top of page

2021

Fotogalerie akcí a poděkování 

AKCE ZA ROK 2021

Po několika měsíčním přerušení činnosti kvůli epidemiologickým opatřením jsme dostali povolení s obnovou canisterapie v Chráněném bydlení ve Velvarech.

Radost z obnovy činnosti byla na obou stranách, těšil se jak canisterapeutický tým Monika se svými labradorkami Aďkou a Stellou, tak i klienti, bohužel už jen v počtu 5.

Na Toníka jsme už bohužel mohli jen vzpomínat, už není mezi námi….

Úžasné bylo to, že jsme i po tak dlouhé době navázali na naši předchozí „práci“, všichni jsme se vítali jako staří známí, obě psí holky byly jako doma. Protrénovali kontakt s pejskem, aportíky se zaměřením na koordinaci pohybů a hrubou motoriku rukou, pomocí edukační vesty jsme si trénovali rozpoznání barev a všichni šli nebo jeli na vozíku sami s pejskem, samozřejmě se svojí oblíbenou Aďkou, která se vždycky empaticky přizpůsobí potřebám a rychlosti člověka, kterého vodí.

Samozřejmě nechybělo malování a svačinka 😊

Moc jsme si to všichni užili a těšíme se na další společnou canisterapii. Velké poděkování patří paní asistence Hance, která jako vždy klienty na návštěvu pejsků skvěle připravila a byla mi velmi spolehlivým partnerem během výkonu canisterapie.   

V neděli jsme navštívili Domov Alma Mater v Novém Strašecí. Po delší přestávce kvůli omezením spojených s epidemiologickou situací, jsme navštívili klienty Domova ve větším počtu 4 canisterapeutických týmů s pejsky, kteří se na práci v terénu opravdu těšili. Po povinném otestování s negativním výsledkem jsme už působili jen a jen pozitivně 😊  Během celé návštěvy jsme  my i psi vnímali tu radost klientů z naší přítomnosti, z možnosti se pomazlit s hafany, pohrát si s nimi, povídat si…. Byla to krásné intenzivní odpoledne strávené s klienty plné energie a vzájemné radosti a potěšení.

Děkujeme za skvělou spolupráci, podporu během akce a fotodokumentaci naší úžasné koordinátor v Domově paní Jannové.

 

Účastněné týmy:

Monika s Debbie a také jako supervize nad týmy, které ale pracovaly opravdu moc pěkně a samostatně – díky!!

Markéta s Annie

Andrea s Elli

David s Molly

Neděle v Zahradě byla opravdu krásná, nádherné počasí po dlouhé zimě přálo pěkné procházce.

 

Po delší době mohlo přijít více pejsků i psovodů, po testování jsme se všichni společně vydali do Sítenského údolí.

A protože bylo opravdu vedro, klienti si odpočinuli ve stínu, pomazlili se s našimi 4nohými kamarády, mezitím, co pejskové s jejich psovody ukazovali, co se v té dlouhé pauze naučili.

Pejskové se pak mohli vykoupat v jezírku, a nakonec jsme si všichni zaházeli s frisbee.

 

Tentokrát se účastnili David s Moly, Jarka s Aidou a Dana s Ritou. Horko nás zahnalo domů, do chládku a za zaslouženým odpočinkem.

Koláž.png

V neděli 13.5. dopoledne  jsme s dvěma pejsky Debbie a Logenem zajeli za našimi klienty do Alma Mater v Novém Strašecí, kde na nás jako vždy už čekali ve společenské místnosti.

 

A protože se už nějaký pátek známe, tak jsme tématicky navázali na předchozí návštěvu. Tentokrát to bylo na střídačku i s příjemnou muzikou, protože jsme se na akci sešli společně s panem hudebníkem, který obyvatelům Alma Mater chodí pravidelně hrát na klávesy.  

 

Potom jsme ještě zašli pozdravit klienty na pokojích, aby si také užili pejsky. Bylo to moc fajn. Už se těšíme na příští setkání o prázdninách.

Alma Mater na Facebooku

Alma.jpg

Po několika odkladech způsobených proticovidovými opatřeními jsme konečně mohli vyjet na 3denní canisterapii s neziskovou organizaci Dobromysl z.ú., která se konala v rekreačním středisku sv. Štěpán v Cheznovicích. 

 

V krásném prostředí se Dana s Ritou věnovaly canisterapii dětmi s kombinovaným postižením z DD v Berouně.

Věnovaly jsme se různým činnostem přizpůsobeným potřebám a možnostem našich malých kamarádů a pobyt jsme ukončili krásnou tematicky zaměřenou bojovou hrou, na jejímž konci děti dostaly dárečky od milých sponzorů, kteří nás touto formou podpořili.

V sobotu nás na dvě hodiny přijela podpořit i Sandra s Tobíkem.

Dana a Rita

V sobotu 19.6. dopoledne jsme jeli s pejsky do Smečna za rodinami s dětmi s diagnózou svalové dystrofie, které tam měly víkendový terapeutický pobyt. Byli jsme v centru rodin ve Smečně po dlouhé době už po třetí (covid nám tam bohužel  způsobil to přerušení činnosti), byla to jako vždy činnost s úžasnými dětmi a jejich rodiči, v příjemném prostředí, jen ten společný čas nám rychle utekl. Děkujeme za pozvání, s velkou radostí přijedeme s pejsky i příště.