2021

Fotogalerie akcí a poděkování 

AKCE ZA ROK 2021

1/1

Po několika měsíčním přerušení činnosti kvůli epidemiologickým opatřením jsme dostali povolení s obnovou canisterapie v Chráněném bydlení ve Velvarech.

Radost z obnovy činnosti byla na obou stranách, těšil se jak canisterapeutický tým Monika se svými labradorkami Aďkou a Stellou, tak i klienti, bohužel už jen v počtu 5.

Na Toníka jsme už bohužel mohli jen vzpomínat, už není mezi námi….

Úžasné bylo to, že jsme i po tak dlouhé době navázali na naši předchozí „práci“, všichni jsme se vítali jako staří známí, obě psí holky byly jako doma. Protrénovali kontakt s pejskem, aportíky se zaměřením na koordinaci pohybů a hrubou motoriku rukou, pomocí edukační vesty jsme si trénovali rozpoznání barev a všichni šli nebo jeli na vozíku sami s pejskem, samozřejmě se svojí oblíbenou Aďkou, která se vždycky empaticky přizpůsobí potřebám a rychlosti člověka, kterého vodí.

Samozřejmě nechybělo malování a svačinka 😊

Moc jsme si to všichni užili a těšíme se na další společnou canisterapii. Velké poděkování patří paní asistence Hance, která jako vždy klienty na návštěvu pejsků skvěle připravila a byla mi velmi spolehlivým partnerem během výkonu canisterapie.   

V neděli jsme navštívili Domov Alma Mater v Novém Strašecí. Po delší přestávce kvůli omezením spojených s epidemiologickou situací, jsme navštívili klienty Domova ve větším počtu 4 canisterapeutických týmů s pejsky, kteří se na práci v terénu opravdu těšili. Po povinném otestování s negativním výsledkem jsme už působili jen a jen pozitivně 😊  Během celé návštěvy jsme  my i psi vnímali tu radost klientů z naší přítomnosti, z možnosti se pomazlit s hafany, pohrát si s nimi, povídat si…. Byla to krásné intenzivní odpoledne strávené s klienty plné energie a vzájemné radosti a potěšení.

Děkujeme za skvělou spolupráci, podporu během akce a fotodokumentaci naší úžasné koordinátor v Domově paní Jannové.

 

Účastněné týmy:

Monika s Debbie a také jako supervize nad týmy, které ale pracovaly opravdu moc pěkně a samostatně – díky!!

Markéta s Annie

Andrea s Elli

David s Molly

1/2

Neděle v Zahradě byla opravdu krásná, nádherné počasí po dlouhé zimě přálo pěkné procházce.

 

Po delší době mohlo přijít více pejsků i psovodů, po testování jsme se všichni společně vydali do Sítenského údolí.

A protože bylo opravdu vedro, klienti si odpočinuli ve stínu, pomazlili se s našimi 4nohými kamarády, mezitím, co pejskové s jejich psovody ukazovali, co se v té dlouhé pauze naučili.

Pejskové se pak mohli vykoupat v jezírku, a nakonec jsme si všichni zaházeli s frisbee.

 

Tentokrát se účastnili David s Moly, Jarka s Aidou a Dana s Ritou. Horko nás zahnalo domů, do chládku a za zaslouženým odpočinkem.