Canisterapeutické týmy

Canisterapeutické týmy (pes a majitel) svou činnost provádí v předem dohodnutých zařízeních a časových intervalech. Každý tým musí mít složené zkoušky poslušnosti dle řádu Českého kynologického svazu a dále canisterapeutické zkoušky, které mají platnost 2 roky. Pro jednotlivá zařízení i pro jednotlivé canisterapeutické týmy je vytvořen projekt (smlouva) jejíž součástí je přesná specifikace druhu terapie, která bude v zařízení probíhat, za jakých podmínek a v jakých intervalech.

Iris

majitel psa: Michaela Vyhnanovská

 

Ahoj, jsem tříletý flat coated retriever a jmenuji se Iris, teda v dokladech mám napsáno I'm black love Aknel Top a to je celkem vystihující jméno protože jsem takovej černej živel kypící láskou, kterou rozdávám všem okolo sebe. Pracovat chodím do Korálku což je speciálni praktická škola v Kladně a důvěrně mi tam říkají černá čtyřnohá učitelka. Chodím tam rozdávat radost dětem, pomáhat paničce při vyučování dětí s různými druhy postižení a někdy rozveselím i některé paní učitelky, když je ráno vítám plná elánu a radosti z práce.

Adrien Gold z Orvetu - Aďa 

majitel psa: Monika Ruprichová

 

Stella

majitel psa: Monika Ruprichová

 

Cristie z Vidoule - Debbie

majitel psa: Petr Ruprich

 

 

Zlatou retřívřici Deborku jsme si přivezli jako štěňátko, maminka Deborky je také canisterapeutický pejsek. Labradorku Aďku jsme si adoptovali jako téměř roční slečnu ze Střediska pro výcvik vodicích pejsků, protože byla ze zdravotních důvodů vyřazena z výcviku. O rok později jsme pak ze SVVP ještě adoptovali černou labradorku Stellu, která byla stejně jako Aďka vyřazena z dalšího výcviku.

Se všemi pejsky kromě canisterapie, kterou děláme všichni čtyři moc rádi, ještě cvičíme Obedience, ze které jsme si postupně složili zkoušku a trénujeme na další stupeň. Všichni rádi jezdíme na psí výcvikové tábory, kde pro změnu zase trénujeme vlohové dovednosti retrívrů.

Deborka, Aďka a Stella, jako správní retrívři  mají velkou potřebou kontaktu s lidmi, milují děti, mají přirozený cit pro potřebu lidí kolem nich a přizpůsobí svoji aktivitu tomu, co je potřeba v rámci canisterapie poskytovat. Ale už jen svojí přítomností dokážou vždy vyvolat úsměv a dobrou náladu. A o tom, že jimi vyvolaný úsměv léčí, nebo alespoň udělá den hezčí, není v jejich případě pochyb :o)

„Holky“ si rády hrají, milují procházky a koupání, rády cestují autem za našimi klienty a kamarády, a také se stále učí nové věci (samozřejmě nejraději za pamlsky). Všechny tři jsou vítací mazlíci, kteří mají vždy dobrou náladu pro všechny okolo.

 

Meggie

majitel psa: Nikola Stará

 

Haf a haf a hafani
Megiie má srdce na dlani,
nad Meggii prostě není ,
vyléčí vás z osamění,
naučí vás milovat,
silou mnoha kilowatt.

Gerry

majitel psa: Soňa Dubská

 

Jmenuji se Gerry. Jsem roční kluk plemene Jack Russell Teriér, ale panička mi říká Jack Raplík, protože rád lumpačím. Mám velmi rád společnost, ať už dospělých lidí či dětí, a také ostatních pejsků. Chodím za dětmi do MŠ Švýcarská, kde moje panička pracuje.   

Kessie

majitel psa: Petra Vykydalová

 

Ahojky jmenuji se Kessie je mi 5 let, rasa pouliční  směs. Od malinkatého štěňátka mě panička vedla psím aktivitám nejprve jsem chodila na psí poslušnost, agility a nyní  jsem canisteterapeutka. Mé zkušenosti jsou od 4 měsíce jezdím na dětské tábory kde panička a páníček jsou zdravotníci a zároveň vedoucí. Miluji děti poslouchám je na slovo, ale občas chci za to nějakou odměnu ať už v podobě mlsky či hodu míčkem. Samozřejmě moje další oblíbená skupina jsou starší lidé jsou na mě moc hodní a vždy mi dají nějakou mlsku,  asi to s nimi umím. :)

 

 

Brita

majitel psa: Martina Fialová

Ahoj, jmenuji se Brita a jsem kříženec bernardýna a zlatého retrívra. Jsem milá a přátelská mám moc ráda dětičky a vůbec všechny lidičky….svou lásku dávám najevo svými slinami, v tomto směru převažuji geny mého předka bernardýna. Mám i další poznávací znamení, trošku šilhám o to víc jsem strašně roztomilá.

S paničkou zatím chodím jen na jednorázové akce, ale brzo začneme chodit a na pravidelné návštěvy do zařízení.

Stella

majitel psa: Michaela Krausová

 

Ahoj jmenuji se Stella a jsem černý retrívr. Je mi 1,5 roku a jsem velice aktivní - mám ráda, když mi někdo hází klacíky, miluji vodu - ta je ze všeho úplně nejlepší a hlavně z ní mohu lovit kamínky :-) Ale když mě moje panička vezme na procházku tak jsem hrozně ráda a nadšená, protože to nebude jen procházka, ale i nějaké to cvičení, které mi vůbec nevadí. Taky mám ráda děti když se se mnou mazlí a hrají si. 

Taky mám ráda svojí sestřičku Amálku.

 

Amálka

majitel psa: Michaela Krausová

Ahoj jmenuji se Amálka jsem jako moje sestřička Stella černý retrívr. Je to sranda jelikož si nás většinou pletou, když nás neznají. Taky miluji vodu a ráda si zaplavu, ale i vylovím kameny. Nejraději mám když nás panička vezme na procházku a hází mi lítací talíř, který přinesu zpět. Taky se ráda se ségrou přetahuji o klacky - to je legrace. Ráda se učím novým věcem.

Marketa Sucha a Betty.jpg
Betty

majitel psa: Markéta Suchá

Ahoj, říkají mi Betty, ale oficiálně se jmenuji Beautiful Lady Kingliness, jsem 4.letá fena zlatého retrievra. Miluji vodu a aportování, ráda se mazlím jak s dospělými tak i s dětmi. Proto s paničkou děláme  prospěšnou canisterapií, která přináší potřebným lidem radost.
Mám doma ještě 10.měsíční dcerku Annie, která je zatím ve výcviku, aby mohla také rozdávat radost.

Dana_edited_edited.png

Rita

majitel psa: Dana Pánková

 

Rita prožila první rok svého života na ulici, dokud se naše cesty nesešly. Pak už jsme se vzájemně sžívaly, cvičily doslova jedna druhou a přišel nápad dělat spolu i něco víc a přinášet radost druhým lidem.

A tak jsme se daly na canisterapii, pravidelně navštěvujeme Zahradu pss. ale i jiná zařízení a místa,  kde lze pomáhat a léčit psí láskou.

Bohunka.jpeg
Bianca

majitel psa: Bohumila Texlová

Jmenuji se Bianca Royal Rives, ale říkají mi Bianý.

S paničkou jsem od malička v rodině kde mně všichni milují. Ráda trávím čas v jejich blízkosti.

Strašně ráda s ní trénuji agility. Byli jsme párkrát i na závodech. Zkoušíme i různé jiné sporty, jako mushing s koloběžkou, hoopers a trošku jsme zkusili taky flybool. Nebo jen dlouhé procházky jsou super.

Dobře vycítím když je někdo smutný, nebo nemocný a starám se svojí blízkostí o své lidičky. Snažím se je rozveselit vším co umím, protože mi to jde moc dobře udělali jsme s paničkou zkoušky ZZO a poté canisterapeutické. 

Teď občas chodím dělat společnost a radost i dalším lidičkám. Třeba jsme byli v Garcu, nebo na dni rodin v Legu, občas jdeme do Zahrady organizace sociálních služeb a třeba zkusíme i jiná místa kde můžeme dělat radost.