top of page

Canisterapeutické týmy

Canisterapeutické týmy (pes a majitel) svou činnost provádí v předem dohodnutých zařízeních a časových intervalech. Každý tým musí mít složené zkoušky poslušnosti dle řádu Českého kynologického svazu a dále canisterapeutické zkoušky, které mají platnost 2 roky. Pro jednotlivá zařízení i pro jednotlivé canisterapeutické týmy je vytvořen projekt (smlouva) jejíž součástí je přesná specifikace druhu terapie, která bude v zařízení probíhat, za jakých podmínek a v jakých intervalech.

Adrien Gold z Orvetu - Aďa 

majitel psa: Monika Ruprichová

Monča + psi.jpg
Stella ze SVVP

majitel psa: Monika Ruprichová

Cristie z Vidoule - Debbie

majitel psa: Petr Ruprich

Petr + psi.jpg
Eliška z Buštíku

majitel psa: Petr Ruprich

Jako první jsme si domů přivezli štěňátko fenky zlatého retrívra Deborku, její psí maminka byla velmi šikovná a pracovala také jako canisterapeutický pejsek. 
Bílou labradorku Aďku jsme si adoptovali jako roční psí slečnu ze Střediska pro výcvik vodicích pejsků, protože byla z vážných zdravotních problémů vyřazena z výcviku. 
O rok později jsme, ze stejného důvodu, ještě adoptovali černou labradorku Stellu. 
Jako čtvrtý pejsek k nám přišla před třemi lety Eliška, kterou jsme adoptovali z jednoho útulku na Slovensku v jejích asi 6 letech a povedlo se nám postupně Elišku zařadit do „týmu“, dát jí jistotu milovaného pejska. Eliška nám pod rukama úplně rozkvetla a po roce jsme úspěšně složili potřebné zkoušky poslušnosti včetně potřebných canisterapeutických.   
Deborka, Aďka, Stelča i Eliška, jako správní retrívři mají velkou potřebou kontaktu s lidmi, milují děti, mají přirozený cit pro potřebu lidí kolem nich a přizpůsobí svoji aktivitu tomu, co je potřeba v rámci canisterapie poskytovat. 
A už jen svojí přítomností dokážou vždy vyvolat úsměv a dobrou náladu. Každá „z holek“ má specifický talent léčit a dělat radost, a tak máme úžasný tým psí terapeutů 😊 
Se všemi pejsky kromě canisterapie, kterou děláme všichni moc rádi, ještě cvičíme OB, nosework a také naše aktivity prokládáme výcvikem v oblasti vlohových vlastností retrívrů.

 

Marketa Sucha a Betty.jpg
Betty

majitel psa: Markéta Suchá

Ahoj, říkají mi Betty, ale oficiálně se jmenuji Beautiful Lady Kingliness, jsem 4.letá fena zlatého retrievra. Miluji vodu a aportování, ráda se mazlím jak s dospělými tak i s dětmi. Proto s paničkou děláme  prospěšnou canisterapií, která přináší potřebným lidem radost.
Mám doma ještě 10.měsíční dcerku Annie, která je zatím ve výcviku, aby mohla také rozdávat radost.

A7300095.jpg

Rita

majitel psa: Dana Pánková

 

Rita prožila první rok svého života na ulici, dokud se naše cesty nesešly. Pak už jsme se vzájemně sžívaly, cvičily doslova jedna druhou a přišel nápad dělat spolu i něco víc a přinášet radost druhým lidem.

A tak jsme se daly na canisterapii, pravidelně navštěvujeme Zahradu pss. ale i jiná zařízení a místa,  kde lze pomáhat a léčit psí láskou.

Toby.jpg
Tobíček

majitel psa: Sandra Švecová

Jmenuji se Tobýček a mám moc rád podrbání na zádech. Původně si mě panička přivezla domů z útulku jako štěňátko, které opustili, ale dnes vím, že se mi to znovu nestane. A proto jsem se rozhodl rozdávat radost všem lidem. Ať už smutným, opuštěným, seniorům nebo dětem. No prostě si zkrátka přeji všem zpříjemnit den.

Andrea Kovácsová - Ela.jpg
Ellinka

majitel psa: Andrea Kovácsová

Ellinka je kříženka ovčáka a kolie, kterou jsem si přivezla z jednoho slovenského útulku. Za první rok života si nezažila nic dobrého, ale o to víc je vděčná za každý kontakt s člověkem a pohlazení. Je velmi učenlivá a veselá a vždy mě dokáže rozesmát nějakou vylomeninou.
Rády chodíme potěšit klienty do různých domovů pro seniory nebo GaRCu, ale i děti třeba do Azylového domu Kladno nebo handicapované klienty v Zahradě. Dělá nám radost, když vidíme, že jsme naší návštěvou v zařízení mohly někomu zpříjemnit den a moc za tuto možnost děkujeme.

Lucka a Amee.jpg
Amee

majitel psa: Lucie Roubíčková

Amee je typická představitelka plemene hovawart. I když dokáže být ostrá jako břitva, jakmile zapne "pracovní vestu", je z ní andílek. 😊 Je veselá a nezkazí žádnou legraci. Energie má na rozdávání. Proto chodíme mezi babičky a dědečky, kam přináší hlavně radost a potěšení.
Má ráda děti. Umí k nim být něžná, ale taky se s nimi dokáže pěkně rozdovádět. Při návštěvách školky, tak s Amee učíme děti, jaké může být soužití se psem, jak se k pejskům chovat a jak se o ně starat.

Bellinka

majitel psa: Kamil Přeučil

Eby a Bella.jpg
Ebinka

majitel psa: Kamil Přeučil

Ebinku jsem si pořídil jako partnerku na procházky. Od 15 let jsem si zamiloval toto úžasné psí plemeno Zlatého retrívra, ale až moje chovatelka mi ukázala co všechno se s nimi dá dělat, když jsme spolu mluvili a povídali si mluvila o něčem co se jmenovalo canisterapie. Zprvu jsem nevěděl co to je ale jakmile jsem se o to začal zajímat zjistil jsem, že oba rádi pracujeme s lidmi a máme rádi kontakt. Ebinka pochází z rodu canisterapeutických retrívrů, a své vrozené vlohy začala rozvíjet hned co jsem si ji přivedl domů, a já sám jsem tehdy potřeboval sociální kontakt, proto jsem začal rozvíjet své i její vlohy a dnes je z nás plnohodnotný canisterapeutický tým.
Bellinku jsem si nechal ze svého prvního odchovu, záhy jsem zjistil že je to úžasná terapeutka, která se ráda tulí a mazlí. Je úžasný spojovací článek, jak mezi lidmi tak i doma. Moc ráda se zachumlá k lidem do postele a nechá se drbat, nebo velice ochotně dává packu když ji přestanete hladit.
Monika Macáková - Logan.jpeg
Logan

majitel psa: Monika Macáková

Ahoj, jmenuji se Logan, ale říkají mě Logi. Jsem velký mazel a kamarád.Mám rád práci u seniorů i u dětí. Spolu se svojí paničkou Mončou docházím do zařízení pro seniory, do Azylového domu i do dětské skupiny. Mám rád drbání, aportování míčku, procházky a jsem přátelský i k jiným pejskům s kterými si rád zadovádím. S Mončou moc rádi předáváme radost a jsme moc šťastní, když vidíme, jak se na nás v zařízení všichni těší a vítají nás :)

Jaruška.jpg
Shelly

majitel psa: Jaroslava Oubrechtová

V únoru 2020 mě v psím útulku Bouchalka nabízeli k adopci jako 4měsíční štěně křížence teriéra Eli(šku). Páníčkové si mě na internetu brzy všimli a už po dvou dnech jsme jeli domů. Sice ve mě vidí spíš křížence knírače a přejmenovali mě na Shelly (podle Sheldona Coopera), ale stejně je mám ráda. 😊

Říkají o mě, že jsem hodně akční, zvědavá a temperamentní, ale přitom velmi učenlivá a chytrá. Moc tomu nerozumím, ale je pravda, že miluji běhání, aportování čehokoli a hru na honěnou. Mazlení mě trochu zdržuje od všech těch zajímavých věcí kolem, ale každému bych nosila míčky až do roztrhání těla. Proto i s klienty chodím nejradši ven, aby mi je mohli bez obav házet.

Artý.jpg
Arthemis

majitel psa: Petra Jenčíková

Arty je fenka plemene Welsh Corgi Cardigan. Je společenská, miluje společnost jiných pejsků i lidí. Je to parťák do nepohody. Krom mazlení má ráda dlouhé procházky po lese s házením klacíků, ale také moc ráda pase ovečky a vyhledává pachové vzorky, tzv nosework. V roce 2020 se stala starostlivou a pečlivou maminou 5 úžasných štěňátek.

A7300351.jpg
Catti

majitel psa: Leona Jedličková

Ahoj, jmenuju se Catti a jsem australský ovčák. S mojí paničkou Leonou děláme kromě canisterapie i dogdancing a hoopers. Moc mě baví všechno. Ale nejradši mám lidičky. Ráda je potěším a když mě za to pohladí nebo podrbou, tak jsem naprosto spokojená. Ale pamlskem nepohrdnu.

Linda.jpg
Lili

majitel psa: Linda Šemberová

Lili je královská pudlice. Byla nejmenší z 8 štěňátek, a to jí zůstalo až do dospělosti – je menší a dost možná byste ani netipli, že je to velký pudl. Je velmi přátelská, klidná, v kontaktu jemná, společnost vyhledává, má ráda jak děti, tak i starší lidi, zrovna tak veškeré další chlupaté společníky, hlavní je, když se něco děje. Ráda se učí a dovede i pěkně lumpačit, jako každý zdravý pejsek. Nadání ke canisterapii zřejmě podědila po své mamince a jde tak v jejích šlépějích. Druhým přináší radost a mě těší ji doprovázet

Yukon a Marcel.jpg
Yukon

majitel psa: Marcel Sak

Yukon se k nám dostal jako 2-letý pejsek, ze Střediska výcviku vodících pejsků. Byl vyřazen z výcviku, protože nesložil náročné zkoušky vodícího psa. Jelikož jsme se v minulosti postarali o pejska který 10 let sloužil jako vodicí pes a u nás měl krásný psí důchod, tak jsme byli střediskem odměněni tímto krásným, šikovným psím kamarádem.

Přemýšleli jsme, jak využít Yukonovu klidnou a přátelskou povahu a canisterapie byla jasná volba.

Navštěvujeme pravidelně různá zařízení, kde rozdáváme radost.

bottom of page