top of page

2012

Fotogalerie akcí a poděkování 

AKCE ZA ROK 2012

Dětské domovy

Dětský domov Kladno Rozdělov

Napsali nám...

Věc:  hodnocení canisterapie

               Canisterapie s pejskem Colin a canisterapeutkou pí Suldovskou probíhá v našem zařízení dlouhodobě. Každé pondělí se děti na obě těší.
              Canisterapii využíváme  u dětí zdravých a u dětí se speciálními potřebami k rozvoji jejich psychomotorického vývoje. Při terapii dochází u dětí k posunu v jemné i hrubé motorice  a k výraznějšímu rozvoji řeči. Při setkání s pejskem a terapeutkou mají děti také mnoho emotivních zážitků, které prohlubují jejich vnímání okolního světa.
              Canisterapie je prováděna u zdravých dětí převážně skupinově a u dětí s handicapem individuálně. Zdravé děti psa kartáčují, vodí ho na vodítku, házejí mu míček a krmí ho piškoty. Prožívají při této činnosti velkou radost. Individuální terapie je prováděna s přihlédnutím k základnímu onemocnění dítěte. Děti jsou na  Colince polohovány – jsou přikládány na tělo psa, vnímají jeho teplo a  rytmus dechu. Je prováděna taktilní stimulace – děti si schovávají ručky a nožky do kožichu psa, zkoumají prstíky jeho srst, tulí se k němu. U dětí je rozvíjena řeč – mluví na pejska, volají ho nebo se alespoň snaží vokalizací upozornit Colinku na sebe. Velmi pěkně děti také vokalizují při polohování. Při terapii dochází k celkovému fyzickému i psychickému uvolnění dítěte. Z canisterapie odchází děti radostné, zklidněné a plné zážitků.


               Velmi rádi bychom i v budoucnu využívali v našem zařízení tuto terapeutickou metodu. Děkujeme za příjemné chvíle i přínos této metody pí Suldovské i jejímu pejskovi Colince.
 

Mgr. Bc. Hana Gabrielová, ředitelka

Domovy pro seniory

Kladno Švermov  a Smečno

I zde mají senioři velký zájem o canisterapii. Každý senior  tohoto zařízení má v případě zájmu možnost si psa pohladit, pomazlit se a také si o něm popovídat. Zde nejde zcela o klasickou terapii, ale spíše o vytržení ze stereotypu  a rozehnání pocitu osamění,  kterým senioři v těchto zařízeních často trpí.....

GaRC Kladno

Geriatrické a Rehabilitační centrum

Návštěvy v tomto zařízení jsou pravidelně jednou za týden na 1 až 2 hodiny, canisterapeuté, kteří centrum navštěvují dostávají doporučení na jednotlivé pacienty. 

Jako již tradičně každým rokem, jsme se i v roce 2012 zúčastnily akce „Dny města Kladna“. Velice nás potěšil velký zájem lidí o naše miláčky. Spousta dětí si přišla záměrně zahrát a pohladit pejsky. Zázemí, které je nám dáno vedením města Kladna, musíme velmi ocenit.
Všem moc děkujeme a těšíme se na další setkání.

Kompletní galerii fotek najdete na:

www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/299903

Kompletní galerii fotek najdete na:

Zkoušky psů_17.11.2012 | Zonerama.com

Mikuláš v Legu

Letos v roce 2012 jsme se poprvé zúčastnily akce pro děti, které pořádala firma Lego. Tato akce byla pořádána ve sportovní hale vedle plaveckého stadionu, ani jsme netušily, že bude účastno tolik dětí. Firma Lego je výjimečnou společností, která pomáhá všem kteří to potřebují a my jsme velmi rádi, že můžeme přispět alespoň naší přítomností. Pejsci byli nadšeni dětmi, které očekávaly příchod Mikuláše, a snažili se jim do tváří vepsat úsměv, což se doufám podařilo. Už se velmi těšíme na další spolupráci a na rozzářené úsměvy dětí i našich mazlíčků.

bottom of page