top of page

Za Duhovým mostem

Naši pejsci jsou tím nejcennějším, co máme. V životě přijdou velmi smutné chvíle, kdy se musíme rozloučit. Děkujeme našim pejskům, kteří už jsou bohužel za Duhovým mostem. Děkujeme, že jste tu s námi byli a pomáhali nám dělat svět hezčím. Jsme na vás hrdí, milujeme vás a je nám ctí, že jsme vás mohli doprovázet na tomto světě. V naších srdcích zůstanete navždy!

Několik pravdivých citátů o vás:

 

  • Pes není smyslem života, ale dává životu smysl.

  • Pouze majitelé psů dokáží pochopit lásku, kterou jim dávají, a strašlivou bolest, když odejdou...

  • Když už tě pes jednou miluje, miluje tě navždy, nezáleží na tom, co uděláš, co se stane nebo kolik času uběhne.

Kenny

majitel psa: Martina Fialová

věk: 13 let

Kenoušek  byl ohromný pes jak svoji váhou tak i svým srdíčkem. V naší skupině Canisterapie Kladno začínal jako jeden z prvních pejsků. Svojí velkostí vypadal jako velký ostrý pes, ale jakmile ho někdo podrbal za ouškem nebo mu dal piškotek získal si h o tím. Kenoušek do roku 2015 vykonával canisterapii pravidelně pak odešel do důchodu v klidu odpočívat a celý den prospat J.

Bohužel 3.3.2017 nám Kenoušek ve věku krásných 13 psích let odešel do psího nebíčka.

Moc nám všem chybí byl to můj parťák do nepohody a za celý svůj život a svoji canisterapeutickou kariéru vykouzlil úsměv na tváři mnoho lidem…dospělím, seniorům i dětem.

Byl to prostě „pan pes“….

 

Jessie

majitel psa: Míša Krausová

věk: 6 let

Jessie nás opustila ve veku 6 let. Po zákeřně nemoci která si nevybírá ani mezi pejsky, odešla námi milovaná psi slečna, která rozdávala radost nejen v rodině ve které žila, ale i ostatním zejména dětem.
Dokázala rozesmát ale i utěšit naše srdíčka i dušičku. Byla nesmírně pohodová, ale zároveň velmi pracovitá co se tyče canisterapie.
Jessie moc ti děkuji za prožitá léta s tebou, moc nám všem chybíš.

Česťa

majitel psa: Táňa Tatíčková

věk: 3 roky

Česťa psí kluk dlouhosrsté kolie, který měl moc rád běhání po lese, nošení šišek a klacků, moc rád cvičil a také měl rád psí slečny. Pokaždé, když někde čekal, byl kolem něho shluk dětí i dospělých. On pozornost zvládal výborně. Byl nejen krásný vzhledem, ale především psí duší. Měl lidi moc rád. Bohužel genetické postižení ukončilo život našeho milovaného rošťáka Česti ve věku 3 let. Moc nám chybí. Nezapomeneme na rošťáka Česťu.

Ája
majitel psa: Viera Szegenyová

věk: 13 let

S fenkou zlatého retrívra, canisterapii dělali asi 5 let, chodili do dětského stacionáře Zvonek v Kladně, do GARCu ke starším lidem, do Střediska pomoci ohroženým dětem ROSA, příležitostně na nějaké akce do různých základních škol a domovů důchodců, do Domu rodin ve Smečně, na Den Země v Sítenském údolí a Dny města Kladna na Sletišti a navštěvovali dlouhodobě speciální školu Slunce na Stochově. Ája byla přátelská, nesmírně tolerantní a trpělivá, mazlivá a mírná. Do posledních dnů ji kontakt s lidmi a dětmi velmi těšil. Moc nám chybí.

 Besinka
majitel psa: Lada Mojžíšová

věk:

Malá černá psí dáma, co dokázala vykouzlit úsměv. Ať to byl dědeček a nebo vnučka a pohladila ji jejich ručka, nemocný nebo zdraví v tu chvíli byli všichni hraví a tohle mě právě nejvíce bavilo.

IMG_9305.jpg

Gina
majitel psa: 
Petra Jenčíková

věk: nedožitých 15 let

Fenka Gina, původně "pejsek z ulice", canisterapii dělala zhruba 9 let, Nejprve začala chodit s paničkou za dětmi do stacionáře Zvonek, později také do MŠ v Horním Bezděkově a v Kyšicích. V důchodovém věku pak pravidelnou canisterapii již vynechala, přesto se i nadále chodila ráda pomazlit, alespoň příležitostně, k dětičkám na jednorázové dětské akce, k dědečkům a babičkám do domova důchodců nebo k lidem s postižením. Opustila nás 5. 12. 2017 v nedožitých 15 letech.

 

Bady

majitel psa: Jarka Oubrechtová

 

Bady a měl moc rád děti a vůbec všechny, co ho pohladili  a dali mu nějakou dobrotu. Chodil za dětmi do Korálku a do Zvonku a od roku 2011 chodil o víkendy pravidelně rozdávat radost do GaRCu.

Beruška

majitel psa: Marie Podhorská

 

Berušku jsme si přivezli z naší letní dovolené v roce 2011 z Jižních Čech. Pořídili jsme ji původně jako kamarádku k naší nemocné dceři.
Následně jsme zjistili, že je úžasná společnice i pro nás. Na podzim roku 2012 se podařilo Berušce složit zkoušky z Canisterapie.
Od té doby dělala radost dětem ve stacionáři Zvonek na Kladně.  Její úžasná povaha umožňovala polohování i vážně nemocných dětí.
Práce s Beruškou nás všechny naplňovala....

Africa de Casa Lozorno-Jitka Švachová Fu
Africa de Casa Lozorno

majitel psa: Jitka Švachová Fuksová

bottom of page