top of page

2015

Fotogalerie akcí a poděkování 

AKCE ZA ROK 2015

Soukromá Maxíkova školka Velké Přílepy, 25. března 2015
Dne 25.března 2015 jsme vyplnili dopolední program soukromé Maxíkovy školky ve Velkých Přílepech pro nejmenší děti ukázkou Canisterapie. Po úvodním představení pejsků jsme ukázali dětem každý svou „speciální dovednost“ a vysvětlili jim, co to vůbec znamená canisterapie. Následně dětičky dostaly chvíli na mazlení s čtyřnohými kamarády a pejskové následně ochutnali moře pamlsků za jejich přítulnost.

Poté jsme se rozdělili do 3 skupin a v každé skupince jsme s dětmi prováděli různé úkony z okruhu canisterapie jako je česání, hry s mističkami, zdravovědu, práci s didaktickým postrojem a mnoho dalších dovedností. Na závěr jsme předvedli ukázku polohování, na podnět paní učitelky a díky enormnímu zájmu celá akce skončila nikoliv polohováním v klidu jednotlivce, ale hromadným polohováním hlava nehlava.

Na úplný konec jsme dětem ukázali tunel a následoval nekončící provaz ve stylu pejsek a dítko v tunelu.

Z ohlasů si myslíme, že akce měla velký úspěch a dětem snad uvízlo v paměti minimálně to, jak by se k pejskům měli chovat a jak jim může vycvičený pejskem zvednout náladu a svou energií naplnit den.

Děkuji za účast Janě + Jessince, Petře + Kessie, Hance + Emmě. Lukáš + Alisa

Fotogalerie: MŠ Velké Přílepy | Zonerama.com

V sobotu 9.5 jsme byli přizváni, abychom předvedli své pejsky v rámci Tuchlovické pouti.

Pořadatel nám připravil pěkné místo v amfiteátru pod stromy a stanem, takže pejsci měli stín a na nás nepršelo.

Přesto, že počasí bylo trochu vrtkavé, sešlo se nás poměrně dost:

Já s Bartem, Hanka a Lukáš s Alisou a Emmou, Jarka s Badym, Míša V. s Iris, Maruška s Beruškou a Míša K. bez Jessie, která nebyla úplně fit, a tak ji panička nechala raději odpočívat.

Také jsme měli doprovodný tým pomocníků: Anička 1, Anička2, Pepík, Míša a Péťa, kteří se starali hlavně o dobrou náladu. Péťa s Pepíkem a Bartem vytvořili fotbalovou trojku a bavili hlavně příchozí pány a kluky, kteří se se svou vrozenou hravostí rádi přidali.

Naopak psí dámy a moudrý Bady zachovali standard a dekórum. Nechali se trpělivě hladit, česat a objímat všemi příchozími bez rozdílu věku a pohlaví. Nutno podotknout, že někteří by pejsky nejraději umazlili.

Návštěvníků přišlo tak akorát, aby nestáli na pejsky frontu a abychom stačili odpovědět na všechny zvídavé dotazy, a že jich bylo.

Akce proběhla pěkně v klidu a pokoji v přátelské atmosféře, dovoluji si říct, že byla povedená.

Děkuji všem účastníkům a těším se na další.

 

Gábina a Bart

 

PODĚKOVÁNÍ OD POŘADATELE FESTIVALU:

 

Dobrý den,

my děkujeme za vaši účast. Myslím, že pejskové opět rozdali spoustu radosti :)

Budeme se těšit, že příští rok se opět uvidíme.

 

Myslím, že fotky určitě nějaké budou, budu na vás myslet a případně pošlu.

 

Zde je alespoň odkaz na video, kde jsou krátce i pejsci:

https://www.youtube.com/watch?v=1D1fAAnh764

 

Přeji hezký den,

Helena Březáková

Tuchlovice.jpg
Dny%20%C5%98LP_edited.jpg

Stejně jako předchozí 2 roky, i letos se poslední páteční květnové odpoledne konal Den dětí zaměstnanců ŘLP v Jenči. Do zahájení dětského odpoledne s různými atrakcemi počasí přálo. Poté se obloha zatáhla a začal nepřetržitý dvacetiminutový déšť. I přes nepřízeň počasí, byl náš stan plný dětí a rodičů, kteří se zajímali o pejsky a jejich práci. V souvislosti s deštěm se i mírně ochladilo a tak si přítomní ve stanu mohli ozkoušet prohřátí prostřednictvím hlazení a tulení se k pejskům a drobné hry s jemnou motorikou, psí hlavolamy a další aktivity. Jakmile se průtrž mračen uklidnila, vysvitlo sluníčko a vysušilo překážky a další atrakce.

Jako v předešlém roce jsme dostali místo na samém okraji atrakcí, kde jsme mohli plně rozložit agility (překážky) a v našem stanu byly připraveny další atrakce spojené s pejskem.

Děti nás již u našeho stánku vítaly a připomínaly nám svoji účast z předešlých let a vyprávěly nám, jak se na nás těšily. Mohly si vyzkoušet v doprovodu pejska i bez něj zdolávání překážek, prolézání tunelů, kolíčkování v srsti pejska po slepu, vyčesávání, skládání velkého puzzle, ale především kontakt a dotyk s pejskem, kterým se jim líbil. Všichni pejskové trpělivě dokola přeskakovali, prolézali a přelézali překážky, div si nožičky neušoupali.

Největší zájem dětí sklidila „atrakce“ pamlskování, kdy pejsek dostal odměnu za dobře vykonaný povel malého dočasného psovoda. Nadšeni byli i ti, kteří si mohli pamlsky ve formě jablíčka, mrkvičky a piškotu také ochutnat.

 

Ráda bych touto cestou poděkovala nejen vedení, které nám umožnilo se této akce zúčastnit, ale také dětem, jejich rodičům a rod.příslušníkům za jejich milá slova a pohlazení pro naše čtyřnohé-terapeuty. Byly vidět nejen úsměvy malých dětí, ale i dospělých různého věku … a  naše práce za to přeci stojí!!

A dále bych poděkovala všem canis-teamům, kteří se akce zúčastnili, jmenovitě jde o:

 

Míša K. + flat coated retriever Jessie

Míša V. + flat coated retriever Iris

Maruška + bernský salašnický pes Beruška

Nikola + zlatý retriever Meggie

Petra V.+ kříženec Kessie

Lukáš + malá kníračka Alisa

A moje maličkost + malá kníračka Emma

dále se akce zúčastnili dva noví členové v zácviku (zatím bez psích kamarádů) Monika a Petr Ruprichovi

 

Nakonec velké díky patří i naší fotografce Janičce, která udělala mnoho pěkných fotek – již k vidění v naší fotogalerie z akce: https://canisterapiekladno.zonerama.com/Album/717488

 

Hanka + Emma

Dne 31. 5. jsme byli pozváni na den dětí v Sýkořici. Děti měli různé země jako stanoviště, kde museli splnit rúkoly. My jako Canisterapie jsme zastupovali Českou republiku. Děti zde musely splnit jeden z úkolů, které si vybraly. Zkoušely zde česání, dávání kolíčků na pejska se zavázanýma očima, podlézání pejska, prolézání tunelu s pejskem, skládání puzzle, podávání pamlsků pejskovi či házení aportu.

Dětem se naše česká republika velice líbila, měli jsme i velký ohlas u rodičů, kteří byli stejně nadšení jako děti.

Většina dětských skupinek se k nám ráda vrátila i po splnění úkolů - jen pro radost vyzkoušet naše psí miláčky :-)

Tento dětský den byl velice úspěšný a měl velký ohlas nejen u organizátorů, ale hlavně u dětí a jejich rodičů.

Tímto bych ráda poděkovala za účast canis týmům:

 

Jaruška - Buddy

Jana - Jessie

Hanka - Ema

Lukáš - Alisa

Nikol - Megie

Maruška - Beruška

Michaela K - Jessie

také děkuji Monice a Petrovi Ruprichovým

a jejich labradorkám, kteří se na nás přišli

podívat a podpořit nás.

 

DÍKY.

PODĚKOVÁNÍ:

 

Dobrý večer, 

rád bych Vám a Vašim čtyřnohým přátelům poděkoval za skvělou pomoc při pořádání Dětského dne v Sýkořici v neděli 31.5.2015.
Dle pozdějších ohlasů jste nejen zaujali, ale hlavně pobavili přítomné děti i jejich rodiče. Ještě jednou Vám velice děkuji a doufám,
že se v budoucnu budeme moci setkat při podobných akcích.
 
Pěkný zbytek večera
Zdeněk Dvořák
TJ Sokol Sýkořice 

více fotek na:

https://www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1043029

 

Náš spolek byl pozván na Den dětí MŠ Dobrovíz, který se konal v pondělí 1.6.2015. Toho dne nám počasí přálo a tak celá akce na zdejší školní zahradě mohla započít. Utábořili jsme se pod velkým starým stromem a díky stínu, který vrhal jsme měli naprosto ideální podmínky pro ukázku canisterapie. Nejprve jsme se s dětmi a ostatními diváky seznámili a poté nám paní učitelka Svatošová pomohla rozdělit děti do skupinek, které se střídaly na našich „psích stanovištích“.

Hned na začátek jsme rozestavěli různé druhy překážek - agility, přes které po celý dětský den přelézali nejen pejsci, ale i děti. Celou dráhu si mohly děti vyzkoušet s půjčeným pejskem, který je poslouchal s doprovodem canisterapeuta i bez něj. V rámci celé činnosti můžeme vyjmenovat následující atrakce našeho sdružení: skládání maxipuzzle maxipsa Fíka, vyčesávání, hledání a odepínání kolíčků z psího kožichu poslepu, hra s míčem a létajícím talířem, kdy pejsek aport chytá a přinese, a mnoho dalších aktivit. 

V průběhu akce se zapojili i rodiče a diváci. Závěrem jsme i díky teplému počasí a vyčerpanosti psích pomocníků nepředváděli klasické polohování, ale vybrali jsme z řad rodičů pár dobrovolníků a ukázali jsme tzv. „psí sendvič“.

Děti a ostatní diváci tiše pozorovali práci pejsků a před rozloučením každý team předvedl svoji specialitu, kterou má se s vým pejskem nacvičenou. Všichni přítomní tleskali a byli doslova nadšeni z našich ukázek.

Musím říci, že se nám velmi těžko loučilo a odcházelo. Velký dík patří paní učitelce Svatošové, která vše zorganizovala a připravila nám dobré podmínky k našim ukázkám. Dále dětem a divákům, kteří toto odpoledne strávili s námi a v neposlední řadě patří velký dík našemu canisteamu složenému z:

Míša + flat coated retriever Jessie, která předvedla neskutečné kousky.

Nikola + zlatý retriever Meggie, která je největším kliďasem z party. 

Petra V.+ kříženec Kessie, která se takové akce účastnila poprvé a předvedla kousky, které jiný pejsek neumí.

Gábina + kříženec Bárt, který předváděl ukázkové agility + aport a hry s míčem.

Petra J. + kříženec Gina, která poslušně spolupracovala se všemi dětmi .

Lukáš + malá kníračka Alisa, která neúnavně dokolečka běhala s dětmi agility.

A moje maličkost + malá kníračka Emma, která poklidu vycházkovala s přidělenými malými návštěvníky. 

Někdy zase na viděnou!

Hanka + Emma

 

Fotogalerie: http://msdobroviz.rajce.idnes.cz/Den_deti_2015

 

 

PODĚKOVÁNÍ Z MŠ DOBROVÍZ:

 

Dobrý den, paní Trachtová,

v pondělí 1. 6. 2015 jste k nám zavítali se svými pejsky, abyste v naší školce ukázali dětem, co všechno umíte. Patří vám všem, celé skupině, velké poděkování. Nadšené nebyly jen děti, ale také rodiče, kteří se přišli podívat a někteří dokonce i přímo zúčastnit. Bylo to opravdu krásně připravené, zapojili jste i naše děti, vše si mohly vyzkoušet. Odnesli jsme si z této akce spoustu krásných zážitků, o kterých si celý týden povídáme.

Ještě jednou děkujeme nejen za naší školku, ale vůbec za vaší práci. Přejeme vám, ať se vám hodně daří a třeba to zase vyjde příští rok... :)

Krásné letní dny

Karolína Svatošová za celou MŠ Dobrovíz

Náš spolek byl osloven o úkázku v dětském centru Tulipán dne 11.6. 2015. Ten den nám počasí velmi přálo a dětičky ve věku 2,5 - 3 roky na nás čekaly na jejich zahradě.

Jelikož to byly velmi malé děti bylo těžké udržet jejich pozornost, i přes jejich první ostych a strach z našich pejsků se někteří odvážily vyzkoušet prolézání tunelu s pejskem, česání, hlazení. Ty nejodvážnější si nechaly dát pamlsek na bříško a pejsek jim ho na povel snědl. Tato úkázka vzhledem k věku diváků byla krátká, ale měla veliký úspěch jak u paní ředitelky (která mimo jiné měla taktéž trochu strach z pejsků), tak i u dětiček.

Za účast děkuji

 

Petra - Gina

Michaela K. - Jessie 

 

Fotogalerie z akce: https://www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/768784

 

Ahoj všem,
v sobotu 27. 6. 2015 jsme byli pozvaní k účasti na dětském dni v obci Hrdlív. Počasí nám vůbec ze začátku nepřálo a od našeho příjezdu vytrvale mrholilo. Kvůli počasí přišlo jen pár desítek dětí místo plánovaných 120. Nakonec se počasí přeci jen trochu umoudřilo a děti si mohli užít naplno hrátky s našimi pejsky. Měly možnost se s pejsky pomazlit, učesat je, pohrát si s nimi a popovídat si o nich, ale také se pořádně vydovádět na překážkové dráze. Iriska předvedla dětem úžasný kousek. Ukázala jim, jak bravůrně sbírá kolíčky z jejich oblečení a pak je vzorně předává do ruky svojí paničky :-)


Akce se zúčastnili:
Míša a Iris,  Jaruška a Bady,  Hanka a Emma, Lukáš a Alisa,  Nikča a Meggie, Peťa V. jako technická podpora,  Peťa J. a Gina
Všem patří velký dík.


Peta a G

 

Fotogalerie z akce: https://www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/769006

V pondělí 6.7. 2015 jsme se sešli na Kladenském Sletišti, coby součást akce, kterou pořádala firma LEGO Kladno a která byla tentokrát pojata jako den zdraví a sportu. V neděli bylo pekelné vedro, a tak jsme očekávali, že v pondělí to bude podobné, bylo pro nás příjemným překvapením, že nakonec tomu tak nebylo.

Naše skupinka čítající 6 pejsků a páníčků ve složení: Já - Bart, Míša K. - Jessie, Míša V. - Iris, Petr - Debbie, Monča-Áďa, Maruška-Beruška.

 

Dostali jsme přidělen prostor v lesíku, což jsme my i naši čtyřnožci ocenili. Teplo přeci jen bylo, i když jsme byli ve stínu, pejskové byli unavení dříve než obvykle. Ale i přes všechna úskalí všichni pracovali na 100%. Dětí přišlo poměrně dost, ale vzhledem k počtu týmů jsme zvládali všechny uspokojit. Pejskové ochotně běhali agility, polohovali, podávali věci, cvičili s malými kynology. No prostě všichni se snažili co mohli. Velkou pochvalu zaslouží Debbie a Áďa, které přesto, že jsou obě mladé a nezkušené se vyrovnaly pejskům, kteří jsou v tomto oboru „profíci". Poděkování patří Jirkovi Podhorskému, který přivezl i odvezl překážky a Monče a Petrovi Ruprichovým, kteří nám zajistili občerstvení. No a všem ostatním, kteří přišli, i když počasí lákalo spíš na koupaliště.

 

Gábina a Bart

více fotek na: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1043025

Ve dnech 5. a 6. září 2015 jsme se s několika členy Canisterapie Kladno, z.s. již tradičně zúčastnili Dnů města Kladna v areálu městského stadionu Sletiště. Počasí bylo trošku chladnější, ale nás to neodradilo od našeho poslání dělat radost velkým i malým návštěvníkům.
Samozřejmě ani letos nechyběly ukázky canisterapeutické práce, jako je například „polohování“, a nechyběla ani přehlídka všemožných psích kousků a povelů.

Návštěvníci byli velice spokojeni, protože se mohli pomazlit a zahrát si nějakou hru s našimi chlupatými pomocníky.

 

Mnohokrát děkuji zúčastněným canisterapeutickým týmům:

 

Jenčíková Petra + Gina starší
Korseltová Jana + Jessie
Krausová Michaela + Jessie
Vyhnanovská Michaela + Iris
Krejsová Gabriela + Bárt
Oubrechtová Jaroslava + Bady
Vykydalová Petra + Kessie

 

A další velké díky je pro pana Miroslava Kaluse za krásné fotečky. 

Kompletní fotogalerii můžete vidět zde: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1042898

A fotky od Míši Vyhnanovské zde: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/922273

Martina Fialová

Letošní prázdniny jsem byla pozvána jako hospodář na tábor v Manětíně s tím, abychom jako Canisterapie Kladno udělali pro děti ukázku naší práce a předvedli dětem, co vlastně canisterapie znamená.
Děti se den před naší návštěvou vrátily z putování na tábor a byly neskutečně nadšené, když se v neděli 16.8. v táboře objevili pejskové různých ras a rozsvítila se jim očka.
Dětem jsme se představili, a jelikož jich bylo okolo 50, rozdělili jsme si je do skupinek, v nichž si mohly s pejsky vyzkoušet sundávání rukavic, česání, házení aportu i polohování. Především se zde také dozvěděly, jaké má pejsek potřeby, jak umí pomáhat a že ne každý pejsek je hodný.
Na závěr našeho setkání bylo strašně těžké vybrat nějaké dobrovolníky, aby si vyzkoušeli polohování s pejskem. Avšak děti byly úžasné a vybraní jedinci si pak s ostatními dětmi vyměňovali zkušenosti o tom, jaké to vlastně bylo s tím "jejich" pejskem.
Děti, jelikož jsem jako hospodář zůstávala dalších 14 dní, mi sdělovaly, jaké to bylo úžasné a jak se jim to velice líbilo a ptaly se, kdy zase přijede ten skvělý pejsek, co sundával rukavice, aby si je nemuseli sundávat sami. 
Tímto bych velice moc chtěla poděkovat psím účastníkům a jejich páníčkům.

Více fotek najdete na: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1043034


Nikol s Meggie, Monča s Áďou, Petr s Debbie, Petra s Kessie, Já, Michaela K. s Jessie

V sobotu 19. září jsme se zúčastnili pouti a řemesel, kterou pořádaly Kamenné Žehrovice. 

Největší radost měli děti, které od nás dostaly vlajky s pejsky a ti nejmenší zdolávali první radosti s mazlením s pejsky.

Naši nejzkušenější předváděli různé triky obratnosti a mrštnosti, počasí nám velice přálo a dospělí nám nechávali děti na ukázku polohování.

Moc děkujeme za pozvání.

Fotogalerie: Kamenné Žehrovice | Zonerama.com

V sobotu 10. října 2015 jsme zavítali k seniorům do zařízení Červený mlýn ve Všestudech u Mělníka.
Sešli jsme se ve složení: Já Bart, Míša V. Iris, Nikolka Meggie, Hanka s Lukym s Emmou a Alisou a Péťa s Ginou.
Nikdo z nás dosud neměl velké zkušenosti se seniory, a tak jsme byli plni očekávání a trochu i napětí, co vlastně těm starouškům předvedeme.
Míša V. nás pěkně uvedla, stručně popsala, čím se naše skupina zabývá a co vlastně ta canisterapie je.
Potom se každý tým představil a předvedli jsme krátkou ukázku výcviku ve skupině i jednotlivě. Každý z pejsků předvedl pár kousků, některé dokonce staroušci ocenili potleskem.


Na závěr jsme nechali klienty, aby si pejsky podrbali, trochu podle možností pocvičili a mohli jim dát nějakou tu odměnu v podobě pamlsku. Staroušci měli velkou radost a krmili pejsky piškoty, až jsme je museli krotit v zájmu zachování zdraví pejsků.
Úplně na závěr jsme zašli za ležícími babičkami, kterým jsme, myslím, zpříjemnili odpoledne a trochu rozbili každodenní stereotyp.
Zájem vzbuzovaly i Nikolčina Kristýnka a Míšina Anička, které byly po celou dobu moc hodné a nechaly maminky pracovat.
Takže jak řekla Nikolka, byla to kromě Canisterapie i babyterapie.


Myslím, že na to, jaké byly z naší strany obavy, se akce podařila a přinesli jsme seniorům trochu dobré nálady.
Děkuji všem účastníkům, bylo to prima.

 

GaB

 

V úterý 20. října 2015 jsme zavítali do předškolního klubu Člověka v tísni v Kladně. Sešly se tu 3 děti a paní učitelka. Některé děti se zprvu bály našich velkých hafánků, kteří ale byli velmi trpěliví. Děti nám povídaly, co vědí o pejscích, a poté si s těmi našimi mohly vyzkoušet různé aktivity, jako např. česání, podávání pamlsků apod. Abychom paní učitelce částečně pomohly, vyzkoušely jsme si s dětmi podle obrázků, jak dělají zvířátka, jaké mají barvy a také navlékání kroužků na různé části těla pejska.
Dětem se akce velice líbila a nechtěly nás ani pustit. Akce měla velký úspěch a byli jsme osloveni na další ukázku.
Děkuji všem zúčastněným, jmenovitě to byli:


Maruška s Beruškou
Gábi s Bártem
já, Míša K., s Jessie

V sobotu 7. listopadu 2015 jsme uspořádali zkoušky způsobilosti pro nové členy. Zkoušky mají prověřit pejsky jak po stránce základní poslušnosti, tak z hlediska dalších schopností a vrozených vlastností, zejména povahy.

 

Sešlo se nám 6 adeptů s pěti psovody:

  • Monika s Adrien Gold z Orvetu - Áďou (Labradorský retriever) ZCP1

  • Petr s Cristie z Vidoule - Debbie (Zlatý retriever) ZCP1

  • Táňa s Chess Chester Blue - Česťou (Kolie) ZCP1

  • Martina s Britou (Kříženec) ZCP1

  • Jenifer s L - Grigori Exipni Magická hvězda - Grý (Německý špic střední) ZCP1

  • Jenifer s Fanny Lusika - Geree (Border kolie) ZCP2

  •  

Zkušební komisi tentokrát představovali: Míša K. jako předsedkyně, Míša V., Gábina, Lukáš a Hanka jako členové. Začali jsme poslušností, pokračovali speciálními cviky a končili polohováním.

Všichni pejskové byli vzorní a moc se snažili, aby své dvounohé parťáky nezklamali.

A tak jsme na závěrečném nástupu mohli všem účastníkům sdělit, že byli úspěšní a my máme 6 nových aktivních týmů.

 

Výsledky jednotlivých dvojic:

Jsme velmi potěšeni výsledky, je vidět, že naši členové neberou výcvik na lehkou váhu a vynaložené úsilí přineslo ovoce.

Všem úspěšným účastníkům gratulujeme a přejeme hodně radosti při naší práci.

Fotogalerii z celé akce najdete zde: www.zonerama.com/canisterapiekladno/Album/1042753

bottom of page