top of page

Pro Nováčky

Máte otázky co to canisterapie je? Tady najdete stručné informace o této metodě léčby.

Jestliže máte zájem o canisterapeutickou práci, měli by jste především vědět, zda má váš pejsek pro tuto práci vhodné předpoklady. Ne každý pes je totiž pro tuto činnost vhodný. 
Ale i psovod, canisterapeut, musí mít vlastnosti, možnosti a schopnosti, které mu umožní práci s pejsky a různými skupinami klientů, od dětí, mentálně či fyzicky postižené, až po seniory . 
Pokud se rozhodnete stát se se svým pejskem canisterapeutickým týmem, kontaktujte nás, můžeme předběžně posoudit, jestli je Váš pes a Vy pro canisterapii vhodným kandidátem.
Pozveme vás na cvičák, za přítomnosti CT týmů se můžete účastnit canisterapie v různých zařízeních, vyzkoušet si, která cílová skupina klientů je pro vás a vašeho psa vhodná.
Samostatně u klientů (dětí, dospělých, různých postižených, atd..) pracujeme na základě platného výpisu z rejstříku trestů, platného členství u naší organizace, pojištění psa a na základě vykonané canisterapeutické zkoušky. 
K té u naší organizace psovodi se svým psem přistupují za splnění několika podmínek : 
1)    Věk psa min. 15 měsíců
2)    Pes je v dobrém zdravotním stavu, řádně očkován, odčerven, očipován.
3)    Má vykonanou některou ze zkoušek poslušnosti (ZZO, ZOP, Obedience apod).

Doporučujeme nastudovat další základní informace na internetu , např. www.canisterapie.cz, zapojit se do některé CT skupiny, začít pracovat pod supervizí zkušených canisterapeutických týmů.

 
Tolik ve stručnosti, pokud máte zájem se připojit právě k nám, napište nám na e-mail : canis.kladno@seznam.cz, zašleme Vám přihlášku a pozvánku na náš cvičák, který míváme zhruba 1 x 14 dnů (s ohledem na současná opatření).


Kurzy pro veřejnost nepořádáme.

bottom of page