top of page

2014

Fotogalerie akcí a poděkování 

AKCE ZA ROK 2014

Návštěva ŽS Unhošť, 31. března 2014

V patek se uskutečnila akce na ZŠ v Unhošti kam si nás pozvala pani družinářka pro své děti. Akce se bude samozřejmě opakovat. Děti byly prvňáčci a někteří nás znali ze zařízení ale tam se canisterapie odehrává jinak než co jsme ukázali v patek. Dětem se akce velice líbila a byly nadšené a pro pani družinářku jsme museli některé psí kousky opakovat. Rady se zapojovaly do česání, sbírání kolíčků z pejska se zavřenými oči, prolézání tunelu s pejsky, děti také s nadšením dělaly překážky pro pejsky a pak pejskové dětem.Ten večer mi volala pani družinářka s velkým nadšením a radostí jaké to bylo nádherné a děti prý celé odpoledne o ničem jiném nemluvily. Tuto akci hodnotím jako velice úspěšnou a věřím ze další se vyvedou taktéž.Velice bych chtěla poděkovat zůčastněným - babičce Áje - byla super na svůj vek :-); Irisce- jako vždy její kousky nadchly :-); a Bartovi- jeho účast byla první a byla také moc super. A nesmím zapomenout na mojí Jessie byla ten den na 2 canis a zvládla to na výbornou. Poděkování patří samozřejmě i paničkám :-)

DĚKUJI Michaela a Jessie

Dne 1.4.2014 se na ZKO Ořech uskutečnila předváděcí akce pro mateřskou a základní školu z Prahy. Účast byla veliká, na předváděcí akci se podílela Canisterapie Kladno z.s. pouze částečnou měrou, v rámci programu se předváděla nejen canisterapie ale i agility, základní a sportovní poslušnost, obrana sportovní a nakonec i ringová. Děti se během akce dozvěděly, co vše je možné s pejsky dělat, jakým způsobem se k pejskům mají a nemají chovat a vytvořily si tak slušný základ na budoucí vztah k čtyřnohým přátelům člověka. Tímto ještě jednou děkujeme pí. Benčové a kolektivu za možnost zúčastnit se této i pro nás přínosné akce.

Více info na odkazu: www.skolapropsy.cz/?cl=104

 

Fotogalerie z akce: http://canisterapiekladno.zonerama.com/Album/300379

 

4. dubna jsme byly opět na ukázce v družině v Unhošti. Byly velké ohlasy od dětí a paní družinářek. Akce se zůčastnily Alisa-Luky, Ema-Hanka, Beruška-Maruška, Jessie-Michaela a naše úžasná fotografka Jana. Dětem jsme se představily, ukázaly co pejskové dokáží a jak se s pejskama zachází, poté jsme si děti rozdělily do skupinek. V každé skupince se dělaly různé činnosti. Akce tentokrat proběhla venku na hřišti, kde se dětem a pejskům krásně pracovalo, jelikož bylo krásné slunečné počasí. Akce se opět krásné vydařila ke spokojenosti všem.

Fotogalerie z akce: http://canisterapiekladno.zonerama.com/Album/300351

Fotogalerie z 11. dubna : ZŠ Unhošť_ukázka práce s pejsky_11.4.2014 | Zonerama.com

Report z Tuchlovického folklórního festivalu, 3.5.2014

V sobotu 3.5.2014 jsme se za nepříliš příznivých klimatických podmínek prezentovali s pejsky na Tuchlovickém folklorním festivalu. Bylo to na této akci poprvé, a tak jsme nevěděli, co všechno nás čeká, kromě toho, že bude zima. :(

Sešli jsme se na devátou na tuchlovické návsi, kde nám pořadatelé, neskutečně milí a vstřícní, pomohli vymezit prostor. Dokonce jsme dostali stánek, kam jsme umístili propagační materiál. Náš prostor byl hned vedle podia, kde vystupovali tanečníci, ale hudba pejskům ani nám nijak nevadila.

V deset začal program a první návštěvníci míjeli náš stánek. Nebylo jich moc, ale ti, co se zastavili, se většinou zdrželi. Hlavně dětičky byly nadšené. Některé nebylo možné od pejsků odtrhnout. Vzbudili jsme zájem u umělců, pravděpodobně čínského, ale stoprocentně asijského původu. Naučili se povel „sedni“ a vesele ho na pejsky pokřikovali.

Pořadatelé se po celou dobu o nás vzorně starali. Hned po ránu přinesli vodu, obložené bagety a lístky na oběd. Lístky na večeři jsme s díky odmítli. Jídlo ve školní jídelně bylo jako od maminky.

V jednu hodinu jsme měli plánovaný vstup na podiu s ukázkou polohování. Komentování se ujala skoro dobrovolně (prostě jsme ji vybrali J) Míša s fenkou Iris jako nejzkušenější člen našeho týmu. Diváků nebylo moc, ale přicházeli blíž a blíž a se zájmem sledovali dění na podiu. Míša představila naši skupinu a činnost a poté vyzvala dobrovolníky z řad dětí, aby si šly vyzkoušet, jak je prima ležet mezi pejsky. Děti byly nadšené!!! Nakonec jsme dětem nabídli, aby si zkusily s pejsky pár cviků. Naše vystoupení bylo na závěr programu. Díky chladnému počasí a dohodě s pořadateli jsme po té začali balit. My i pejskové jsme toho měli dost, byli jsme zmrzlí a unavení, ale spokojení.  Akce proběhla podle plánu. Byla moc dobře zorganizovaná a my odjížděli s dobrým pocitem.

Ještě tady musím zmínit, že na úplném konci při balení, k našemu stánku zavítal primátor města Kladna p.Dan Jiránek a prohodil s námi pár vět na téma Canisterapie :)

Na závěr mi nezbývá než poděkovat všem, kteří přes nepřízeň počasí dorazili: Hance, která mi moc pomohla s organizací. Lukášovi, který nás zásoboval výbornými pochutinami, a jejich kníračím holkám Emě a Alise, které toho na konci měly fakt plné kecky. Nikolce s Maggie, která byla úžasně trpělivá a výborně polohovala. Vierce a babičce Áje, která na svůj úctyhodný věk, stále podává stabilní výkon. No a jak jinak, než všudypřítomným Míšám, stoprocentním Flatkám Iris a Jessie.  A díky i fotografce Janě. Holky to mají o to těžší, že jsou matkami malých dětí a musí si ještě zajišťovat hlídání. A nakonec i mému Bártovi, který neudělal ostudu a to se v jeho případě cení. :)

Gábina a Bárt    

Fotogalerie z akce: http://canisterapiekladno.zonerama.com/Album/318714

 

 

PODĚKOVÁNÍ

 

Dobrý den všem členům klubu Canisterapie Kladno,

ráda bych touto cestou poděkovala za Vaši účast na doprovodném programu folklorního festivalu Tuchlovická pouť 2014. Letošní festival provázelo velmi chladné počasí, přesto nakonec dorazil poměrně velký počet diváků, což nás potěšilo. Letos poprvé jsme zařadili mezi doprovodné programy také prezentaci neziskových organizací z okolí Tuchlovic. Tento nápad se nám osvědčil a jistě také přispěl ke zvýšení návštěvnosti akce. Jsem velmi ráda, že jste se této prezentace zúčastnili a oživili tím náš festival. Doufám, že i pro Vás byla tato akce přínosná a budeme se moci těšit na spolupráci i v dalších letech.

Páteční odpoledne v pátek 30.5. jsme se sešli v areálu Řízení letového provozu v Jenči, kde byl připraven dětský den pro děti zaměstnanců v doprovodu svých rodičů. S ohledem na předcházející chladné a nepříznivé počasí panovaly velké obavy co se týče celé akce, nakonec se však v páteční odpoledne počasí vyjasnilo a přálo po celou dobu této venkovní akce.  

 

Pro děti byly připraveny různé atrakce – kolotoč, skákací hrad, hrané divadlo, malování křídou na chodník, aj. Mezi těmito atrakcemi se blýskl i náš spolek. V rámci areálu jsme dostali přidělené místo vedle nadace Leontinka, která měla dětem ukázat jak funguje pomoc lidem se zrakovým postižením.  

 

Hned na začátek jsme rozestavěli různé druhy překážek, přes které po celý dětský den přelézali nejen pejsci, ale i děti. Celou dráhu si mohly děti vyzkoušet s půjčeným pejskem, který je poslouchal s doprovodem canisterapeuta i bez něj. V rámci celé činnosti můžeme vyjmenovat následující atrakce našeho sdružení: skládání maxipuzzle maxipsa Fíka, hra na veterináře - poslouchání ťukotu srdíčka pejska, prohlídka zubů pejska, ofačování psích zranění, vyčesávání, hledání a odepínání kolíčků z psího kožichu poslepu, hra s bublifukem, kdy pejsek vytvořené bubliny chytá, a mnoho dalších aktivit. 

 

Ráda bych poděkovala všem canis-teamům, kteří se akce zúčastnili, jmenovitě jde o:

Míša + flat coated retriever Jessie, která předvedla neskutečné kousky.

Maruška + bernský salašnický pes Beruška, která od začátku poutala pozornost všech dětí.

Martina + německý ovčák Kenny, který celou skupinu střežil a ukázkově polohoval.

Nikola + zlatý retriever Meggie, která je největším kliďasem z party. 

Petra T.+ kříženec Kessie, která se takové akce účastnila poprvé a předvedla kousky, které jiný pejsek neumí.

Gábina + kříženec Bárt, který předváděl ukázkové agility.

Petra J. + kříženec Gina, která poslušně spolupracovala se všemi dětmi .

Lukáš + malá kníračka Alisa, která neúnavně dokolečka běhala s dětmi agility.

A moje maličkost + malá kníračka Emma, která vycházkovala s přidělenými malými návštěvníky. 

Nakonec velké díky patří i naší fotografce Janičce a jejímu hlídacímu doprovodu.

 

Veškeré fotky z akce naleznete v naší fotogalerii na:

Den dětí_Řízení letového provozu_30.5.2014 | Zonerama.com

Hanka + Emma

V sobotu 31.5. nás čekalo další náročné odpoledne při prezentaci naší činnosti v rámci LEGO party neboli dětského dne, pořádaného společností LEGO. Sešli jsme se v 15hod. u kladenského koupaliště, kde akce probíhala a po prvotních organizačních potížích jsme získali stinné místo trochu stranou od hlavního programu, kde jsme se cítili dobře my i pejsci . Počasí se nám vydařilo, bylo teplo, ale pofukoval větřík. Sotva jsme vybalili překážky (které jsou mimochodem báječný nápad) začali chodit první zvědaví návštěvníci. Zájem byl veliký, obzvlášť, když děti zjistily, že si můžou pejska povodit, a co víc, proběhnout s ním malý parkurek o několika překážkách. A pejskové, jeden za druhým trpělivě dokola přeskakovali, proskakovali, přelézali, div si nožičky neušoupali .Všichni, do jednoho byli úžasní. Myslím, že všichni zaslouží náš obdiv a úctu za trpělivost, kterou projevili. Ani jeden neřekl dost, přestože měli za sebou páteční Den dětí na ŘLP, kde pracovali se stejným nasazením. A tak si říkám, někdy to bereme jako samozřejmost, že se psi chovají vzorně. Ano, to je úděl Canis-pejsků. Musí být stoprocentní, ale ono to není samozřejmost, dělají to pro nás a snad i rádi .A proto tady dnes děkuji v první řadě psím hrdinům: Emmě, Alise, Jessie, Maggie, Badymu, Kessie, Gině,a Bártovi a samozřejmě také jejich páníčkům, kteří je přivezli a po celé odpoledne byli s nimi. A v neposlední řadě naší doprovodnému teamu a fotografce Janě, která jako vždy fotila a fotila a fotila………

Na pátou hodinu jsme měli domluvenu veřejnou ukázku polohování. Komentování se ujala Míša K.-Jessie, i přes avizovanou trému moc hezky, krátce a srozumitelně vysvětlila hlavní náplň a poslání sdružení Canisterapie Kladno. Poté jsme předvedli ukázku polohování s dobrovolníky z řad diváků. Polohování se moc líbilo, kolem nás se tísnil dav, který stále narůstal s nově příchozími zvědavci. Zájemců bylo tolik, že bychom je nestihli vystřídat do rána.

No zkrátka to shrnu: Akce měla zejména u dětí velký ohlas i přes počáteční vlažný zájem ze strany vedení LEGA a o to šlo . Děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit.

 

Veškeré fotky z akce naleznete v naší fotogalerii na:

Den dětí_Lego_31.5.2014 | Zonerama.com

 

 

PODĚKOVÁNÍ

 

Dobrý den,

Ráda bych touto cestou poděkovala za program vaší organizace na naší LEGO party dne 31.5. 2014.

Děti i dospělí si pejsky moc užili a připravený doprovodný program sklidil samou chválu.

Děkujeme za Vaši účast.

S pozdravem Lenka Sedláková

Náš spolek se i o letních prázdninách ukázal na dětském táboře v Sepekově v jižních čechách. Zde jsme předvedli, čím se náš spolek zabývá a jak pracujeme v různých zařízeních s klienty.

Rozdělili jsme se na 4 stanoviště do canisteamů a předvedli co pejskové umí.

Poté jsme udělali soutěže mezi družstvem a družstvem dětí a následně se děti zapojily do agilit, které se jim velmi líbily. Celý den byl náročný díky horkému a slunnému počasí. Před závěrem akce jsme ještě ukázali polohování na odvážném vedoucím.

Na konec naší akce se děti mohly se psi vyfotografovat a následně skočit do místního rybníka pro osvěžení těla i ducha.

 

Děkujeme Ivě Epsteinové, že jsme se mohli na této akci ukázat v sestavě:

Martina + vlčák Keny, Míša K. S rodinou + fletka Jessie, Nikča + retrívřice Meggie, Lukáš + malá kníračka Alisa, moje maličkost + kníračka Emma.

Hanka

 

Veškeré fotky z akce naleznete v naší fotogalerii na:

Dětský tábor_Sepekov 2014 | Zonerama.com

Ve dnech 6.-7.9. 2014 se již tradičně náš spolek účastnil Dnů města Kladna na městském stadionu Sletiště. Počasí nám vyšlo moc hezky a tak nic nepřekáželo tomu abychom dělali radost všem dětem, ale i dospělým, kteří se na nás přišli podívat rovnou, nebo náhodně okolo nás procházeli. I letos jsme předvedli ukázky práce v zařízeních, jak máme šikovné pejsky, ale také kreativní páníčky, což dohromady dává úžasné canisterapeutické týmy. K vidění byly ukázky poslušnosti psů, ať již při zadávání základních povelů, tak speciální "sranda" cviky. Samozřejmostí byly také ukázky polohování a práce s různými pomůckami. Radost procházejícím dělaly tyto canisterapeutické týmy: Míša s Jessie, Jarka s Badym, Maruška s Beruškou, Jana s Jessie, Gábina s Bártem, Terka s Eliškou, Martin s Eimy, Nikča s Meggie, Petra s Kessie, Martina s Kenouškem, Petra s Ginou a já (Míša) s Iriskou. 

 

Veškeré fotky z akce naleznete v naší fotogalerii na:

Dny města Kladna_7.9.2014 | Zonerama.com

Policie ČR, ukázky práce policejních psů,  září 2014

V září jsme se zúčastnili akce s Policií ČR, kde byly ukázky zásahu policejních psů, Pomocných tlapek, Canisterapeutických psů a tažných psů.

Naši psí canisterapeutičtí miláčkové po dlouhém a úmorném čekání na slunci na správný čas, předvedli, jak nás dokáží poslouchat a polohovat s moderátorem, který byl neskutečně nadšen.

Jelikož jsme měli cca 10min výstup, nemohli jsme ukázat další kousky našich miláčků.

Všem účastníkům:  Teri – Eliška, Martin – Eimi,  Jarka – Bady, Maruška – Beruška,  Jana – Jessie, Nikol – Meggie, Michaela – Jessie

moc děkuji za příjemný zážitek především pro děti.

V září 2014 jsme byli pozváni organizací Žehrovák na každoroční akci v Kamených Žehrovicích.

Zde jsme lidem a především dětem předvedli jak s pejsky správně zacházet, co pejsek potřebuje, když ho chceme mít doma. Děti si zde mohly také vyzkoušet např. prolézání tunelu, zdolávání překážek s pejskem, česání, skládání puzzle, foukání bublin. Předvedli jsme také ukázku polohování s výkladem, aby lidé poznali, co vlastně canisterapie obnáší a čím se zabývá.

Všem zúčastněným: Maruška - Beruška, Teri - Eliška, Jana - Jessie, Nikol - Meggie, Gábi - Bárt, Míša - Iris, Michaela - Jessie

bych ráda poděkovala, ale velké díky patří i naší milé fotografce Janě.

O sobotním dopoledni 8.11.2014 jsme se již tradičně účastnili akce 4 ZŠ v Norské ulici, Kladno s názvem Zážitkové dopoledne. Podle údajů organizátora se akce zúčastnilo 50 prvňáčků a předškoláků se svými rodiči a prarodiči. Děti si vybíraly dle svých zájmů. Na výběr byly dílničky, kde si děti zkusily tvořit z keramiky, malovat, zpívat, tančit, zahrát si na vědce nebo si zacvičit jógu či si vyzkoušet florbalový tréning. O naší "dílničku" s názvem Pejskové byl velký zájem. Děti se seznámily s našimi pejsky, pohrály si a pomazlily se, dozvěděli se co umí naši pejskové a maminky se zapojily také do diskuse. Z naší skupiny přišli Bady s Jarkou, Jessi s Janou, Gina st a Gina ml. s Petrou a Filipem. Akce měla velice pozitivní ohlas od dětí, rodičů i vedení školy.

 

více informací na: 

https://zsamskladnonorska2014-15.rajce.idnes.cz/Zazitkove_dopoledne_pro_predskolaky_a_prvnaky%2C_sobota_8.11.2014./#

Fotogalerie: Zážitkové dopoledne v ZŠ Norská, 8.11.2014 | Zonerama.com

 

Tímto moc děkuji všem zúčastněným!

Péťa a Giny

bottom of page