacích s vedoucí centra paní Natálií Jerie Královou, že nás budou čekat dětičky od jednoho roku do 4 let. A že jich bylo požehnaně :-)…. . 
Děti už na nás čekaly venku na zahradě i s rodiči. Bylo to úžasné setkání pejsků, batolat, pobíhajících dvou a tříletých dětiček a jejich rodičů. Rozdělili jsme se na tři pracovní skupiny a dětičky postupně obešly s rodiči všechny naše pejsky. Byla to moc pěkná práce, dětičky byly úžasné, Beruška, Aďka, Deborka „otevíraly“ dětičky a děcka byla nadšená a postupně jsme z předvádění canisterapie začali přirozeně s dětmi pracovat, děti byly brzo se všemi holkami „jedna ruka“ :-) . Musíme přiznat, že všechny psí holky také dostaly od dětiček s rodiči spousty laskomin a hraček a cítily se v centru jako doma. Bylo to odpoledne plné krásné energie dětí, pejsků a konzultací o canisterapii pro rodiče přítomných dětí.

Jestli v příštích týdnech najdeme společný čas a vhodný termín, s velikým potěšením do Dětského centra Gabriel zase přijedeme.

Canisterapeutická olympiáda v Chraněném bydlení Velvary

V neděli 21.5. jsme byli s pejsky pozváni na Buštěhradský jarmark.

Sešli jsme se v půl druhé u buštěhradského rybníka ve složení: 
Míša V. Iris, Gábina Bart, Míša K. Stella, Péťa Kessie, Hanka a Lukáš s Emmou, Alisou a Barčou

Bylo krásně, dorazilo spousta návštěvníků, hlavně s dětmi.

Pořadatel nám nabídl moderovaný vstup na pódiu v rámci programu, čehož jsme rádi využili v rámci šíření povědomí o naší činnosti.

Krátce jsme představili jednotlivé pejsky a nastínili, co to vlastně je Canisterapie. Potom Iriska perfektně předvedla podávání předmětů, např. klíčů a propisky, načež jsme vyzvali děti z publika, kdo si chce vyzkoušet “poležet s pejsky“

Chlapečkovi, který se přihlásil jako první se polohování moc líbilo :-)

Potom jsme poděkovali za pozornost (diváků bylo požehnaně) a pozvali případné zájemce, aby za námi přišli na naše stanoviště, pejsky, pohladit, pomazlit, pocvičit, nebo pokud by měli případné dotazy k naší činnosti.

Přišlo jich nepočítaně, skoro jsme nestihli odpovídat a pejskové taky měli plné tlapky práce.

Úspěch měly hlavolamy, ale i polohování, nebo sundávání rukavice či kolíčků.

Jako vždy a všude nám byly odměnou rozzářené oči dětí a spokojení rodiče, kteří mnohdy byli překvapeni, jak dlouho děti udržely pozornost a jak velký zájem o pejsky projevily.

Opět jsme se přesvědčili, že děláme něco, co má smysl.

Tak jsme se opět byly ukázat na 7. ZŠ, ale tentokrát v družině. Jelikož akce byla uspořádána na poslední chvíli a pro cca 120 dětí jsme nakonec byly venku na školním hřišti, kde jsme ukázaly co takový pejsek by měl poslouchat a došlo i na krátkou ukázku polohování. Děti si pejsky mohly pohladit a bezvadná panička Míša Vyhnanovská a její Iriska ukázaly jak se dokáží ulovit pamlsky z takového hlavolamu. Nikča a její Megie byly opět báječné ve své klidnosti a poslušnosti. No a moje maličkost a zatím "nedostudovaná" Amálka mile překvapila jak dokáže i před takovou spouští dětí krásně poslouchat a za odměnu jí byl létací talíř, který ji děti házely a ona poslušně nosila a vyžadovala opětovné házení.
Děkuji za foto paní družinářce, ale především Míše Vyhnanovské s Iris, Nikče Staré s Megie a mému mláděti Amálce :-)
Míša

Už několik let se pravidelně účastníme Folklorního festivalu v Tuchlovicích a stejně tomu bylo i letos.

Sešli jsme se v sobotu 6.5. ve 13:30 u Amfiteátru, kde nám pořadatel připravil stánek.
Letos se jsme byli v hojném počtu ,takže se nám pejsci za celé odpoledne pěkně prostřídali a měli možnost si chvilkami oddychnout.
Účastníci : Gabča s Bartem, Míša s Amálkou, Hanka a Lukáš s Emmou, Alisou a Barčou, Péťa s Kessie a Meggie, Míša s Iriskou, Rupríšci s Debbie, Aďou ,Stellou a Chikem. Taky dorazila Maruška, která byla po celou dobu velkou podporou, pomáhala všude, kde bylo potřeba.

Počasí akci přálo, a tak se od začátku trousili návštěvníci odpoledního programu v poměrně hojném počtu. No, nezastavili jsme se, po celou dobu měli pejsci i psovodi co dělat.
Pejskové se nechali hladit, česat, cvičit, nosili aporty, předváděli všechny triky a cviky, seč jim síly stačily.

Otázek ze strany návštěvníků bylo nepočítaně, pevně věřím, že jsme zvládli potěšit všechny, kteří přišli a že všichni odcházeli spokojeni. :-)

Děkujeme fotografce Romče za krásné fotografie.

GaB

V sobotu 22. 4. jsme navštívili tuchlovický Senior Home, domov se zvláštním režimem, kde jsou klienti převážně s Alzheimerovou chorobou a podobnými diagnózami

Sešli jsme se v sestavě: Já Bart, Maruška Beruška, Barča Cassie a Jaruška, která ulehla s anginou, nám půjčila Badyho.

S Maruškou dorazila i Anička, která nám byla po celou dobu asistentkou.

Sociální pracovnice nás uvedly do jídelny, kde na nás čekala spousta převážně babiček, ale bylo mezi nimi i pár dědečků, kteří dychtivě očekávali náš příchod. Po úvodním představení nás, pejsků a naší činnosti jsme se s pejsky rozptýlili mezi přítomné a pracovali individuálně podle možností pejsků. Staroušci hladili, mazlili, házeli míček, nechali si zout a podat boty , podat hůl, nebo kapesník a vůbec se krásně zapojili.

Očividně si přítomnost pejsků ,ale i nás užívali, radovali se jako malé děti.

Bohužel práce se starými a nemocnými pejsky dost vyčerpává, a tak jsme po necelé hodině ukázku ukončili. Ještě nás sociální pracovnice poprosily, jestli bychom nezašli ke klientům, kteří jsou imobilní, a tak jsme s Bartem a Beruškou navštívili ještě několik pokojů.

Všichni pejsci pracovali na maximum ,odměnou pro nás byly rozzářené oči staroušků a jejich upřímná poděkování.

Slíbili jsme, že naše návštěva není jistě poslední a že se brzy vrátíme.

GaB

Náš tým byla Gabča s Bártem, Soňa s Gerýskem a já s Aďkou.

Za doprovodu koordinátorky DCK a s průběžným (ale ne stálým) dohledem zdravotního personálu jsme společně nebo dle potřeby odděleně prošli několik pokojů s ležícími pacienty. Jeden pokoj byl neležící pacientkou, která si vysloveně přála návštěvu pejsků. Co bylo úžasné na celé této akci, stejně jako na předchozí návštěvě, je to, že téměř všichni navštívení klienti - pacienti, se během návštěvy krásně „otevřeli“, začali se usmívat, komunikovat, vzpomínat na svoje pejsky a někteří i aktivně spolupracovat. Ten poslední případ spolupráce je na fotce 8863, kdy paní vystrčila Gabče nožku s ponožkou z pod peřiny, ať tedy Bárt předvede to sundání ponožky a taky že předvedl J – ta paní byla úžasná.

Bárt donesl do pokojů pacientů spousty energie a pozitivního přístupu společně s Gabčou, každý klient „ošetřený“ dvojicí Bart a Gabča se stal usmívajícím se klientem.

Gerýsek při své premiéře v GaRCu přinesl jemný laskavý přístup menšího pejska s možností být s nimi malinko v posteli a blízko k nim (moc jsme nemohli, protože většina klientů mělo různá připojení různých vývodů a neměli jsme dostatečné informace k pacientům pro i jen zahřívací a zklidňovací polohování v posteli). Soňa s Gerýskem byla moc prima dvojka a musím říct, že Gerýskovo číslo „Gery popros“ a Gery udělá otočku na dvou o 360° nejen mě opravdu dostala J.

My se Stelou jsme se snažili o kontakt s klienty přes donášení předmětů do ruky, fyzický kontakt, hlazení pejska i přes různé zábrany postelí a ta zmíněná připojení, bylo to těžší, ale možné, protože Aďka je klidná a pozicovatelná pro dostupnost klientů a nevadí jí ani být v blízkosti zmíněných tělesných vývodů a všech pachů s tím souvisejících.

Pracovali jsme něco kolem hodinky, ale pak už začali pejskové být viditelně unavenější a zpomalenější. Bylo to opravdu moc příjemné, i když pro hafíky jako vždy náročné, protože tam „nechali“ spousty pozitivní energie a odnesli si „něco“, co jsme pak všichni zúčastnění „po práci“ s pejsky vyběhali a vyčistili.

dne 25.02.2017 jsme ve složení Martina Fialová, Monika Ruprichová a Petr Ruprich s psími slečnami Adrien, Stelou a Debbie dále s Terezka Suchomelová a jejím úžasným psím parťákem Chickem navštívili Domov pro seniory Borová.

Atmosféra byla příjemná a uvolněná…nejdříve jsme se rozdělili na dvě party a ve dvojicích společně s personálem jsme docházeli za klienty přímo do jejich útulných pokojů. Tam probíhala canisterapie individuálně dle možností klientů…pohlazení a pomazlení s pejskem a vlídné slovo udělalo své a tak jsme vždy při odchodu viděli šťastný a usměvavý obličej spokojeného klienta.

Poté co jsme navštívili pokoje klientů, jsme se obě „party“ :-) sešly ve společenské místnosti, kde pejskové předváděli co všechno umí např. Stella názorně v praxi předvedla jak dokáže podat klientům hůl a další pomůcky ze země a podá je do rukou.

V Domě Borová mají ve společenské místnosti i andulky a morče tak nechyběl ani seznamovací rituál s našimi pejsky :-) ale naši psí canisáčci jsou výborně vychovaní a tak jen vzorně nakukovali do klecí.

Po celou dobu vše probíhalo v příjemné a klidné atmosféře, klienti i my jsme byli velice spokojení :-).

AKCE ZA ROK 2016

V sobotu 10. září 2016 jsme byli pozváni, abychom prezentovali činnost našeho spolku na Buštěhradě v rámci multižánrového buštěhradského festivalu Bushfest, který se konal v zámecké zahradě.

Sešli jsme se všichni Buštěhradští, jelikož to máme nejblíž. Takže skupinka čítala 4 psy a 3 psovody ve složení: Petr s Debbie, Monča s Aďou a zaučující se Stellou a já s Bartem.

Měli jsme pěkné stanoviště na klidném místě a celá akce probíhala v poměrně komorním duchu, takže pejskové se nenudili a stačili uspokojit všechny návštěvníky. Zájem měli hlavně ti malí, kteří se přicházeli s pejsky pomazlit a nebo si vyzkoušet nějaký cvik. Obzvlášť velké ovace sklidila Stella, nejmladší účastník akce, která si všechny diváky získala tím, jak vytrvale podávala všechno, co kdekomu upadlo, od kapesníku až po berle. Ale snažilo se celé psí kvarteto, všichni pracovali s chutí a dokonce měli tu čest se předvést na pódiu, když jsme dostali prostor pro dva moderované vstupy.

Oba moderoval Petr a moc pěkně, stručně popsal činnost naší organizace a zařízení, která v rámci canisterapie navštěvujeme. Potom jsme každý řekli něco o svém pejskovi a při druhém vstupu se nám dokonce podařilo předvést ukázku polohování.

Pořadatelé byli moc spokojeni a poprosili nás o účast i v dalších ročnících.

GaB 

Víkend byl velmi náročný pro naše pejsky i jejich páníčky, a tak všem velice děkuji za jejich skvělou práci. Také bych chtěla poděkovat letošní fotografce Péťě Jenčíkové za skvělé fotky a Marušce Podhorské za celodenní pomoc.

V letošním roce jste mohli vidět:
Majku s Beruškou a poté s Kessie,
Jarku s Badym,
Martinu s Britou,
Nikol s Meggie,
Janu s Jessie,
Monču s Aďkou,
Petra s Deborkou,
Gábi se zaučující se Stellou,
a nesmím opomenout také naše nové členy Táňu s Česťou a na moje dvě zaučující se dračice Amálku a Stellu.

Všem moc děkuji

Michaela Krausová

V sobotu 4. června jsme se zúčastnili Dne zdraví v LEGO. Jedná se o takový Dětský den pro děti a pro dospělé.

Protože jsme na této akci nebyli poprvé, věděli jsme, že nás čeká hromada natěšených lidiček a že to pro naše psí kamarády i pro nás bude fuška.

Abychom pejsky úplně nevyčerpali, protože akce trvá téměř celý den, rozdělili jsme se do dvou týmů, jeden na ráno a druhý na odpoledne.
Takže na desátou hodiny nám dorazili: 
Hanka s Emmou, Lukáš s Alisou, Nikolka s Maggie a Míša s Iriskou.
A v jednu hodinu je vystřídali:
Jana s Jessie, Péťa s Kessie a já s Bartem 
Po celou dobu nám moc pomáhala Maruška a odpoledne i Anička, což jsme všichni ocenili, je vždycky dobré mít jednoho, dva pomocníky, protože dětí bylo chvilkami tolik, že jsme je nestíhali všechny uspokojit.

Všichni pejskové pracovali na 120 %, předváděli triky, nosili míčky, podávali předměty, cvičili s dětmi, běhali agility. Bylo dost teplo, a tak to bylo náročné zvlášť pro naše nastávající maminky.

Děkuji všem účastníkům, podle prvních ohlasů jsme měli jako vždy úspěch, a tak se můžeme těšit na pozvání i v příštím roce
Gábina a Bart

více fotek na: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1697009

Dne 21. května 2016 proběhly na ZKO Tuchlovice obnovovací zkoušky našich canis týmů ve složení - Míša Vyhnanovská s Iris, Petra Vykydalová s Kessie, Jarka Oubrechtová s Badym a Gabriela Krejsová s Bártem.

Všichni členi uspěly s výborným výsledkem, za čož jsme velice rádi, že máme v našem spolku tak výborné týmy. 

Také stojí za zmínku, že někteří členové si jen chtěli zkusit zkoušky s novým pejskem a neměly žádný problém.

Tímto bych také chtěla poděkovat dobrovolníkům, kteří nám přišly pomoci - Jana Korseltová (poskytnutí prostor v ZKO Tuchlovice), Tereza Suchomelová, Hanka Trachtová, Lukáš Procházka, Táňa Tatíčková a já.

Všem moc děkuji a věřím, že na podzim se nás sejde na zkouškách více vč. nových členů.

Michaela Krausová

Fotogalerie z akce: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1715565

Bellevue - chráněné bydlení pro dospělé lidi se středně-těžkým zdravotním postižením, celkem zde žije 6 klientů - 2 ženy a 4 muži.

Monika, Terezka a Petr s pejsky Aďou a Debbie jezdí jednou za 2 - 3 týdny do Velvar, dle volných termínů na obou stranách. Většinou v neděli. 
Běžný canisterapeutický program s pejsky doplňujeme i dalšími aktivitami. Nedávno to bylo společné zpívání s kytarou a nástroji, které zvládli jak klienti, tak pejsci (že nás vydrželi poslouchat a pracovat s klienty :-).

Téma poslední návštěvy bylo uvolnění rukou, dlaní, pracovali jsme s pejsky, otiskovali jsme pak dlaně s prsty na trička, s barvičkami, které si vybrali „naši velcí“ malí klienty a pak otisky tlapek dělali i naši pejsci. S pejsky to bylo malinko jednodušší :-).  Nakonec se všechna trička povedla, každý má své tričko se svým otiskem a otiskem Aďky a Deborky. 
Všichni klienti pracovali (měli jsme z toho velkou radost).

Této „výtvarné“ akce se zúčastnili tým Monika RuprichováTerezka Suchomelová, Aďa a Debbie.

Všichni se těšíme se na další společné akce.

Monča, Terka, Petr, Aďa a Debbie

V sobotu 14. května 2016 uspořádala naše organizace ve spolupráci se slovenskou neziskovou organizací Zmysel života, canisterapeutický celodenní workshop. Akce se uskutečnila v sále Galerie Kladno na Sítné. Ze slovenské Žiliny k nám přijela přednášet Mrg. et. Mgr. Martina Michalková, ředitelka této organizace (www.zmyselzivota.sk). Společně s ní přijel i skvělý fotograf Tomino Čontofalský, který pořídil fotodokumentaci z naší akce. Nedílnou součástí týmu byli také čtyři specialisti na canisterapii - westíci Elinka, Kerinka a Kloe, a samojedka Elfinka. Martina je hezky nazývá „Snieženky“.

Z mnoha velmi zajímavých témat vybíráme: 
• Canisterapie z pohledu člověka, ale také samotného psa 
• Vzdělávání s asistencí psů 
• Welfare psů a pomocníků – syndrom vyhoření u canisterapeutických psů, správná psychohygiena jako základ kvalitního vztahu mezi majitelem a jeho psem 
• Polohovací speciál a mnoho dalších, zajímavých témat.

V průběhu workshopu, do kterého se zapojili i naši přítomní psi, jsme se dozvěděli spoustu zajímavých a inspirativních informací, které využijeme ve své praxi. Spolupráce s našimi slovenskými kolegy se osvědčila a v budoucnu jí budeme nadále rozvíjet.

Komletní fotodokumentaci z workshopu si můžete prohlédnout zde: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1716768

V sobotu 6. května 2016 jsme byli stejně jako poslední tři roky pozváni na Tuchlovický folklorní festival.

U Tuchlovického Amfiteátru, kde probíhal hlavní program, jsme se sešli ve složení Gábča s Bartem ,Míša s Iris, Péťa s Kessie, Petr s Debbie a Stellou, Monča s Aďou, Martinka s Britou a Táňa s Chestrem.

Sotva jsme rozbalili „ležení a banery“ začali se trousit první hosté, kterými byli malí skautíci. Samozřejmě si chtěli také vyzkoušet to, co všechno pejskové umí. Potom se začali osmělovat i dospělí, přicházeli, někteří zvědaví, co to vlastně děláme, někteří se přišli jen pomazlit a někteří jen pozorovali zpovzdálí. Ale hlavně všichni hladili a hladili, protože to nám lidem prostě dělá dobře :-)

Všichni pejskové se chovali vzorně a předváděli, co umí. Dva pejsci měli svojí premiéru na veřejné akci - Britu a Čestíka. Oba dva zvládli poměrně rušnou akci na jedničku. Potvrdili, že jsou a budou platnými členy našeho týmu :o)

Děkujeme tímto pořadateli za pozvání a těšíme se zase za rok.

Více fotek na: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1715512

AKCE ZA ROK 2015

Zkoušky, 7.  listopadu 2015

 

V sobotu 7. listopadu 2015 jsme uspořádali zkoušky způsobilosti pro nové členy. Zkoušky mají prověřit pejsky jak po stránce základní poslušnosti, tak z hlediska dalších schopností a vrozených vlastností, zejména povahy.

 

Sešlo se nám 6 adeptů s pěti psovody:

  • Monika s Adrien Gold z Orvetu - Áďou (Labradorský retriever) ZCP1

  • Petr s Cristie z Vidoule - Debbie (Zlatý retriever) ZCP1

  • Táňa s Chess Chester Blue - Česťou (Kolie) ZCP1

  • Martina s Britou (Kříženec) ZCP1

  • Jenifer s L - Grigori Exipni Magická hvězda - Grý (Německý špic střední) ZCP1

  • Jenifer s Fanny Lusika - Geree (Border kolie) ZCP2

  •  

Zkušební komisi tentokrát představovali: Míša K. jako předsedkyně, Míša V., Gábina, Lukáš a Hanka jako členové. Začali jsme poslušností, pokračovali speciálními cviky a končili polohováním.

Všichni pejskové byli vzorní a moc se snažili, aby své dvounohé parťáky nezklamali.

A tak jsme na závěrečném nástupu mohli všem účastníkům sdělit, že byli úspěšní a my máme 6 nových aktivních týmů.

 

Výsledky jednotlivých dvojic:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsme velmi potěšeni výsledky, je vidět, že naši členové neberou výcvik na lehkou váhu a vynaložené úsilí přineslo ovoce.

Všem úspěšným účastníkům gratulujeme a přejeme hodně radosti při naší práci.

Fotogalerii z celé akce najdete zde: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1042753

Člověk v tísni,  Kladno, 20. října 2015

 

V úterý 20. října 2015 jsme zavítali do předškolního klubu Člověka v tísni v Kladně. Sešly se tu 3 děti a paní učitelka. Některé děti se zprvu bály našich velkých hafánků, kteří ale byli velmi trpěliví. Děti nám povídaly, co vědí o pejscích, a poté si s těmi našimi mohly vyzkoušet různé aktivity, jako např. česání, podávání pamlsků apod. Abychom paní učitelce částečně pomohly, vyzkoušely jsme si s dětmi podle obrázků, jak dělají zvířátka, jaké mají barvy a také navlékání kroužků na různé části těla pejska.
Dětem se akce velice líbila a nechtěly nás ani pustit. Akce měla velký úspěch a byli jsme osloveni na další ukázku.
Děkuji všem zúčastněným, jmenovitě to byli:


Maruška s Beruškou
Gábi s Bártem
já, Míša K., s Jessie

Červený Mlýn ve Všestudech u Mělníka, 10. října 2015

 

V sobotu 10. října 2015 jsme zavítali k seniorům do zařízení Červený mlýn ve Všestudech u Mělníka.
Sešli jsme se ve složení: Já Bart, Míša V. Iris, Nikolka Meggie, Hanka s Lukym s Emmou a Alisou a Péťa s Ginou.
Nikdo z nás dosud neměl velké zkušenosti se seniory, a tak jsme byli plni očekávání a trochu i napětí, co vlastně těm starouškům předvedeme.
Míša V. nás pěkně uvedla, stručně popsala, čím se naše skupina zabývá a co vlastně ta canisterapie je.
Potom se každý tým představil a předvedli jsme krátkou ukázku výcviku ve skupině i jednotlivě. Každý z pejsků předvedl pár kousků, některé dokonce staroušci ocenili potleskem.


Na závěr jsme nechali klienty, aby si pejsky podrbali, trochu podle možností pocvičili a mohli jim dát nějakou tu odměnu v podobě pamlsku. Staroušci měli velkou radost a krmili pejsky piškoty, až jsme je museli krotit v zájmu zachování zdraví pejsků.
Úplně na závěr jsme zašli za ležícími babičkami, kterým jsme, myslím, zpříjemnili odpoledne a trochu rozbili každodenní stereotyp.
Zájem vzbuzovaly i Nikolčina Kristýnka a Míšina Anička, které byly po celou dobu moc hodné a nechaly maminky pracovat.
Takže jak řekla Nikolka, byla to kromě Canisterapie i babyterapie.


Myslím, že na to, jaké byly z naší strany obavy, se akce podařila a přinesli jsme seniorům trochu dobré nálady.
Děkuji všem účastníkům, bylo to prima.

 

GaB

 

Tábor Manětín, 5. a 6. září 2015

 

Letošní prázdniny jsem byla pozvána jako hospodář na tábor v Manětíně s tím, abychom jako Canisterapie Kladno udělali pro děti ukázku naší práce a předvedli dětem, co vlastně canisterapie znamená.
Děti se den před naší návštěvou vrátily z putování na tábor a byly neskutečně nadšené, když se v neděli 16.8. v táboře objevili pejskové různých ras a rozsvítila se jim očka.
Dětem jsme se představili, a jelikož jich bylo okolo 50, rozdělili jsme si je do skupinek, v nichž si mohly s pejsky vyzkoušet sundávání rukavic, česání, házení aportu i polohování. Především se zde také dozvěděly, jaké má pejsek potřeby, jak umí pomáhat a že ne každý pejsek je hodný.
Na závěr našeho setkání bylo strašně těžké vybrat nějaké dobrovolníky, aby si vyzkoušeli polohování s pejskem. Avšak děti byly úžasné a vybraní jedinci si pak s ostatními dětmi vyměňovali zkušenosti o tom, jaké to vlastně bylo s tím "jejich" pejskem.
Děti, jelikož jsem jako hospodář zůstávala dalších 14 dní, mi sdělovaly, jaké to bylo úžasné a jak se jim to velice líbilo a ptaly se, kdy zase přijede ten skvělý pejsek, co sundával rukavice, aby si je nemuseli sundávat sami. 
Tímto bych velice moc chtěla poděkovat psím účastníkům a jejich páníčkům.

Více fotek najdete na: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1043034


Nikol s Meggie

 

Monča s Áďou

 

Petr s Debbie

 

Petra s Kessie

 

Já, Michaela K. s Jessie

 

Dny města Kladna, 5. a 6. září 2015

 

Ve dnech 5. a 6. září 2015 jsme se s několika členy Canisterapie Kladno, z.s. již tradičně zúčastnili Dnů města Kladna v areálu městského stadionu Sletiště. Počasí bylo trošku chladnější, ale nás to neodradilo od našeho poslání dělat radost velkým i malým návštěvníkům.
Samozřejmě ani letos nechyběly ukázky canisterapeutické práce, jako je například „polohování“, a nechyběla ani přehlídka všemožných psích kousků a povelů.
Návštěvníci byli velice spokojeni, protože se mohli pomazlit a zahrát si nějakou hru s našimi chlupatými pomocníky.

 

Mnohokrát děkuji zúčastněným canisterapeutickým týmům:

 

Jenčíková Petra + Gina starší
Korseltová Jana + Jessie
Krausová Michaela + Jessie
Vyhnanovská Michaela + Iris
Krejsová Gabriela + Bárt
Oubrechtová Jaroslava + Bady
Vykydalová Petra + Kessie

 

A další velké díky je pro pana Miroslava Kaluse za krásné fotečky. 

Kompletní fotogalerii můžete vidět zde: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1042898

A fotky od Míši Vyhnanovské zde: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/922273

Martina Fialová

Dětský den LEGO, 6. 7. 2015

 

V pondělí 6.7. 2015 jsme se sešli na Kladenském Sletišti, coby součást akce, kterou pořádala firma LEGO Kladno a která byla tentokrát pojata jako den zdraví a sportu. V neděli bylo pekelné vedro, a tak jsme očekávali, že v pondělí to bude podobné, bylo pro nás příjemným překvapením, že nakonec tomu tak nebylo.

Naše skupinka čítající 6 pejsků a páníčků ve složení: Já - Bart, Míša K. - Jessie, Míša V. - Iris, Petr - Debbie, Monča-Áďa, Maruška-Beruška.

 

Dostali jsme přidělen prostor v lesíku, což jsme my i naši čtyřnožci ocenili. Teplo přeci jen bylo, i když jsme byli ve stínu, pejskové byli unavení dříve než obvykle. Ale i přes všechna úskalí všichni pracovali na 100%. Dětí přišlo poměrně dost, ale vzhledem k počtu týmů jsme zvládali všechny uspokojit. Pejskové ochotně běhali agility, polohovali, podávali věci, cvičili s malými kynology. No prostě všichni se snažili co mohli. Velkou pochvalu zaslouží Debbie a Áďa, které přesto, že jsou obě mladé a nezkušené se vyrovnaly pejskům, kteří jsou v tomto oboru „profíci". Poděkování patří Jirkovi Podhorskému, který přivezl i odvezl překážky a Monče a Petrovi Ruprichovým, kteří nám zajistili občerstvení. No a všem ostatním, kteří přišli, i když počasí lákalo spíš na koupaliště.

 

Gábina a Bart

více fotek na: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1043025

Ukázka canisterapie na dětském dni v obci Hrdlív  -  27. 6. 2015

Ahoj všem,
v sobotu 27. 6. 2015 jsme byli pozvaní k účasti na dětském dni v obci Hrdlív. Počasí nám vůbec ze začátku nepřálo a od našeho příjezdu vytrvale mrholilo. Kvůli počasí přišlo jen pár desítek dětí místo plánovaných 120. Nakonec se počasí přeci jen trochu umoudřilo a děti si mohli užít naplno hrátky s našimi pejsky. Měly možnost se s pejsky pomazlit, učesat je, pohrát si s nimi a popovídat si o nich, ale také se pořádně vydovádět na překážkové dráze. Iriska předvedla dětem úžasný kousek. Ukázala jim, jak bravůrně sbírá kolíčky z jejich oblečení a pak je vzorně předává do ruky svojí paničky :-)


Akce se zúčastnili:
Míša a Iris,  Jaruška a Bady,  Hanka a Emma, Lukáš a Alisa,  Nikča a Meggie, Peťa V. jako technická podpora,  Peťa J. a Gina
Všem patří velký dík.


Peta a G

 

Fotogalerie z akce: https://www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/769006

Ukázka v dětském centru Tulipán  -  11. 6. 2015

Náš spolek byl osloven o úkázku v dětském centru Tulipán dne 11.6. 2015. Ten den nám počasí velmi přálo a dětičky ve věku 2,5 - 3 roky na nás čekaly na jejich zahradě.

Jelikož to byly velmi malé děti bylo těžké udržet jejich pozornost, i přes jejich první ostych a strach z našich pejsků se někteří odvážily vyzkoušet prolézání tunelu s pejskem, česání, hlazení. Ty nejodvážnější si nechaly dát pamlsek na bříško a pejsek jim ho na povel snědl. Tato úkázka vzhledem k věku diváků byla krátká, ale měla veliký úspěch jak u paní ředitelky (která mimo jiné měla taktéž trochu strach z pejsků), tak i u dětiček.

Za účast děkuji

 

Petra - Gina

Michaela K. - Jessie 

 

Fotogalerie z akce: https://www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/768784

 

Report Den dětí MŠ Dobrovíz , 1. 6. 2015

Náš spolek byl pozván na Den dětí MŠ Dobrovíz, který se konal v pondělí 1.6.2015. Toho dne nám počasí přálo a tak celá akce na zdejší školní zahradě mohla započít. Utábořili jsme se pod velkým starým stromem a díky stínu, který vrhal jsme měli naprosto ideální podmínky pro ukázku canisterapie. Nejprve jsme se s dětmi a ostatními diváky seznámili a poté nám paní učitelka Svatošová pomohla rozdělit děti do skupinek, které se střídaly na našich „psích stanovištích“.

Hned na začátek jsme rozestavěli různé druhy překážek - agility, přes které po celý dětský den přelézali nejen pejsci, ale i děti. Celou dráhu si mohly děti vyzkoušet s půjčeným pejskem, který je poslouchal s doprovodem canisterapeuta i bez něj. V rámci celé činnosti můžeme vyjmenovat následující atrakce našeho sdružení: skládání maxipuzzle maxipsa Fíka, vyčesávání, hledání a odepínání kolíčků z psího kožichu poslepu, hra s míčem a létajícím talířem, kdy pejsek aport chytá a přinese, a mnoho dalších aktivit. 

V průběhu akce se zapojili i rodiče a diváci. Závěrem jsme i díky teplému počasí a vyčerpanosti psích pomocníků nepředváděli klasické polohování, ale vybrali jsme z řad rodičů pár dobrovolníků a ukázali jsme tzv. „psí sendvič“.

Děti a ostatní diváci tiše pozorovali práci pejsků a před rozloučením každý team předvedl svoji specialitu, kterou má se s vým pejskem nacvičenou. Všichni přítomní tleskali a byli doslova nadšeni z našich ukázek.

Musím říci, že se nám velmi těžko loučilo a odcházelo. Velký dík patří paní učitelce Svatošové, která vše zorganizovala a připravila nám dobré podmínky k našim ukázkám. Dále dětem a divákům, kteří toto odpoledne strávili s námi a v neposlední řadě patří velký dík našemu canisteamu složenému z:

Míša + flat coated retriever Jessie, která předvedla neskutečné kousky.

Nikola + zlatý retriever Meggie, která je největším kliďasem z party. 

Petra V.+ kříženec Kessie, která se takové akce účastnila poprvé a předvedla kousky, které jiný pejsek neumí.

Gábina + kříženec Bárt, který předváděl ukázkové agility + aport a hry s míčem.

Petra J. + kříženec Gina, která poslušně spolupracovala se všemi dětmi .

Lukáš + malá kníračka Alisa, která neúnavně dokolečka běhala s dětmi agility.

A moje maličkost + malá kníračka Emma, která poklidu vycházkovala s přidělenými malými návštěvníky. 

Někdy zase naviděnou!

Hanka + Emma

 

Fotogalerie: http://msdobroviz.rajce.idnes.cz/Den_deti_2015

 

 

PODĚKOVÁNÍ Z MŠ DOBROVÍZ:

 

Dobrý den, paní Trachtová,

v pondělí 1. 6. 2015 jste k nám zavítali se svými pejsky, abyste v naší školce ukázali dětem, co všechno umíte. Patří vám všem, celé skupině, velké poděkování. Nadšené nebyly jen děti, ale také rodiče, kteří se přišli podívat a někteří dokonce i přímo zúčastnit. Bylo to opravdu krásně připravené, zapojili jste i naše děti, vše si mohly vyzkoušet. Odnesli jsme si z této akce spoustu krásných zážitků, o kterých si celý týden povídáme.

Ještě jednou děkujeme nejen za naší školku, ale vůbec za vaší práci. Přejeme vám, ať se vám hodně daří a třeba to zase vyjde příští rok... :)

Krásné letní dny

Karolína Svatošová za celou MŠ Dobrovíz

Den dětí  v Sýkořici, 31. 5. 2015

Dne 31. 5. jsme byli pozváni na den dětí v Sýkořici. Děti měli různé země jako stanoviště, kde museli splnit rúkoly. My jako Canisterapie jsme zastupovali Českou republiku. Děti zde musely splnit jeden z úkolů, které si vybraly. Zkoušely zde česání, dávání kolíčků na pejska se zavázanýma očima, podlézání pejska, prolézání tunelu s pejskem, skládání puzzle, podávání pamlsků pejskovi či házení aportu.

Dětem se naše česká republika velice líbila, měli jsme i velký ohlas u rodičů, kteří byli stejně nadšení jako děti.

Většina dětských skupinek se k nám ráda vrátila i po splnění úkolů - jen pro radost vyzkoušet naše psí miláčky :-)

Tento dětský den byl velice úspěšný a měl velký ohlas nejen u organizátorů, ale hlavně u dětí a jejich rodičů.

Tímto bych ráda poděkovala za účast canis týmům:

 

Jaruška - Buddy

Jana - Jessie

Hanka - Ema

Lukáš - Alisa

Nikol - Megie

Maruška - Beruška

Michaela K - Jessie

také děkuji Monice a Petrovi Ruprichovým

a jejich labradorkám, kteří se na nás přišli

podívat a podpořit nás.

 

DÍKY.

 

PODĚKOVÁNÍ:

 

Dobrý večer, 

rád bych Vám a Vašim čtyřnohým přátelům poděkoval za skvělou pomoc při pořádání Dětského dne v Sýkořici v neděli 31.5.2015.
Dle pozdějších ohlasů jste nejen zaujali, ale hlavně pobavili přítomné děti i jejich rodiče. Ještě jednou Vám velice děkuji a doufám,
že se v budoucnu budeme moci setkat při podobných akcích.
 
Pěkný zbytek večera
Zdeněk Dvořák
TJ Sokol Sýkořice 

více fotek na:

https://www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1043029

Den dětí ŘLP v Jenči, 29. 5. 2015

Stejně jako předchozí 2 roky, i letos se poslední páteční květnové odpoledne konal Den dětí zaměstnanců ŘLP v Jenči. Do zahájení dětského odpoledne s různými atrakcemi počasí přálo. Poté se obloha zatáhla a začal nepřetržitý dvacetiminutový déšť. I přes nepřízeň počasí, byl náš stan plný dětí a rodičů, kteří se zajímali o pejsky a jejich práci. V souvislosti s deštěm se i mírně ochladilo a tak si přítomní ve stanu mohli ozkoušet prohřátí prostřednictvím hlazení a tulení se k pejskům a drobné hry s jemnou motorikou, psí hlavolamy a další aktivity. Jakmile se průtrž mračen uklidnila, vysvitlo sluníčko a vysušilo překážky a další atrakce.

Jako v předešlém roce jsme dostali místo na samém okraji atrakcí, kde jsme mohli plně rozložit agility (překážky) a v našem stanu byly připraveny další atrakce spojené s pejskem.

Děti nás již u našeho stánku vítaly a připomínaly nám svoji účast z předešlých let a vyprávěly nám, jak se na nás těšily. Mohly si vyzkoušet v doprovodu pejska i bez něj zdolávání překážek, prolézání tunelů, kolíčkování v srsti pejska po slepu, vyčesávání, skládání velkého puzzle, ale především kontakt a dotyk s pejskem, kterým se jim líbil. Všichni pejskové trpělivě dokola přeskakovali, prolézali a přelézali překážky, div si nožičky neušoupali.

Největší zájem dětí sklidila „atrakce“ pamlskování, kdy pejsek dostal odměnu za dobře vykonaný povel malého dočasného psovoda. Nadšeni byli i ti, kteří si mohli pamlsky ve formě jablíčka, mrkvičky a piškotu také ochutnat.

 

Ráda bych touto cestou poděkovala nejen vedení, které nám umožnilo se této akce zúčastnit, ale také dětem, jejich rodičům a rod.příslušníkům za jejich milá slova a pohlazení pro naše čtyřnohé-terapeuty. Byly vidět nejen úsměvy malých dětí, ale i dospělých různého věku … a  naše práce za to přeci stojí!!

A dále bych poděkovala všem canis-teamům, kteří se akce zúčastnili, jmenovitě jde o:

 

Míša K. + flat coated retriever Jessie

Míša V. + flat coated retriever Iris

Maruška + bernský salašnický pes Beruška

Nikola + zlatý retriever Meggie

Petra V.+ kříženec Kessie

Lukáš + malá kníračka Alisa

A moje maličkost + malá kníračka Emma

dále se akce zúčastnili dva noví členové v zácviku (zatím bez psích kamarádů) Monika a Petr Ruprichovi

 

Nakonec velké díky patří i naší fotografce Janičce, která udělala mnoho pěkných fotek – již k vidění v naší fotogalerie z akce: https://canisterapiekladno.zonerama.com/Album/717488

 

Hanka + Emma

Soukromá Maxíkova školka Velké Přílepy, 25. 3. 2015

 

Dne 25.března 2015 jsme vyplnili dopolední program soukromé Maxíkovy školky ve Velkých Přílepech pro nejmenší děti ukázkou Canisterapie. Po úvodním představení pejsků jsme ukázali dětem každý svou „speciální dovednost“ a vysvětlili jim, co to vůbec znamená canisterapie. Následně dětičky dostaly chvíli na mazlení s čtyřnohými kamarády a pejskové následně ochutnali moře pamlsků za jejich přítulnost.

Poté jsme se rozdělili do 3 skupin a v každé skupince jsme s dětmi prováděli různé úkony z okruhu canisterapie jako je česání, hry s mističkami, zdravovědu, práci s didaktickým postrojem a mnoho dalších dovedností. Na závěr jsme předvedli ukázku polohování, na podnět paní učitelky a díky enormnímu zájmu celá akce skončila nikoliv polohováním v klidu jednotlivce, ale hromadným polohováním hlava nehlava.

 

Na úplný konec jsme dětem ukázali tunel a následoval nekončící provaz ve stylu pejsek a dítko v tunelu.

 

Z ohlasů si myslíme, že akce měla velký úspěch a dětem snad uvízlo v paměti minimálně to, jak by se k pesjkům měli chovat a jak jim může vycvičený pejskem zvednout náladu a svou energií naplnit den.

 

Děkuji za účast Janě + Jessince, Petře + Kessie, Hance + Emmě.

 

Lukáš + Alisa

Tuchlovická pouť, 9. 5. 2015

 

V sobotu 9.5 jsme byli přizváni, abychom předvedli své pejsky v rámci Tuchlovické pouti.

Pořadatel nám připravil pěkné místo v amfiteátru pod stromy a stanem, takže pejsci měli stín a na nás nepršelo.

Přesto, že počasí bylo trochu vrtkavé, sešlo se nás poměrně dost:

Já s Bartem, Hanka a Lukáš s Alisou a Emmou, Jarka s Badym, Míša V. s Iris, Maruška s Beruškou a Míša K. bez Jessie, která nebyla úplně fit, a tak ji panička nechala raději odpočívat.

Také jsme měli doprovodný tým pomocníků: Anička 1, Anička2, Pepík, Míša a Péťa, kteří se starali hlavně o dobrou náladu. Péťa s Pepíkem a Bartem vytvořili fotbalovou trojku a bavili hlavně příchozí pány a kluky, kteří se se svou vrozenou hravostí rádi přidali.

Naopak psí dámy a moudrý Bady zachovali standard a dekórum. Nechali se trpělivě hladit, česat a objímat všemi příchozími bez rozdílu věku a pohlaví. Nutno podotknout, že někteří by pejsky nejraději umazlili.

Návštěvníků přišlo tak akorát, aby nestáli na pejsky frontu a abychom stačili odpovědět na všechny zvídavé dotazy, a že jich bylo.

Akce proběhla pěkně v klidu a pokoji v přátelské atmosféře, dovoluji si říct, že byla povedená.

Děkuji všem účastníkům a těším se na další.

 

Gábina a Bart

 

PODĚKOVÁNÍ OD POŘADATELE FESTIVALU:

 

Dobrý den,

my děkujeme za vaši účast. Myslím, že pejskové opět rozdali spoustu radosti :)

Budeme se těšit, že příští rok se opět uvidíme.

 

Myslím, že fotky určitě nějaké budou, budu na vás myslet a případně pošlu.

 

Zde je alespoň odkaz na video, kde jsou krátce i pejsci:

https://www.youtube.com/watch?v=1D1fAAnh764

 

Přeji hezký den,

Helena Březáková

 

 

 

AKCE ZA ROK 2014

Zážitkové dopoledne v ZŠ Norská, 8. 11. 2014

 

O sobotním dopoledni 8.11.2014 jsme se již tradičně účastnili akce 4 ZŠ v Norské ulici, Kladno s názvem Zážitkové dopoledne. Podle údajů organizátora se akce zúčastnilo 50 prvňáčků a předškoláčků se svými rodiči a prarodiči. Děti si vybíraly dle svých zájmů. Na výběr byly dílničky, kde si děti zkusily tvořit z keramiky, malovat, zpívat, tančit, zahrát si na vědce nebo si zacvičit jógu či si vyzkoušet florbalový tréning. O naší "dílničku" s názvem Pejskové byl velký zájem. Děti se seznámily s našimi pejky, pohrály si a pomazlily se, dozvěděli se co umí naši pejskové a maminky se zapojily také do diskuse. Z naší skupiny přišli Bady s Jarkou, Jessi s Janou, Gina st a Gina ml. s Petrou a Filipem. Akce měla velice pozitivní ohlas od dětí, rodičů i vedení školy.

 

více informací na: 

http://zsamskladnonorska2014-15.rajce.idnes.cz/Zazitkove_dopoledne_pro_predskolaky_a_prvnaky%2C_sobota_8.11.2014./#

 

Tímto moc děkuji všem zúčastněným!

Péťa a Giny

Mariánská pouť, Kamenné Žehrovice, 20. 9. 2014

 

V září 2014 jsme byli pozváni organizací Žehrovák na každoroční akci v Kamených Žehrovicích.

Zde jsme lidem a především dětem předvedli jak s pejsky správně zacházet, co pejsek potřebuje, když ho chceme mít doma. Děti si zde mohly také vyzkoušet např. prolézání tunelu, zdolávání překážek s pejskem, česání, skládání puzzle, foukání bublin. Předvedli jsme také ukázku polohování s výkladem, aby lidé poznali, co vlastně canisterapie obnáší a čím se zabývá.

Všem zúčastněným: Maruška - Beruška, Teri - Eliška, Jana - Jessie, Nikol - Meggie, Gábi - Bárt, Míša - Iris, Michaela - Jessie

bych ráda poděkovala, ale velké díky patří i naší milé fotografce Janě.

Policie ČR, ukázky práce policejních psů,  září 2014

V září jsme se zúčastnili akce s Policií ČR, kde byly ukázky zásahu policejních psů, Pomocných tlapek, Canisterapeutických psů a tažných psů.

Naši psí canisterapeutičtí miláčkové po dlouhém a úmorném čekání na slunci na správný čas, předvedli, jak nás dokáží poslouchat a polohovat s moderátorem, který byl neskutečně nadšen.

Jelikož jsme měli cca 10min výstup, nemohli jsme ukázat další kousky našich miláčků.

Všem účastníkům:  Teri – Eliška, Martin – Eimi,  Jarka – Bady, Maruška – Beruška,  Jana – Jessie, Nikol – Meggie, Michaela – Jessie

moc děkuji za příjemný zážitek především pro děti.

Dny města Kladna, 6. - 7. 9.  2014

 

Ve dnech 6.-7.9. 2014 se již tradičně náš spolek účastnil Dnů města Kladna na městském stadionu Sletiště. Počasí nám vyšlo moc hezky a tak nic nepřekáželo tomu abychom dělali radost všem dětem, ale i dospělým, kteří se na nás přišli podívat rovnou, nebo náhodně okolo nás procházeli. I letos jsme předvedli ukázky práce v zařízeních, jak máme šikovné pejsky, ale také kreativní páníčky, což dohromady dává úžasné canisterapeutické týmy. K vidění byly ukázky poslušnosti psů, ať již při zadávání základních povelů, tak speciální "sranda" cviky. Samozřejmostí byly také ukázky polohování a práce s různými pomůckami. Radost procházejícím dělaly tyto canisterapeutické týmy: Míša s Jessie, Jarka s Badym, Maruška s Beruškou, Jana s Jessie, Gábina s Bártem, Terka s Eliškou, Martin s Eimy, Nikča s Meggie, Petra s Kessie, Martina s Kenouškem, Petra s Ginou a já (Míša) s Iriskou. 

 

Veškeré fotky z akce naleznete v naší fotogalerii na:

https://canisterapiekladno.zonerama.com/Album/420037

Dětský tábor, Sepekov, 19. 7. 2014

 

Náš spolek se i o letních prázdninách ukázal na dětském táboře v Sepekově v jižních čechách. Zde jsme předvedli, čím se náš spolek zabývá a jak pracujeme v různých zařízeních s klienty.

Rozdělili jsme se na 4 stanoviště do canisteamů a předvedli co pejskové umí.

Poté jsme udělali soutěže mezi družstvem a družstvem dětí a následně se děti zapojily do agilit, které se jim velmi líbily. Celý den byl náročný díky horkému a slunému počasí. Před závěrem akce jsme ještě ukázali polohování na odvážném vedoucím.

Na konec naší akce se děti mohly se psi vyfotografovat a následně skočit do místního rybníka pro osvěžení těla i ducha.

 

Děkujeme Ivě Epsteinové, že jsme se mohli na této akci ukázat v sestavě:

Martina + vlčák Keny, Míša K. S rodinou + fletka Jessie, Nikča + retrívřice Meggie, Lukáš + malá kníračka Alisa, moje maličkost + kníračka Emma.

Hanka

 

Veškeré fotky z akce naleznete v naší fotogalerii na:

http://canisterapiekladno.zonerama.com/Album/478872

Den dětí na firemní akci LEGA na Sletišti v Kladně, 31. 5. 2014
 
V sobotu 31.5. nás čekalo další náročné odpoledne při prezentaci naší činnosti v rámci LEGO párty neboli dětského dne, pořádaného společností LEGO.Sešli jsme se v 15hod. u kladenského koupaliště, kde akce probíhala a po prvotních organizačních potížích jsme získali stinné místo trochu stranou od hlavního programu, kde jsme se cítili dobře my i pejsci . Počasí se nám vydařilo, bylo teplo, ale pofukoval větřík.Sotva jsme vybalili překážky (které jsou mimochodem báječný nápad) začali chodit první zvědaví návštěvníci. Zájem byl veliký, obzvlášť, když děti zjistily, že si můžou pejska povodit, a co víc, proběhnout s ním malý parkurek o několika překážkách. A pejskové, jeden za druhým trpělivě dokola přeskakovali, proskakovali, přelézali, div si nožičky neušoupali .Všichni, do jednoho byli úžasní. Myslím, že všichni zaslouží náš obdiv a úctu za trpělivost, kterou projevili. Ani jeden neřekl dost, přestože měli za sebou páteční Den dětí na ŘLP, kde pracovali se stejným nasazením.A tak si říkám, někdy to bereme jako samozřejmost, že se psi chovají vzorně. Ano, to je úděl Canis-pejsků. Musí být stoprocentní, ale ono to není samozřejmost, dělají to pro nás a snad i rádi .A proto tady dnes děkuji v první řadě psím hrdinům: Emmě, Alise, Jessie, Maggie, Badymu, Kessie, Gině,a Bártovi a samozřejmě také jejich páníčkům, kteří je přivezli a po celé odpoledne byli s nimi. A v neposlední řadě naší doprovodnému teamu a fotografce Janě, která jako vždy fotila a fotila a fotila………
Na pátou hodinu jsme měli domluvenu veřejnou ukázku polohování. Komentování se ujala Míša K.-Jessie, i přes avizovanou trému moc hezky, krátce a srozumitelně vysvětlila hlavní náplň a poslání sdružení Canisterapie Kladno. Poté jsme předvedli ukázku polohování s dobrovolníky z řad diváků. Polohování se moc líbilo, kolem nás se tísnil dav, který stále narůstal s nově příchozími zvědavci. Zájemců bylo tolik, že bychom je nestihli vystřídat do rána.
No zkrátka to shrnu: Akce měla zejména u dětí velký ohlas i přes počátečný vlažný zájem ze strany vedení LEGA a o to šlo . Děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit.
 

Veškeré fotky z akce naleznete v naší fotogalerii na:

http://canisterapiekladno.zonerama.com/Album/342197

 

 

PODĚKOVÁNÍ

 

Dobrý den,

Ráda bych touto cestou poděkovala za program vaší organizace na naší LEGO party dne 31.5. 2014.

Děti i dospělí si pejsky moc užili a připravený doprovodný program sklidil samou chválu.

Děkujeme za Vaši účast.

S pozdravem Lenka Sedláková

Den dětí na firemní akci Řízení letového provozu v Jenči, 30.5. 2014

 

Páteční odpoledne v pátek 30.5. jsme se sešli v areálu Řízení letového provozu v Jenči, kde byl připraven dětský den pro děti zaměstnanců v doprovodu svých rodičů. S ohledem na předcházející chladné a nepříznivé počasí panovaly velké obavy co se týče celé akce, nakonec se však v páteční odpoledne počasí vyjasnilo a přálo po celou dobu této venkovní akce.  

 

Pro děti byly připraveny různé atrakce – kolotoč, skákací hrad, hrané divadlo, malování křídou na chodník, aj. Mezi těmito atrakcemi se blýskl i náš spolek. V rámci areálu jsme dostali přidělené místo vedle nadace Leontinka, která měla dětem ukázat jak funguje pomoc lidem se zrakovým postižením.  

 

Hned na začátek jsme rozestavěli různé druhy překážek, přes které po celý dětský den přelézali nejen pejsci, ale i děti. Celou dráhu si mohly děti vyzkoušet s půjčeným pejskem, který je poslouchal s doprovodem canisterapeuta i bez něj. V rámci celé činnosti můžeme vyjmenovat následující atrakce našeho sdružení: skládání maxipuzzle maxipsa Fíka, hra na veterináře - poslouchání ťukotu srdíčka pejska, prohlídka zubů pejska, ofačování psích zranění, vyčesávání, hledání a odepínání kolíčků z psího kožichu poslepu, hra s bublifukem, kdy pejsek vytvořené bubliny chytá, a mnoho dalších aktivit. 

 

Ráda bych poděkovala všem canis-teamům, kteří se akce zúčastnili, jmenovitě jde o:

Míša + flat coated retriever Jessie, která předvedla neskutečné kousky.

Maruška + bernský salašnický pes Beruška, která od začátku poutala pozornost všech dětí.

Martina + německý ovčák Kenny, který celou skupinu střežil a ukázkově polohoval.

Nikola + zlatý retriever Meggie, která je největším kliďasem z party. 

Petra T.+ kříženec Kessie, která se takové akce účastnila poprvé a předvedla kousky, které jiný pejsek neumí.

Gábina + kříženec Bárt, který předváděl ukázkové agility.

Petra J. + kříženec Gina, která poslušně spolupracovala se všemi dětmi .

Lukáš + malá kníračka Alisa, která neúnavně dokolečka běhala s dětmi agility.

A moje maličkost + malá kníračka Emma, která vycházkovala s přidělenými malými návštěvníky. 

Nakonec velké díky patří i naší fotografce Janičce a jejímu hlídacímu doprovodu.

 

Veškeré fotky z akce naleznete v naší fotogalerii na:

http://www.canisterapiekladno.zonerama.com/Profile/45123/110516

Hanka + Emma

Tuchovická pouť, 3.5. 2014

Report z Tuchlovického folklórního festivalu, 3.5.2014

V sobotu 3.5.2014 jsme se za nepříliš příznivých klimatických podmínek prezentovali s pejsky na Tuchlovickém folklorním festivalu. Bylo to na této akci poprvé, a tak jsme nevěděli, co všechno nás čeká, kromě toho, že bude zima. :(

Sešli jsme se na devátou na tuchlovické návsi, kde nám pořadatelé, neskutečně milí a vstřícní, pomohli vymezit prostor. Dokonce jsme dostali stánek, kam jsme umístili propagační materiál. Náš prostor byl hned vedle podia, kde vystupovali tanečníci, ale hudba pejskům ani nám nijak nevadila.

V deset začal program a první návštěvníci míjeli náš stánek. Nebylo jich moc, ale ti, co se zastavili, se většinou zdrželi. Hlavně dětičky byly nadšené. Některé nebylo možné od pejsků odtrhnout. Vzbudili jsme zájem u umělců, pravděpodobně čínského, ale stoprocentně asijského původu. Naučili se povel „sedni“ a vesele ho na pejsky pokřikovali.

Pořadatelé se po celou dobu o nás vzorně starali. Hned po ránu přinesli vodu, obložené bagety a lístky na oběd. Lístky na večeři jsme s díky odmítli. Jídlo ve školní jídelně bylo jako od maminky.

V jednu hodinu jsme měli plánovaný vstup na podiu s ukázkou polohování. Komentování se ujala skoro dobrovolně (prostě jsme ji vybrali J) Míša s fenkou Iris jako nejzkušenější člen našeho týmu. Diváků nebylo moc, ale přicházeli blíž a blíž a se zájmem sledovali dění na podiu. Míša představila naši skupinu a činnost a poté vyzvala dobrovolníky z řad dětí, aby si šly vyzkoušet, jak je prima ležet mezi pejsky. Děti byly nadšené!!! Nakonec jsme dětem nabídli, aby si zkusily s pejsky pár cviků. Naše vystoupení bylo na závěr programu. Díky chladnému počasí a dohodě s pořadateli jsme po té začali balit. My i pejskové jsme toho měli dost, byli jsme zmrzlí a unavení, ale spokojení.  Akce proběhla podle plánu. Byla moc dobře zorganizovaná a my odjížděli s dobrým pocitem.

Ještě tady musím zmínit, že na úplném konci při balení, k našemu stánku zavítal primátor města Kladna p.Dan Jiránek a prohodil s námi pár vět na téma Canisterapie :)

Na závěr mi nezbývá než poděkovat všem, kteří přes nepřízeň počasí dorazili: Hance, která mi moc pomohla s organizací. Lukášovi, který nás zásoboval výbornými pochutinami, a jejich kníračím holkám Emě a Alise, které toho na konci měly fakt plné kecky. Nikolce s Maggie, která byla úžasně trpělivá a výborně polohovala. Vierce a babičce Áje, která na svůj úctyhodný věk, stále podává stabilní výkon. No a jak jinak, než všudypřítomným Míšám, stoprocentním Flatkám Iris a Jessie.  A díky i fotografce Janě. Holky to mají o to těžší, že jsou matkami malých dětí a musí si ještě zajišťovat hlídání. A nakonec i mému Bártovi, který neudělal ostudu a to se v jeho případě cení. :)

Gábina a Bárt    

Fotogalerie z akce: http://canisterapiekladno.zonerama.com/Album/318714

 

 

PODĚKOVÁNÍ

 

Dobrý den všem členům klubu Canisterapie Kladno,

ráda bych touto cestou poděkovala za Vaši účast na doprovodném programu folklorního festivalu Tuchlovická pouť 2014. Letošní festival provázelo velmi chladné počasí, přesto nakonec dorazil poměrně velký počet diváků, což nás potěšilo. Letos poprvé jsme zařadili mezi doprovodné programy také prezentaci neziskových organizací z okolí Tuchlovic. Tento nápad se nám osvědčil a jistě také přispěl ke zvýšení návštěvnosti akce. Jsem velmi ráda, že jste se této prezentace zúčastnili a oživili tím náš festival. Doufám, že i pro Vás byla tato akce přínosná a budeme se moci těšit na spolupráci i v dalších letech.

Návštěva ŽS Unhošť, 31.3. 2014
 

V patek se uskutečnila akce na ZŠ v Unhošti kam si nás pozvala pani družinářka pro své děti. Akce se bude samozřejmě opakovat. Děti byly prvňáčci a někteří nás znali ze zařízení ale tam se canisterapie odehrává jinak než co jsme ukázali v patek. Dětem se akce velice líbila a byly nadšené a pro pani družinářku jsme museli některé psí kousky opakovat. Rady se zapojovaly do česání, sbírání kolíčků z pejska se zavřenými oči, prolézání tunelu s pejsky, děti také s nadšením dělaly překážky pro pejsky a pak pejskové dětem.Ten večer mi volala pani družinářka s velkým nadšením a radostí jaké to bylo nádherné a děti prý celé odpoledne o ničem jiném nemluvily. Tuto akci hodnotím jako velice úspěšnou a věřím ze další se vyvedou taktéž.Velice bych chtěla poděkovat zůčastněným - babičce Áje - byla super na svůj vek :-); Irisce- jako vždy její kousky nadchly :-); a Bartovi- jeho účast byla první a byla také moc super. A nesmím zapomenout na mojí Jessie byla ten den na 2 canis a zvládla to na výbornou. Poděkování patří samozřejmě i paničkám :-)

DĚKUJI Michaela a Jessie

 

Návštěva ŽS Unhošť, 4. 4. 2014

 

4. dubna jsme byly opět na ukázce v družině v Unhošti. Byly velké ohlasy od dětí a paní družinářek. Akce se zůčastnily Alisa-Luky, Ema-Hanka, Beruška-Maruška, Jessie-Michaela a naše úžasná fotografka Jana. Dětem jsme se představily, ukázaly co pejskové dokáží a jak se s pejskama zachází, poté jsme si děti rozdělily do skupinek. V každé skupince se dělaly různé činnosti. Akce tentokrat proběhla venku na hřišti, kde se dětem a pejskům krásně pracovalo, jelikož bylo krásné slunečné počasí. Akce se opět krásné vydařila ke spokojenosti všem.

Fotogalerie z akce: http://canisterapiekladno.zonerama.com/Album/300351

Ukázka výcviku pro děti , Škola pro psy, 1. 4. 2014
 

Dne 1.4.2014 se na ZKO Ořech uskutečnila předváděcí akce pro mateřskou a základní školu z Prahy. Účast byla veliká, na předváděcí akci se podílela Canisterapie Kladno z.s. pouze částečnou měrou, v rámci programu se předváděla nejen canisterapie ale i agility, základní a sportovní poslušnost, obrana sportovní a nakonec i ringová. Děti se během akce dozvěděly, co vše je možné s pejsky dělat, jakým způsobem se k pejskům mají a nemají chovat a vytvořily si tak slušný základ na budoucí vztah k čtyřnohým přátelům člověka. Tímto ještě jednou děkujeme pí. Benčové a kolektivu za možnost zúčastnit se této i pro nás přínosné akce.

Více info na odkazu: www.skolapropsy.cz/?cl=104

 

Fotogalerie z akce: http://canisterapiekladno.zonerama.com/Album/300379

 

Návštěva 7 ZŠ Kladno

AKCE ZA ROK 2013

AKCE ZA ROK 2012

Dny města Kladna 2012

Jako již tradičně každým rokem, jsme se i v roce 2012 zúčastnily akce „Dny města Kladna“. Velice nás potěšil velký zájem lidí o naše miláčky. Spousta dětí si přišla záměrně zahrát a pohladit pejsky. Zázemí, které je nám dáno vedením města Kladna, musíme velmi ocenit.
Všem moc děkujeme a těšíme se na další setkání.

Kompletní galerii fotek najdete na:

www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/299903

Domovy pro seniory

Kladno Švermov  a Smečno

I zde mají senioři velký zájem o canisterapii. Každý senior  tohoto zařízení má v případě zájmu možnost si psa pohladit, pomazlit se a také si o něm popovídat. Zde nejde zcela o klasickou terapii, ale spíše o vytržení ze stereotypu  a rozehnání pocitu osamění,  kterým senioři v těchto zařízeních často trpí.....

GaRC Kladno

Mikuláš v Legu

Letos v roce 2012 jsme se poprvé zúčastnily akce pro děti, které pořádala firma Lego. Tato akce byla pořádána ve sportovní hale vedle plaveckého stadionu, ani jsme netušily, že bude účastno tolik dětí. Firma Lego je výjimečnou společností, která pomáhá všem kteří to potřebují a my jsme velmi rádi, že můžeme přispět alespoň naší přítomností. Pejsci byli nadšeni dětmi, které očekávaly příchod Mikuláše, a snažili se jim do tváří vepsat úsměv, což se doufám podařilo. Už se velmi těšíme na další spolupráci a na rozzářené úsměvy dětí i našich mazlíčků.

Návštěvy v tomto zařízení jsou pravidelně jednou za týden na 1 až 2 hodiny, canisterapeuté, kteří centrum navštěvují dostávají doporučení na jednotlivé pacienty.

Dětské domovy

Dětský domov Kladno Rozdělov

Napsali nám...

Věc:  hodnocení canisterapie

               Canisterapie s pejskem Colin a canisterapeutkou pí Suldovskou probíhá v našem zařízení dlouhodobě. Každé pondělí se děti na obě těší.
               Canisterapii využíváme  u dětí zdravých a u dětí se speciálními potřebami k rozvoji jejich psychomotorického vývoje. Při terapii dochází u dětí k posunu v jemné i hrubé motorice  a k výraznějšímu rozvoji řeči. Při setkání s pejskem a terapeutkou mají děti také mnoho emotivních zážitků, které prohlubují jejich vnímání okolního světa.
               Canisterapie je prováděna u zdravých dětí převážně skupinově a u dětí s handicapem individuálně. Zdravé děti psa kartáčují, vodí ho na vodítku, házejí mu míček a krmí ho piškoty. Prožívají při této činnosti velkou radost. Individuální terapie je prováděna s přihlédnutím k základnímu onemocnění dítěte. Děti jsou na  Colince polohovány – jsou přikládány na tělo psa, vnímají jeho teplo a  rytmus dechu. Je prováděna taktilní stimulace – děti si schovávají ručky a nožky do kožichu psa, zkoumají prstíky jeho srst, tulí se k němu. U dětí je rozvíjena řeč – mluví na pejska, volají ho nebo se alespoň snaží vokalizací upozornit Colinku na sebe. Velmi pěkně děti také vokalizují při polohování. Při terapii dochází k celkovému fyzickému i psychickému uvolnění dítěte. Z canisterapie odchází děti radostné, zklidněné a plné zážitků.

                Velmi rádi bychom i v budoucnu využívali v našem zařízení tuto terapeutickou metodu. Děkujeme za příjemné chvíle i přínos této metody pí Suldovské i jejímu pejskovi Colince.
                                                                                                                                                                                                              Mgr. Bc. Hana Gabrielová, 
                                                                                                                                                                                                                                   ředitelka

Stálý úsměv na líci zajistí vám hafíci.

© 2020 Canisterapie Kladno z.s.