top of page

2016

Fotogalerie akcí a poděkování 

AKCE ZA ROK 2016

Pro naší práci jsou důležité odborné znalosti, např. v oblasti fyzioterapie. Několik z nás mělo pár velmi zajímavých dotazů. Proto jsme na besedu pozvali známou a zkušenou fyzioterapeutku paní Hamouzovou, se kterou jsme diskutovali o problematice např. polohování, projevy konkrétních syndromů nebo fyzioterapeutické řešení svalových křečí u klientů všech věkových kategorií.

Beseda byla pro všechny velmi zajímavá a přínosná. Paní Hamouzové moc děkujeme a budeme se těšit zase někdy na viděnou.

Fyziotarapie.jpg
Cvičák.jpg

Bellevue - chráněné bydlení pro dospělé lidi se středně-těžkým zdravotním postižením, celkem zde žije 6 klientů - 2 ženy a 4 muži.

Monika, Terezka a Petr s pejsky Aďou a Debbie jezdí jednou za 2 - 3 týdny do Velvar, dle volných termínů na obou stranách. Většinou v neděli. 
Běžný canisterapeutický program s pejsky doplňujeme i dalšími aktivitami. Nedávno to bylo společné zpívání s kytarou a nástroji, které zvládli jak klienti, tak pejsci (že nás vydrželi poslouchat a pracovat s klienty :-).

Téma poslední návštěvy bylo uvolnění rukou, dlaní, pracovali jsme s pejsky, otiskovali jsme pak dlaně s prsty na trička, s barvičkami, které si vybrali „naši velcí“ malí klienty a pak otisky tlapek dělali i naši pejsci. S pejsky to bylo malinko jednodušší :-).  Nakonec se všechna trička povedla, každý má své tričko se svým otiskem a otiskem Aďky a Deborky. 
Všichni klienti pracovali (měli jsme z toho velkou radost).

Této „výtvarné“ akce se zúčastnili tým Monika RuprichováTerezka Suchomelová, Aďa a Debbie.

Všichni se těšíme se na další společné akce.

Monča, Terka, Petr, Aďa a Debbie

V sobotu 6. května 2016 jsme byli stejně jako poslední tři roky pozváni na Tuchlovický folklorní festival.

U Tuchlovického Amfiteátru, kde probíhal hlavní program, jsme se sešli ve složení Gábča s Bartem ,Míša s Iris, Péťa s Kessie, Petr s Debbie a Stellou, Monča s Aďou, Martinka s Britou a Táňa s Chestrem.

Sotva jsme rozbalili „ležení a banery“ začali se trousit první hosté, kterými byli malí skautíci. Samozřejmě si chtěli také vyzkoušet to, co všechno pejskové umí. Potom se začali osmělovat i dospělí, přicházeli, někteří zvědaví, co to vlastně děláme, někteří se přišli jen pomazlit a někteří jen pozorovali zpovzdálí. Ale hlavně všichni hladili a hladili, protože to nám lidem prostě dělá dobře :-)

Všichni pejskové se chovali vzorně a předváděli, co umí. Dva pejsci měli svojí premiéru na veřejné akci - Britu a Čestíka. Oba dva zvládli poměrně rušnou akci na jedničku. Potvrdili, že jsou a budou platnými členy našeho týmu :o)

Děkujeme tímto pořadateli za pozvání a těšíme se zase za rok.

Více fotek na: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1715512

plakat_2010_ velky_cele_info.jpg

V sobotu 14. května 2016 uspořádala naše organizace ve spolupráci se slovenskou neziskovou organizací Zmysel života, canisterapeutický celodenní workshop. Akce se uskutečnila v sále Galerie Kladno na Sítné. Ze slovenské Žiliny k nám přijela přednášet Mrg. et. Mgr. Martina Michalková, ředitelka této organizace (www.zmyselzivota.sk). Společně s ní přijel i skvělý fotograf Tomino Čontofalský, který pořídil fotodokumentaci z naší akce. Nedílnou součástí týmu byli také čtyři specialisti na canisterapii - westíci Elinka, Kerinka a Kloe, a samojedka Elfinka. Martina je hezky nazývá „Snieženky“.

Z mnoha velmi zajímavých témat vybíráme: 
• Canisterapie z pohledu člověka, ale také samotného psa 
• Vzdělávání s asistencí psů 
• Welfare psů a pomocníků – syndrom vyhoření u canisterapeutických psů, správná psychohygiena jako základ kvalitního vztahu mezi majitelem a jeho psem 
• Polohovací speciál a mnoho dalších, zajímavých témat.

V průběhu workshopu, do kterého se zapojili i naši přítomní psi, jsme se dozvěděli spoustu zajímavých a inspirativních informací, které využijeme ve své praxi. Spolupráce s našimi slovenskými kolegy se osvědčila a v budoucnu jí budeme nadále rozvíjet.

Komletní fotodokumentaci z workshopu si můžete prohlédnout zde: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1716768

Dne 21. května 2016 proběhly na ZKO Tuchlovice obnovovací zkoušky našich canis týmů ve složení - Míša Vyhnanovská s Iris, Petra Vykydalová s Kessie, Jarka Oubrechtová s Badym a Gabriela Krejsová s Bártem.

Všichni členi uspěly s výborným výsledkem, za čož jsme velice rádi, že máme v našem spolku tak výborné týmy. 

Také stojí za zmínku, že někteří členové si jen chtěli zkusit zkoušky s novým pejskem a neměly žádný problém.

Tímto bych také chtěla poděkovat dobrovolníkům, kteří nám přišly pomoci - Jana Korseltová (poskytnutí prostor v ZKO Tuchlovice), Tereza Suchomelová, Hanka Trachtová, Lukáš Procházka, Táňa Tatíčková a já.

Všem moc děkuji a věřím, že na podzim se nás sejde na zkouškách více vč. nových členů.

Michaela Krausová

Fotogalerie z akce: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1715565

V sobotu 4. června jsme se zúčastnili Dne zdraví v LEGO. Jedná se o takový Dětský den pro děti a pro dospělé.

Protože jsme na této akci nebyli poprvé, věděli jsme, že nás čeká hromada natěšených lidiček a že to pro naše psí kamarády i pro nás bude fuška.

Abychom pejsky úplně nevyčerpali, protože akce trvá téměř celý den, rozdělili jsme se do dvou týmů, jeden na ráno a druhý na odpoledne.
Takže na desátou hodiny nám dorazili: 
Hanka s Emmou, Lukáš s Alisou, Nikolka s Maggie a Míša s Iriskou.
A v jednu hodinu je vystřídali:
Jana s Jessie, Péťa s Kessie a já s Bartem 
Po celou dobu nám moc pomáhala Maruška a odpoledne i Anička, což jsme všichni ocenili, je vždycky dobré mít jednoho, dva pomocníky, protože dětí bylo chvilkami tolik, že jsme je nestíhali všechny uspokojit.

Všichni pejskové pracovali na 120 %, předváděli triky, nosili míčky, podávali předměty, cvičili s dětmi, běhali agility. Bylo dost teplo, a tak to bylo náročné zvlášť pro naše nastávající maminky.

Děkuji všem účastníkům, podle prvních ohlasů jsme měli jako vždy úspěch, a tak se můžeme těšit na pozvání i v příštím roce
Gábina a Bart

Fotogalerie: DenZdravíLego

Neratov.jpg

S pejsky jsme byli v Neratově v Orlických horách společně s našimi kolegy z druhého oddělení v rámci jejich charitativního teambuildigu. Mimo fyzické pomoci na zahradě, byl pro děti připraven i program v poslední den školy. Součástí tohoto „dětského dne“ byla i naše canisterapie s holkami.

Bylo velmi teplo, což bylo pro naše pejsky dost náročné. Ale pracovaly skvěle! S malými přestávkami téměř celé dopoledne.

Děti ze speciální školy i školky byly z pejsků opravdu nadšené. Dvě děti, které běžně v rámci svého onemocnění, mají během dne problémy s únavou, roztěkaností, chováním, byly v době práce, ale i odpočinku s pejsky, krásně zklidněné a paní asistentky a učitelky byly nadšené. Některé si prostě „schrupli“ s pejsky ve stínu na zahradě ).

Neratov je úžasné místo plné člověčiny a uplatnění dětí a lidí, kteří to v životě, díky svému postižení, nemají vůbec jednoduché. A toto místo jim dává velikou šanci. Všem přejeme krásné letní dny a těšíme na brzkou viděnou.

Petr a Monika

http://www.neratov.cz/

Canisterapie Kladno poskytuje canisterapeutické služby klientům se středním a těžším mentálním a kombinovaným postižením v chráněném bydlení Bellevue, ve Velvarech. Dva naše týmy pravidelně navštěvují 6 klientů v tomto chráněném bydlení, vždy je vlastní canisterapeutická činnost s pejsky doplněna o nějakou další aktivitu, zábavnou aktivitu pro klienty. Například společně "vyráběli" potisk na trička - tlapky pejsků a uvolněné dlaně klientů. Každý klient měl své tričko s tlapkou "svého" pejka. Klienti jsou báječní a v práci s pejsky Deborkou a Aďkou dělají velké pokroky.

1.jpg
Velvary.jpg

Víkend byl velmi náročný pro naše pejsky i jejich páníčky, a tak všem velice děkuji za jejich skvělou práci. Také bych chtěla poděkovat letošní fotografce Péťě Jenčíkové za skvělé fotky a Marušce Podhorské za celodenní pomoc.

V letošním roce jste mohli vidět:
Majku s Beruškou a poté s Kessie,
Jarku s Badym,
Martinu s Britou,
Nikol s Meggie,
Janu s Jessie,
Monču s Aďkou,
Petra s Deborkou,
Gábi se zaučující se Stellou,
a nesmím opomenout také naše nové členy Táňu s Česťou a na moje dvě zaučující se dračice Amálku a Stellu.

Všem moc děkuji

Michaela Krausová

04.09.2016.jpg

V sobotu 10. září 2016 jsme byli pozváni, abychom prezentovali činnost našeho spolku na Buštěhradě v rámci multižánrového buštěhradského festivalu Bushfest, který se konal v zámecké zahradě.

Sešli jsme se všichni Buštěhradští, jelikož to máme nejblíž. Takže skupinka čítala 4 psy a 3 psovody ve složení: Petr s Debbie, Monča s Aďou a zaučující se Stellou a já s Bartem.

Měli jsme pěkné stanoviště na klidném místě a celá akce probíhala v poměrně komorním duchu, takže pejskové se nenudili a stačili uspokojit všechny návštěvníky. Zájem měli hlavně ti malí, kteří se přicházeli s pejsky pomazlit a nebo si vyzkoušet nějaký cvik. Obzvlášť velké ovace sklidila Stella, nejmladší účastník akce, která si všechny diváky získala tím, jak vytrvale podávala všechno, co kdekomu upadlo, od kapesníku až po berle. Ale snažilo se celé psí kvarteto, všichni pracovali s chutí a dokonce měli tu čest se předvést na pódiu, když jsme dostali prostor pro dva moderované vstupy.

Oba moderoval Petr a moc pěkně, stručně popsal činnost naší organizace a zařízení, která v rámci canisterapie navštěvujeme. Potom jsme každý řekli něco o svém pejskovi a při druhém vstupu se nám dokonce podařilo předvést ukázku polohování.

Pořadatelé byli moc spokojeni a poprosili nás o účast i v dalších ročnících.

GaB 

Bushfest.jpg
bushfest.jpg
Taškafest.jpg
Jarmark.jpg

Buštěhradští zastupitelé nás pozvali , abychom se s pejsky prezentovali na Jarmarku. Naše minulé vystoupení v zámeckém parku mělo úspěch, „lid si nás žádal „

Sešly jsme se tři dámy se psími kluky : Jarča a Bady, Taňa a Česťa a já s Bartem. Naše obavy, že psí trio nebude ideální konstelace se nepotvrdily. Kluci byli vzorní. Na začátek jsme se uklidili trochu stranou od lidí, aby se pejsci seznámili s prostředím, ale i tak jsme měli pořád dost obdivovatelů, hlavně dětí, které si nás okamžitě našly . Bylo pěkné počasí, a tak na Jarmark vyrazil snad celý Buštěhrad.

Mezi vystoupeními místních kapel a dětí z místní ZUŠ jsme měli krátký vstup, kdy jsme měli příležitost promluvit o smyslu naší činnosti a předvést ukázku polohování . Ukázka se setkala s velkým zájmem, hlavně ze strany dětí, které se všechny chtěly stát našimi figuranty a pěkně si poležet s pejsky .Polohoval hlavně Bady, který je největší profík a zvládl i střídání dětí se stoickým klidem.

Ještě jsme nabídli publiku, aby se na nás přišli podívat k našemu stanovišti, kde odpovíme i na zvídavé dotazy…a že jich bylo

No mohli jsme tam strávit celé odpoledne, ale pejsci po dvou hodinách začali jevit známky únavy, a tak jsme naši účast ukončili

Pro velký úspěch jsme byli pozváni i na další buštěhradské akce.

V sobotu jsme byli pozvaní na akci pro předškoláky a prvňáky v ZŠ Norská v Kladně. Děti se seznamovaly s prostředím školy a plnily zde různé úkoly podle svých zájmů (keramika, florbal, jóga, interaktivní tabule, objevy, výtvarné aktivity a canisterapie).

Děti, rodiče i pedagogický personál měli o pejsky velký zájem. Děti si nadšeně hrály, mazlily se a dospělí a učitelé živě debatovali.

Celková atmosféra byla moc příjemná. Bylo krásné dívat se jak naši pejsci dokážou vykouzlit úsměv na tvářích dětiček i dospěláků.

Akce se zúčastnili: Monika a Petr Ruprichovi s Áďou, Deborkou a Stelou, Gábina Krejsová s Bártem a Petra Jenčíková s foťákem.

Těšíme se na další setkání

4.ZŠ.jpg

Napsali nám z Dětského rehabilitačního stacionáře Zvonek v Kladně ...

Dobrý den,

chtěli bychom tímto poděkovat společnosti Canisterapie Kladno z.s. za jejich vynaložený čas, ochotu a obětavost, věnovat se, pomáhat a také potěšit naše děti.

Všechny děti a tety z Dětského rehabilitačního stacionáře Kladno- Zvonek moc děkují paní Podhorské a její, vlastně tak trochu i naší Berušce. Rádi si s nimi hrajeme, učíme se a poznáváme něco nového, pomazlíme se a nakonec si i pěkně odpočineme společně s Beruškou, která nám zahřeje nejen nohy a ruce, ale dokáže zahřát i u srdíčka.

Těšíme se na další spolupráci v novém roce a a všem Vám přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok.

Zvonek.jpg

V sobotu 17.12. proběhl poslední cvičák letošního roku, který se nesl ve znamení dobré nálady, podmanivé vůně horkého čaje, svařeného vína a výborného cukroví. Příjemným překvapením byly svatební koláčky od naší kolegyně. Ještě jednou moc gratulujeme . I naši psi si užívali "volnější" atmosféry při společném hraní a přinášení tenisáků. Závěrečné společné cvičení bylo jen "višničkou na dortu". Těšíme se na viděnou v roce 2017

Poslední cvičák.jpg
bottom of page