top of page

2022

Fotogalerie akcí a poděkování 

AKCE ZA ROK 2022

Zahrada 2.jpg

Další canisterapie s klienty Zahrady Kladno, kdy jsme využili slunečné počasí a v menších skupinkách si společně užili pobyt s pejsky v Sítenském údolí.

Zahrada 3.jpg
Zahrada 1.jpg
Nouzov.png

V pátek 04. února jsme navštívili Dům Slunce v Nouzově, já s Ebinkou a Maruška s Barčou. Nejprve jsme chvilku bloudili ale nakonec jsme úspěšně našli a dorazili. Klienti už netrpělivě čekali za dveřmi ale my jsme se museli ujistit že jsme zdraví, což jsme byli. Velmi přátelsky nás uvedli do společenské místnosti, kde už někteří netrpěliví si začali hladit pejsky. Maruška velmi krásně uvedla Barču, která všechny ráda kontrolovala co dobrého mají. Nakonec jsme si užili úchvatný koncert jednoho z klientů, který zpaměti hrál na klavír. Moc se těšíme na další setkání. S poděkováním a pozdravem Kamil a Maruška s Ebčou a Barčou.

Nouzov 5.jpg

A máme tady report a pár fotek ze sobotní návštěvy Alma Mater, kde s Monikou a Debbie byla Anicka s Eliškou. Byly jsme u klientů na druhém patře. Převážně jsme měli kontakt s klienty v sedě přes hlazení a povídání si, někteří klienti si udělali procházku po chodbě s pejskem po boku a nakonec Debbie s Eliškou doprovodili pana Káju po procházce chodbou do pokoje. Oba pejsci moc pěkně pracovali, povedlo se jim navázat hezky kontakt s klienty a vyvolat často i jejich úsměv.

Alma 2.jpg
Alma 3.jpg
Alma1.jpg

V sobotu jsme opět v hojném počtu se 7 pejsky navštívili Zahradu Kladno. Rozdělili jsme se na 3 skupiny a rozešli se do všech stran. Strávili jsme pěknou hodinku pohybem, povídáním i o jiných zvířátkách, než jsou pejsci, házením a všemožným muchlováním, voděním pejsků a tak.... Někteří pejskové si za odměnu odnesli plyšáky a my všichni ostatní dobrý pocit z pohybu na čerstvém vzduchu a smysluplně stráveném čase. Děkujeme za účast Idě a Martině se Špejlou, Míše a Marcelovi s Yukonem, Lindě s Lili, Marušce s Barčou, Davidovi s Molly, Petře s Arťou a Daně s Ritou.

Cvičák 19.03.2022.jpg
Radost v Alma Mater, 03. dubna 2022

V neděli jsme byli na jedné z dalších pravidelných návštěv s našimi pejsky v Alma Mater. Tentokrát přišli tři pejsci Logen, Yukon a Debbie. A navíc jsme měli s sebou úžasnou asistentku Terezku, dceru jedné ze sestřiček, která byla parťačkou Deborce.  Odměnou nám byly úsměvy, dobrá nálada klientů a chuť pracovat s pejsky. 

IMG-20221115-WA0032.jpg
IMG-20221115-WA0018.jpg
IMG-20221115-WA0022.jpg
IMG-20221115-WA0019.jpg

Ahoj všem, včera jsme se byli s Tobýčkem poprvé podívat na děti v dětském domově v Unhošti. Samozřejmě by to nebylo ono bez komplikací, kdy i po předchozí domluvě nevěděli že dorazíme 😅 Ale nakonec jsme "ulovili" pár dětí, kterým jsme zpříjemnili den a hlavně ho ony zlepšili nám 😊 S panem ředitelem jsme se domluvili na pravidelné činnosti a v budoucnosti (až si nás trošku odzkouší), tak by svolil i k akcím s více pejsky😊 Přeji všem hezký zbytek večera.

Sandra&Toby 🐾🐾

Mš1.jpg
Mš4.jpg
Mš3.jpg
Mš2.jpg
Dpsb1.jpg
Dpsb3.jpg
Dpsb2.jpg

V rámci naší pravidelné činnosti, kam Monča s Petrem docházejí jsou Velvary. U 6 klientů, průběžně pracují na upevnění a zlepšení komunikace, motoriky a dalších dovedností klientů pomocí pejsků. Monika i Petr mají smečku 5 psů, z níž každý disponuje určitou dovedností, proto se dokážou přizpůsobit různým tipům klientů se speciálními požadavky.

Křesadlo2.jpg
Křesadlo1.jpg

V úterý 12.4. 2022 proběhlo ve spolupráci s Hestia slavnostní předání ocenění dobrovolníkům Křesadlo. V letošním roce se sešly nominace od organizací Dobrovolnické centrum Kladno, Canisterapie Kladno, Kamarádi Stochov a Člověk v tísni - Kladno. Několik nominací přišlo i z řad veřejnosti. Nominační komisí bylo vybráno 6 dobrovolníků za rok 2020 a 5 dobrovolníků za rok 2021. Jednotlivé příběhy dobrovolníků Vám představíme v následujících dnech. Za příjemné zpestření slavnostního předávání se postaral Flétnový soubor Carduelis a Vějíř Kladno. Za podporu a odměny pro dobrovolníky děkujeme Městu Kladno, Ministerstvu vnitra, Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvu zdravotnictví, Ministerstvu kultury, Středočeskému kraji, Městu Beroun, Kalábrii Kladno, Vypni hlavu, Herba magica, Lodestar, vinotéce Richter, Cestovní agentuře Vitatur, DHL, Bioshopu Kopretina, Universal system a dalším.

Křesadlo.jpg
Alm1.jpg
Alm3.jpg
Alm2.jpg

Ahoj všem, včera jsme se byli s Tobýčkem podívat v Domově pro seniory ve Švermově, kde na nás čekala mladá klientka, pro kterou byla celá akce domlouvána. Nakonec jsme zjistili že jsme s klientkou pracovali už na Garcu, takže jsme paní nejen zpříjemnili den, ale také zavzpomínali na staré časy😊 Přejeme všem hezký den 😊   Sandra&Toby 🐾🐾