top of page

2019

Fotogalerie akcí a poděkování 

AKCE ZA ROK 2019

1. 2019_Alma Mater, o.p.s. v Novém Straš

Domov Alma Mater, o.p.s. v Novém Strašecí se specializuje na poskytování péče klientům, kteří kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu potřebují nepřetržitou péči, především pak osobám trpícím Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou, stařeckou demencí a jiné.

Pracovali jsme se dvěma pejsky ve dvou skupinách klientů, kde si klienti zkoušeli s pejskem i sami pracovat – vodit pejska, dávat pejskovi pokyny, házet mu předmět a zpět ho přebírat, nebo jen si pejska pohladit a povídat si.

Dynex – příměstký tábor
Dynex.jpg

Dvě edukační návštěvy na příměstském táboře byli pro nás příjemným zpestřením léta. A nejen pro nás, ale hlavně pro děti, které se dozvěděly něco o canisterapii, o výcviku pejsků a o komunikaci se psy.


Děti si mohly pejsky pomazlit a hladit, odměňovat za povel, půjčit si je a proběhnout s nimi sportovní dráhu agilit … a na dalších stanovištích si pejsky mohly zkusit i vyčesat. Děti byly úžasné, pracovaly s pejsky, jako zkušení psovodi. Aďka a Debbie předváděli triky, nosili míčky, podávali předměty, cvičili a běhali s dětmi. 


Akce se dětem velice líbila a nechtěly nás ani pustit. Těšíme se na návštěvu v příštím roce.

2. 2019_Dynex.jpg

V rámci spolupráce s naším významným partnerem měli možnost, stejně jako v loňském roce, předvést canisterapeutické aktivity v rámci akce „Family day“, tedy dne pro zaměstnance s dětmi.

3. 2019_Family Day v LEGO.jpg
Dny Města Kladna

I letos jsme byli pozváni na Dny města Kladna. Tato akce je velice časově i fyzicky náročná pro nás i pro pejsky, S pejsky pracujeme ve speciálním režimu tak, že pejsky prostřídáváme, abychom je nevyčerpali a oni měli možnost si trochu odpočinout.

V průběhu akce padlo spousta dotazů od dychtivých dětiček, zvídavých maminek i tatínků. Naši čtyřnozí přátelé pracovali skvěle, doslova se rozdali. Podávali věci, nosili aport, nechali se česat, hladit, drbat, cvičili s dětmi i dospělými, no zkrátka pracovali na sto procent.

4. 2019_Dny města Kladna.jpg
Kolpingova rodina ve Smečně

Byli jsme s pejsky ve Smečně v občanském sdružení Kolpingova rodina, kde se konala víkendová akce pro rodiny s dětmi s diagnózou SMA. V rámci programu byla zařazena také canisterapie, kterou si děti užili jak ve vnitřních prostorách, tak venku. Kombinovali jsme různé aktivity edukační a terapeutické, děti byly úžasné a naši pejsci si „práci“ s dětmi nesmírně užívali. Atmosféra a spolupráce s organizátory těchto akcích je vždy moc příjemná, byli jsme tady už podruhé a budeme se těšit na další návštěvu.    

5. 2019_Kolpingova rodina Smečno.jpg
Zahrada Kladno

Domov pro osoby se zdravotním postižením, denní a týdenní stacionář, chráněné bydlení a sociálně terapeutická dílna.

Naše canisterapeutický tým pracuje s dospělými klienty, kteří trpí lehkou, nebo středně těžkou mentální retardací.  Zaměřujeme se hlavně na pohybové aktivity, přizpůsobené pohybovým možnostem klientů – např. házení míčku, podlézání překážek, slalom mezi židlemi, lehání a vstávání ze země, procházky apod.

6. 2018_zahrada Kladno.jpg
Přednáška s RNDr. Františkem Šustou, PhD.

František Šusta, šíří metodiku tréninku zvířat pozitivním posilováním, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Je členem České a slovenské etologické společnosti a několika odborných organizací sdružujících trenéry zvířat. V roce 2014 se jako držitel čtyř různých ocenění ABMA stal nositelem historicky největší sbírky cen udělovaných touto celosvětovou asociací profesionálních trenérů zvířat (Animal Behavior Management Aliance).

Pod vedením pana Šusty jsme společně strávili dva večery, plné zajímavých a užitečných informací, intenzivních praktických cvičení s našimi psy.

7. 2019_Přednáška s RNDr. Františkem Šus
Fakultní nemocnice Motol Praze

V rámci naší spolupráce jezdíme do FM Motol na různé akce. Jednak je to letní akce na zahradě fakultní nemocnice, v červnu jezdíme na "tábor" dětí z dialyzačního oddělení a v předvánočním čase jezdíme do Motola s vánočními aktivitami.

 

Zcela výjimečná návštěva u 10 letého Marečka na ARO, který je ochrnutý a leží na ARO na přístrojích už přes rok.  Po roce nám lékaři dovolili přijít na ARO s pejsky.

8. 2019_Fakultní nemocnice Motol Praze.j
Vánoce v GaRCu

V týdnu před adventem jsme navštívili pacienty 3.patra GARC v Kladně.

Protože většina pacientů byla ležících bez možnosti aktivního přístupu k pejskům, pojali jsme návštěvu jako Mikulášskou nadílku, kterou přinesli pejsci v podobě krásných přáníček dětí ze školky.

K přáníčkům jsme babičkám a dědečkům přidali ovoce a sladkou karamelovou sušenku ke kafíčku.

9. 2019 Vánoce v GaRCu.jpg
bottom of page