top of page

2020

Fotogalerie akcí a poděkování 

AKCE ZA ROK 2020

1. Zahrada 02.02.2020.jpg

Další pravidelnou návštěvu klientů Zahrada pss, navzdory větru dešti, jsme  se vydali na společnou procházku do Sítenského údolí. Pro mnohé canisterapeuty a jejich psy to byla seznamovací schůzka s klienty s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, proto byla procházka k tomu účelu velmi vhodná.
Klienti se seznámili s novými tvářemi a pejsky,  vodili ,  hladili je. Pak přišla na řadu házedla a házení a společné cvičení se psy - to na přání klientů... Vyloženě se jim líbí , když se jim pejskové předvádí, co umí. Rozloučení proběhlo v obvyklém duchu s otázkou, kdy přijdeme s pejsky příště? Doufáme, že brzy.

 

Za účast děkujeme

Daně s Ritou,

Markétě a Markétce s Bettynkou,

Lucce s Amee,

Bohunce s Biancou,

A Davidovi s Molly.

Včerejší návštěva Alma Mater v Novém Strašecí nebyla pro nás vůbec jednoduchá.
Klienti vlivem probíhajících změn počasí nebyli "úplně" v kondici, v místnosti bylo hodně teplo, na zemi byly drobečky jídla, jak klientům v místnosti, kde jsme pracovali, jídlo odpadalo občas od stolu – takže opravdu náročné prostředí.
Přesto to pejsci zvládly dobře, včetně Bianky, protože to pro ní bylo úplně nové prostředí. Obě psí holky byly ale hodně brzo unavené.
Klienti jsou často ve zdravotním stavu s potřebou nepřetržité péče ve vazbě se zaměřením zařízení na osoby s Alzheimerovou, Parkinsonovou chorobou a stařeckou demencí. Podpora personálu je velmi dobrá, velmi dobře spolupracují a klienty na návštěvu pejsků vždy připraví a jsou tam po celou dobu s námi.
Klienty v AM navštívili Bohunka s Biankou a Monča s Aďkou. 

2. Alma mater.jpg

V neděli jsme se s pár pejsky vypravili za našimi nadšenými klienty ze Zahrady Kladno. Zájem byl tak velký, že se museli rozdělit na 2 skupiny, aby se na každého dostalo. Původně plánovanou procházku jsme díky bouřlivému počasí museli vyměnit za aktivity v tělocvičně, což nikomu nevadilo .... Trochu jsme rozpohybovali těla při slalomu a přeskakování lavičky a pak jsme se v menších skupinkách věnovali česání, hrám s pejsky, polohování, hlazení, mazlení, házení ... Všichni měli radost, i pejskové vzorně pracovali a určitě si to odpoledne s námi a našimi klienty parádně užili , o čemž vypovídají výmluvné fotky v albu z tohoto odpoledne ....

 

Za účast děkujeme

Andrejce s Eli,

Lucce s Amee,

Davidovi s Moly,

Daně s Ritou,

Kamilovi s Eby

a Jarce s Shelly

DSC03539.jpg
WhatsApp Image 2020-06-14 at 14.51.24 (3
IMG_20200614_151008(1).jpg
82536411_2572755512978215_18952739259211
104210119_2572755206311579_8951084237812
104206234_2572755629644870_6877527194671
103961696_2572755436311556_5913047494738
DSC03400.jpg
DSC03711.jpg
DSC03504.jpg
DSC03384.jpg
DSC03610.jpg
WhatsApp Image 2020-06-14 at 14.51.27.jp
DSC03793.jpg
DSC03623.jpg

V rámci pravidelných návštěv Zahrady jsme za Canisterapii Kladno připravili pro klienty

malou letní Olympiádu.

 

Bylo hodně teplo, tak jsme využili krásný stín přímo v zahradě Zahrady, pejsky jsme osvobodili od vestiček, aby jim bylo co nejlépe. Hojná účast napovídala o velkém zájmu a nadšení ze společně stráveného času.

 

Všichni klienti se snažili za pomoci a asistence našich pejsků zvládnout co nejlépe připravené disciplíny a tak na konci byli odměněni diplomem a drobnými dárky.

 

Pohybová aktivita velice prospívá všem a za pomocí našich pejsků to jde mnohem lépe.

 

Moc prima akce .

 

Za účast děkujeme

Jarce s Shelly

Monice s Eliškou,

Bohunce s Biancou,

Davidovi,

a Daně s Ritou.

Olympiáda.jpg
Tábor.jpg

Ve čtvrtek odpoledne jsme byli navštívit děti na příměstském táboře. Měli jsme sebou Aďku a Debbie.

Dětiček bylo 15 ve věku od 6 do 13 let.

Protože venku poprchávalo, byli jsme uvnitř budovy, povídali jsme si o správném chování k pejskům a pak jsme zkoušeli, co jsme se naučili v praxi při práci s pejskem – vodění, aportík, skládačku psího (co pejsek kdy a proč dělá), slalom s pejskem a oblíbené doplňovačky obrázků s psí tématikou.

A samozřejmě bylo také mazleníčko s hafíky.

 

Byla to hezká hodinka pro nás všechny.

Máme tady reportík ze sobotní návštěvy Alma Mater v Novém Strašecí, kde jsme byli ve složení:

Dana s Ritou

Markéta a Markéta s Bety a Annie

David s Molly

Monika se Stellou

Monika z DCK – bez pejska, tentokrát jako fotografka

Nejdříve jsme se představili všem klientům domova, kteří seděli a už na nás čekali ve společenské místnosti v prvním patře. Pak jsme postupně s pejsky obešli všechny přítomné klienty, včetně těch, kteří byli uvázaní na lůžko.

Pro pejsky bylo prostředí docela náročné, protože bylo velké teplo nejen venku, ale i uvnitř domova, ale všichni pejsky to dobře zvládali. Veliká pochvala patří našim nováčkům Davidovi s Molly a Markétě s Annie. David s Molly moc pěkně komunikují s klienty, přinášejí milé rozptýlení pro všechny, se kterými pracují.

Psí slečna Annie v rámci své premiéry přinesla veselost odrostlého štěňátka a moc pěkně se vyrovnala s prostředím a potřebnou soustředěností na klienty.

Poděkování patří i personálu Alma Mater, především paní Lucce, která byla po celou dobu s námi s potřebnými informacemi a pomocí při naší práci s klienty.

obrázek.jpg
Monča.jpg
Zahrada.jpg

V neděli jsme s pejsky zavítali do Zahrady PSS Kladno, tentokrát na plánovanou procházku do Sítenského údolí.

 

Počasí vyšlo, bylo horko, tak rybníček přišel pejskům vhod.

Klienti už naše pejsky znají, tak nám napovídali, co všechno by měl pejsek umět a naši psovodi s pejsky předváděli, jak takové cvičení se psem vypadá.

 

Nakonec přišlo na řadu házení míčků a pomalou procházkou návrat do Zahrady.

 

Za účast děkujeme

Markétě a Markétce s Bettynkou a Annie, naším psím dorostem,

Andrejce s Eli,

Davidovi s Molly,

a Daně s Ritou.

WhatsApp Image 2020-07-19 at 11.53.56.jp
Chráněné bydlení Velvary, 19. a 20. srpna 2020

Mezi naše pravidelně navštěvovaná zařízení už čtvrtý rok patří Chráněné bydlení ve Velvarech. Tady naše dva canisterapeutické týmy se svými psy navštěvují šest klientů a na základě dlouhodobé spolupráce se zaměřují na podporu a rozvoj jemné a hrubé motoriky, koordinaci pohybů, komunikace atd. Protože se všichni už opravdu dlouho navzájem znají, panuje při canisterapeutických setkání velmi příjemná atmosféra vzájemné důvěry a každé setkání je tematicky zaměřeno.  

Velvary.jpg

Jako každý rok jsme se zúčastnili akce Dny města Kladna, v letošním roce pod názvem Kladno žije v Ulicích, které se konalo netradičně v Zámecké zahradě, organizačně byly trochu jiné ve vazbě na pandemická opatření.

Měli jsme svůj stánek v příjemné části Zámecké zahrady, kde jsme mohli seznámit příchozí s aktivitami, které jako spolek  s canisterapeutickými týmy zajišťujeme, děti i dospělí si mohli prakticky zkusit pracovat s pejskem, s našimi edukačními pomůckami a  nebo si prostě jen některého z pejsků pohladit a zeptat se na věci spojené s výkonem canisterapie v praxi.

Protože tyto velké akce jsou náročné pro naše pejsky i pro nás z pohledu hluku a velkého počtu lidí, tak jsme se střídali v časových slotech tak, aby naše canisterapeutické týmy byly plné energie k rozdávání radosti a ukázkám z terapie s asistencí psa.

Ve 2 denní akci se vystřídali zkušené týmy, které se canisterapii věnují prakticky celý svůj život, tak i náš mladý dorost, který se na svou práci teprve připravuje, kde si v přímém kontaktu s lidmi rozvíjejí sociální cítění.

Kladno.jpg

Canisterapie s klienty Zahrady, pss Kladno se už stala pravidelnou a velmi oblíbenou součástí naší práce.  Pro klienty Zahrady je to vítané zpestření jejich programu, příležitost k pohybové aktivitě a rozvoji a pro canisterapeutické týmy příležitost k poznávání další cílové skupiny, kde se mohou v rámci své dobrovolnické činnosti realizovat. Pokaždé se program snažíme obměňovat a přinášet nové možnosti, jak se naučit něco nového, případně se zdokonalovat v již dosažených dovednostech.

 Dnešní krásné dopoledne jsme strávili s klienty ze Zahrady, pss Kladno. V Sítenském údolí jsme se společně věnovali cvičení, mazlení, házení a vyzkoušeli jsme si, jaké je to mazlení s pejsky vleže. Pár fotografií napoví, jak jsme si to užívali ...

Za účast děkujeme

Monice  s Loganem,

Andrejce s Eli,

Davidovi s Molly,

a Daně s Ritou.

Zahrada.jpg

Dobrovolnické centrum Kladno nás pozvalo na 12.ročník akce Den dětského úsměvu, kterého se účastnilo hned několik našich canisterapeutických týmů. Vyšlo krásné počasí a na Sletišti bylo narváno. Naši pejskové se drželi a zvládli s přehledem nával a obrovský zájem, hlavně dětí. Předvedli jsme, co s pejsky umíme a aktivně jsme zapojovali všechny zájemce o psy i o canisterapii.  Celkově se jednalo o velmi vydařenou prezentaci naší dobrovolnické práce.

 

Včera jste nás a naše pejsky mohli potkat na Sletišti na Dni dětského úsměvu ... A že těch úsměvů bylo !!! . Pár foteček s našimi malými přáteli.

Za účast děkujeme

Markétě a Markétce s Bettynkou a Annie, naším psím dorostem,

Sandře s Tobíkem,

Daně s Ritou.

Jarce s Aidou.

IMG_20200920_161543.jpg
WhatsApp Image 2020-09-21 at 14.42.13.jp
WhatsApp Image 2020-09-20 at 18.57.18 (1
IMG_20200920_164448.jpg
WhatsApp Image 2020-09-21 at 14.42.12 (1

Jeden z našich týmů navázal novou spolupráci s organizací Dobromysl z.ú. Beroun a zúčastnil se  canisterapeutického pobytu, který proběhl v Cheznovicích v areálu Sv. Štěpán. Pobytu se zúčastnilo 17 klientů a celkem 2 canisterapeutické týmy se 4 psy. Program probíhal plynule celý víkend, jak v pátek, tak v sobotu byli klienti rozdělení na dvě skupiny, kdy jedna dělala aktivity typu aportování, česání psa, skládání puzzlí apod. a druhá měla relaxaci u psa, se psem, na psovi… Poté se vystřídali, aby si všichni zkusili všechno. Nechyběly procházky a venčení psích kamarádů a protože nám vyšlo krásné počasí dokonce jsme pejsky vykoupali v místním rybníku. Všichni si to moc užili a už se těší na příští rok, kdy nás čekají v průběhu roku další tři pobyty.

 

Vyfotit fotku, kde se alespoň půlka bude dívat jedním směrem se nám úplně nepodařilo ,ale tahle fotka naprosto vystihuje, jaký tento víkend byl. Plný smíchu, radosti, ale i únavy. Zkrátka byla to jízda! Moc děkujeme našim psím kamarádům, byli báječní.

Proběhlo mazlení, koupání, česání, cvičení... No, podívejte se.

Dnes nám začal poslední letošní canisterapeutický pobyt všichni se aktivně zapojili a moc se nám to líbilo. Pejskové byli úžasní, máme spoustu krásných fotek, tak alespoň malá ochutnávka pro Vás.

120925060_4683685151674022_8206820333194
Dobromysl.jpg
Webinář 1.jpeg

V listopadu jsme z důvodu koronavirových omezení museli dlouhodobě plánovaný kurz Mosty v komunikaci v podmínkách sociálních služeb, který nám měl pomoci lépe porozumět a naučit se správné komunikaci s různými skupinami klientů, změnit na on-line formu tzv. web seminář. Také jsme původně plánovaný jednodenní kurz po dohodě s lektorkou rozdělili na dvě části, které jsme každý absolvovali z domova u svých počítačů. Přestože to byla pro nás všechny první zkušenost on-line školením tak důležité části naší činnosti jako je komunikace s klienty (děti, senioři, klienti se specifickými zdravotními problémy), byl to velmi zajímavý a přínosný seminář, který všichni určitě zúročíme v naší činnosti.

Webinář.jpg

Vzhledem k situaci a omezením, které plynou z "coronavirových" opatření, se bohužel moc ke canisterapii nedostaneme.

Pokud ovšem jsme zároveň zaměstnanci některého sociálního zařízení , dodržujeme všechna opatření, máme štěstí, že se s klienty můžeme po delší době vidět .

A tak Bohunka s Biankou byly potěšit seniory v Domově pod lipami ve Smečně

a Dana s Ritou zas rozradostnily některé klienty Zahrady Kladno.

Radost ze setkání byla vidět na všech stranách.

Lípy.jpg
bottom of page