2021

Fotogalerie akcí a poděkování 

AKCE ZA ROK 2021

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1

Po několika měsíčním přerušení činnosti kvůli epidemiologickým opatřením jsme dostali povolení s obnovou canisterapie v Chráněném bydlení ve Velvarech.

Radost z obnovy činnosti byla na obou stranách, těšil se jak canisterapeutický tým Monika se svými labradorkami Aďkou a Stellou, tak i klienti, bohužel už jen v počtu 5.

Na Toníka jsme už bohužel mohli jen vzpomínat, už není mezi námi….

Úžasné bylo to, že jsme i po tak dlouhé době navázali na naši předchozí „práci“, všichni jsme se vítali jako staří známí, obě psí holky byly jako doma. Protrénovali kontakt s pejskem, aportíky se zaměřením na koordinaci pohybů a hrubou motoriku rukou, pomocí edukační vesty jsme si trénovali rozpoznání barev a všichni šli nebo jeli na vozíku sami s pejskem, samozřejmě se svojí oblíbenou Aďkou, která se vždycky empaticky přizpůsobí potřebám a rychlosti člověka, kterého vodí.

Samozřejmě nechybělo malování a svačinka 😊

Moc jsme si to všichni užili a těšíme se na další společnou canisterapii. Velké poděkování patří paní asistence Hance, která jako vždy klienty na návštěvu pejsků skvěle připravila a byla mi velmi spolehlivým partnerem během výkonu canisterapie.   

V neděli jsme navštívili Domov Alma Mater v Novém Strašecí. Po delší přestávce kvůli omezením spojených s epidemiologickou situací, jsme navštívili klienty Domova ve větším počtu 4 canisterapeutických týmů s pejsky, kteří se na práci v terénu opravdu těšili. Po povinném otestování s negativním výsledkem jsme už působili jen a jen pozitivně 😊  Během celé návštěvy jsme  my i psi vnímali tu radost klientů z naší přítomnosti, z možnosti se pomazlit s hafany, pohrát si s nimi, povídat si…. Byla to krásné intenzivní odpoledne strávené s klienty plné energie a vzájemné radosti a potěšení.

Děkujeme za skvělou spolupráci, podporu během akce a fotodokumentaci naší úžasné koordinátor v Domově paní Jannové.

 

Účastněné týmy:

Monika s Debbie a také jako supervize nad týmy, které ale pracovaly opravdu moc pěkně a samostatně – díky!!

Markéta s Annie

Andrea s Elli

David s Molly

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/2

Neděle v Zahradě byla opravdu krásná, nádherné počasí po dlouhé zimě přálo pěkné procházce.

 

Po delší době mohlo přijít více pejsků i psovodů, po testování jsme se všichni společně vydali do Sítenského údolí.

A protože bylo opravdu vedro, klienti si odpočinuli ve stínu, pomazlili se s našimi 4nohými kamarády, mezitím, co pejskové s jejich psovody ukazovali, co se v té dlouhé pauze naučili.

Pejskové se pak mohli vykoupat v jezírku, a nakonec jsme si všichni zaházeli s frisbee.

 

Tentokrát se účastnili David s Moly, Jarka s Aidou a Dana s Ritou. Horko nás zahnalo domů, do chládku a za zaslouženým odpočinkem.

Koláž.png

V neděli 13.5. dopoledne  jsme s dvěma pejsky Debbie a Logenem zajeli za našimi klienty do Alma Mater v Novém Strašecí, kde na nás jako vždy už čekali ve společenské místnosti.

 

A protože se už nějaký pátek známe, tak jsme tématicky navázali na předchozí návštěvu. Tentokrát to bylo na střídačku i s příjemnou muzikou, protože jsme se na akci sešli společně s panem hudebníkem, který obyvatelům Alma Mater chodí pravidelně hrát na klávesy.  

 

Potom jsme ještě zašli pozdravit klienty na pokojích, aby si také užili pejsky. Bylo to moc fajn. Už se těšíme na příští setkání o prázdninách.

Alma Mater na Facebooku

Alma.jpg

Po několika odkladech způsobených proticovidovými opatřeními jsme konečně mohli vyjet na 3denní canisterapii s neziskovou organizaci Dobromysl z.ú., která se konala v rekreačním středisku sv. Štěpán v Cheznovicích. 

 

V krásném prostředí se Dana s Ritou věnovaly canisterapii dětmi s kombinovaným postižením z DD v Berouně.

Věnovaly jsme se různým činnostem přizpůsobeným potřebám a možnostem našich malých kamarádů a pobyt jsme ukončili krásnou tematicky zaměřenou bojovou hrou, na jejímž konci děti dostaly dárečky od milých sponzorů, kteří nás touto formou podpořili.

V sobotu nás na dvě hodiny přijela podpořit i Sandra s Tobíkem.

Dana a Rita

V sobotu 19.6. dopoledne jsme jeli s pejsky do Smečna za rodinami s dětmi s diagnózou svalové dystrofie, které tam měly víkendový terapeutický pobyt. Byli jsme v centru rodin ve Smečně po dlouhé době už po třetí (covid nám tam bohužel  způsobil to přerušení činnosti), byla to jako vždy činnost s úžasnými dětmi a jejich rodiči, v příjemném prostředí, jen ten společný čas nám rychle utekl. Děkujeme za pozvání, s velkou radostí přijedeme s pejsky i příště.

Kolping.png
Obrázek3.jpg

Během prázdnin jsme byli s pejsky na třech dětských příměstských táborech. Bylo to moc prima, děti byly úžasné. Všechny děti se mohli s pejsky pomazlit, pohrát si, pocvičit s nimi, ale také se dozvěděly, jak se k pejskům správně chovat a co všechno se s pejsky dá dělat. Bylo to moc prima a všichni naši pejsci si tahle milá prázdninová setkání s dětmi hezky užili.

Obrázek2.jpg
Obrázek1.jpg
Zahrada 28.08.2021.jpg

Včera jsme se zase sešli s našimi milými klienty v Zahradě, pss Kladno.

Tentokrát jsme klienty rozdělili na dvě skupiny, aby si všichni naplno užili pejsků i aktivit s nimi.

Bylo to intenzivní, s pejsky jsme si prošli 5 stanovišť s různými úkoly, které nás také čekají u canisterapeutických zkoušek, mimořádně jsme ukázali, díky dobrovolnici Lídě, jak to vypadá u psího doktora.

 

Děkujeme za účast Jarce se Shelly, Lucce s Amee, Betce s Whiskou, Daně s Ritou a Davidovi s Molly.

Wish.jpg

Dne 4.9.2021 proběhla další víkendová Canisterapie v Cheznovicích v Rekreačním středisku Svatý Štěpán. Tato akce probíhá několikrát ročně na základě projektu uzavřeného s organizací Dobromysl, z.ú. v Berouně.  Tentokrát skupinu klientů tvořily děti s těžkou formou autismu a několik mentálně  postižených lidiček. Dana s Ritou a Jarka se Shelly pracovaly s klienty celou sobotu a v neděli dopoledne. Aktivity a canisterapeutická práce byla přizpůsobena možnostem a schopnostem klientů, a to naprosto odlišný přístup než jaký je běžný u dětí bez autismu. V takovém případě je potřeba užít individuální přístup, protože každé dítě s autismem je zcela originální ve svých potřebách a projevech.  Krásně počasí a drobné úspěchy v podobě např. dotyku, hlazení psa, nebo třeba upřený pohled do očí nám bylo odměnou za naši práci.

V sobotu jsme zorganizovali Canisterapeutické zkoušky, na které se přihlásilo 9 týmů. Zkušební komise se rozdělila na 5 skupin s pomocníky, kteří zkoušeli různé techniky a triky u psovodů a psů. Obcházeli jsme různá stanoviště kde jsme si procvičili poslušnost, chůzi u vozíčku, veterinární prohlídku, a polohování. Nejzajímavější však byl zákaz braní pamlsků, kterým ne každý pes dokáže odolat. 

Během vyhodnocování jsme fotili naše pejsky ke grantu od Čezu, a užívali si příjemného podzimního počasí.

Zkoušku úspěšně složila Petra a Arty, Jarka se Shelly, Markéta s Betkou, Sandra s Tobíkem, Andrejka s Elou, Lucka s Ejmí, Monika s Loganem a Kamil s Eby.

Na nečisto si také zkoušky vyzkoušel David a Molly.

Všem novým týmům gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů v jejich canisterapeutické činnosti. 

WhatsApp Image 2021-10-07 at 17.03.36.jpeg

Dům s pečovatelskou službou Buštěhrad nás oslovil s poptávkou na canisterapii, která by mohla zpestřit program v rámci týdne sociálních služeb.
Z našeho spolku tedy vyrazili dva canisterapeutické týmy: Lucie s Amee a Kamil s Eby. Připojila se k nim Linda s Lily, které jsou nyní ve výcviku.
Už při příchodu nás ve společenské místnosti přivítaly rozzářené oči a úsměvy na tvářích klientů i personálu. Pejsci okamžitě vycítili přátelskou atmosféru zdejšího prostředí. 
Po představení našeho spolku, pejsků i jejich průvodců a krátkém úvodu o canisterapii jako takové, jsme předvedli, jak probíhá výcvik psů a ukázali několik základních cviků poslušnosti.  Dále jsme ukázali co umíme speciálního jako například podávání packy, odložení, odvolání od nežádoucí činnosti nebo zklidnění psa při ležení na boku. Nejvíce úspěchu sklidili pejsci za poslušnost při odolávání nabídce pamlsků, když zazní povel „nesmíš“. 
Pak si klienti sami vyzkoušeli dávání povelů „pac“ i „sedni“ a odměňování pamlsky. Nechybělo hlazení, česání a pár her s vestou s barevnými kapsami a kolíčky, při kterých si klienti procvičili jemnou motoriku. Kdo se nebál vlhkých psích čumáků a mlsného jazyka, vyzkoušel olizování rukou při podávání pamlsků z uzavřené dlaně.

S klienty jsme strávili krásnou hodinku, která utekla jako voda a věříme, že jsme canisterapii jako takovou předvedli v nejlepším světle.
Za pozvání děkujeme paní Míškové z DPS Buštěhrad a budeme se těšit na další. :)

WhatsApp Image 2021-10-09 at 13.44.25.jpeg

Ahojky, prosím opravit odkaz a přidat text:  Letos naposledy se konal 2 denní canisterapeutický víkend pro klienty zařízení Dobromysl, z.ú. Beroun v rekreačním středisku Svatý Štěpán v Cheznovicích. Tentokrát to bylo v ryze indiánském duchu a děti z DD se mohli radovat jak z dokonalých kostýmů, tak i z indiánských úkolů spojených s aktivitami s pejsky. Sobotní odpoledne doplnili standardní víkendový tým Dany s Ritou Andrea s Elii, Sandra s Tobíkem, Monika s Dogenem a Kamil s Ebčou. Děti si s námi užili indiánskou stezku s různými úkoly, hry v "indiánském stanu", interaktivní vestu, pexesa, puzzle, česání , no prostě na co si vzpomenete. Odměnou nám byl úsměvy a radost všech dětí .

Indiáni.jpg
WhatsApp Image 2021-10-19 at 16.04.48.jpeg

Fotky z akce:

V neděli jsme ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Kladno navštívili s pejsky GaRC. S nadšením nás vítali nejen pacienti,ale i personál. Díky účasti šesti canisterapeutickych týmů jsme zvládli obejít v zařízení tři patra a potěšit tak velké množství seniorů. Všem účastníkům děkujeme a všem klientům zařízení přejeme brzké uzdravení.

V sobotu jsme využili překrásného sobotního odpoledne a sešli se s klienty Zahrady Kladno v Sítenském údolí. Sešlo se nás požehnaně, 20 klientů a 8 pejsků s jejich psovody. Rozdělili jsme se na 3 skupiny a v nich jsme si užívali společný čas různými aktivitami, od hledání schovaných klientů, přivolávání pejsků, házení, aporty, mazlení ve stoje, vsedě, vleže, česání ... no, na co si jen vzpomenete. Nakonec jsme předvedli, jaké umějí naši psí kamarádi "psí kousky" a ukončili jsme překračováním psů - což je těžká disciplína jak pro pejsky, tak i pro klienty. Všechny musíme pochválit, šlo jim to skvěle. Společně jsme se vyprovodili až k Zahradě. A už se zase těšíme na příště.

V sobotu jsme měli z jednu pravidelných canisterapií v Novém Strašecí, kromě úžasných psích terapeutů Deborky a Logena, jsme měli také skvělou malou asistentku Terezku, která nám pěkně pomáhala. Šikulka Terezka v kombinaci s našimi pejsky byla zárukou úsměvu v tváři klientů.

V pátek 29.10. navštívily naše členky Andrea s Monikou, které se svými pejsky Ellou a Loganem v říjnu úspěšně absolvovaly canisterapeutické zkoušky, Domov pro seniory v Rudné u Prahy. Klienti byli opravdu natěšení, přece jen v této době vítají každé zpestření a takovéto návštěvy jim vždy vykouzlí úsměv na tváři a dodají trochu optimismu do následujících dní. Holky nakonec v Domově strávily hodinu a půl a vůbec se jim nechtělo odejít  Každý, kdo by se příště chtěl přidat, je vítán!